S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

sevencreature píše:
SneZhulak píše:viděli ste ale původní ruský film STALKER? To je úplně o něčem jiném
Ne, fakt? :shock: Ty jo, jak to mohli ti tvůrci takhle pokazit :snooty: A já se tak těšil, že si "zahraju" toho "pravého" Stalkera...

P.S. Jak je uvedeno už u hry, inspirovala se visuální stránkou filmu, nikoliv "dějem" (ó, jak překvapivé :wink:).
A? vždyť je to prznění. Vezmeme námět ze skvělého (i když ne pro každého) filmu a uděláme na něj hru. A aby to mělo šťávu přihodíme nějaký ty zbraně a mutanty + mohutná reklamní kampaň, zamíchámé a máme hit? možná...film je zgrutu o něčem jiném a málokdo si užije hru i film stejně
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

SneZhulak: Rozdíl mezi hrou a filmem je ten, že hra se zpravidla hraje. Pokud vytvoříš hru, kde se 10 hodin nic neděje, hráči tě nejspíš pověsí na nejbližším stromě.

Navíc hra byla inspirovaná hlavně románem (a ehm, ano, ta "inspirace" je poněkud, ehm, specifická), nikoliv filmem, ze kterého si vzala pouze visuální stránku a atmosféru (alespoň dle promo materiálů :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

SneZhulak píše:...málokdo si užije hru i film stejně
Jistě, většine lidí se hra líbí mnohem více. Takže s tím przněním opatrně...
Prostě z jednoho námětu vychází různá díla - to by se dalo zase říct, že Stalker przní Piknik u cesty.
Jab píše:Atmosféra tomu sice rozhodně nechybí, ale jinak jsou to hodiny koncetrované nudy.
A dokoukals do konce? Já si to zpočátku myslel taky, ale po úvodní slabé hodině se to docela rozjelo.

EDIT:
Jab: Ok.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 1.5.2007 13:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:A dokoukals do konce? Já si to zpočátku myslel taky, ale po úvodní slabé hodině se to docela rozjelo.
Nějak jsem si nevšiml, že by se to rozjelo. A koukal jsem na to celé ty tři hodiny bo kolik to má.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

LOL.
Film Stalker není "původní" - ve smyslu původní námětem - ani náhodou. 8-)
Info o příběhu knihy.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vampiria píše:LOL.
Film Stalker není "původní" - ve smyslu původní námětem - ani náhodou. 8-)
Info o příběhu knihy.
Vskutka překvapivá a nová informace. Díky za hodnotný příspěvek do diskuze. :roll:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jab: :-? Já si během psaní odběhla pro čaj a vy jste tu mezitím nasekali x dalších příspěvků. :-(
Snad to někdo smaže.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Stane se ;-) Navíc odkaz je užitečný.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Yup, stane se. ;-)

Upřímně doufám, že se hra podobá filmu co nejméně. Leda tak trochu té atmosféry by si měla zachovat. Ale pro "jiný" (či lépe nějaký) příběh plakat tedy nebudu.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Keď spomínate film Stalker ... má niečo spoločného s knihou Stalker /Arkadi a Boris Strugatsky/ ? Celkom ma bavila.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

raider píše:Keď spomínate film Stalker ... má niečo spoločného s knihou Stalker /Arkadi a Boris Strugatsky/ ? Celkom ma bavila.
To se mi nějak nezdá....
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nemá s touto knihou společného nic, ve skutečnosti je film Stalker natočen podle knihy tehdejšího ministra kultury SSSR Anatolije Ustinoviče Makabrenka o těžkém životě prostého lidu ve světě, který trpí následky návštěvy mimozemšťanů. Zde je vidět celkem jasná paralela UFO => USA.
Strugačtí i Tarkovskij se potřebovali vykoupit z nějakých politických problémů, tak první dva film zaštítili jménem (na slavné SF autory se přece půjde spíš na ministra kultury, logické uvažování politbyru nechybělo) a třetí jej natočil - to pro změnu přiláká zase milovníky náročnějších snímků, u kterých byl (a je) Andrej Tarkovskij velmi oblíben. Stalker měl vyhrávat ceny na festivalech a být jakousi první vlaštovkou, která přinese zhoubu západní kultuře. Ceny sice sesbíral, alej jelikož Anatolij Ustinovič, který byl hlavním mozkem tohoto plánu, zkonzumoval během jeho natáčení a vítězného tažení tolik alkoholu, že mu nejdříve přestala sloužit játra a nakonec celé tělo. Po jeho předčasné smrti (považte, bylo mu teprve 65 let! pro tehdejší gerontokracii to byl ekvivalent pubertálního výrostka) se plán na likvidaci západní kultury změnil na plán na její absorbování a v tomto trendu se v Rusku pokračuje až do dnešních dnů.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Takže Stalker dohraný.
Na obyčajnú strielačku je to velmi dobrá hra. Primerané množstvo zbraní s možnosťou upgradu ako je tlmič, optika, granátomet - zvlášť tlmič som ocenil. Tí čo majú radi fallout si môžu v závere hry vyskúšať obľúbenú Gauss rifle /ktorá je síce silná, ale sa stráášne dlho nabíja :-x /. Veľmi slušná AI protivníkov - aspoň podľa mňa a z tých 7 koncov /5 zlých a 2 dobré/ sa mi podarilo trafiť jeden z tých dobrých :dancing: .
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, jak vám běhá S.T.A.L.K.E.R.? Plynule? V jakém rozlišení a detailech? Používáte Float32 nebo hrajete standardní hru?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od scorpioo »

mno tak som ho prave rozbehol :lol: neviem ako vy ale ja tuto hru budem po odporucani viacerych ludi hrat s nainstalovanym realistik modom(realne vlastnosti zbrani a podobne blbosticky) a s modom -neviem ako sa vola tusim hiden clouds-(anomalie nevidite iba ich postava citi,prejavuje sa zrnenim,a su viacej zakernejsie). hral som to aj bez nich-iba dva dni potom sa my pokazil comp-a bavilo ma to dostatocne 8-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“