Vaše virtuální genderová identita

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Myslel jsem to tak, že hraju za mužskou postavu, respektive, za ženu bych to asi ani nezvládl :-) obzvláště poté, co jsem slyšel o Anomenových sváděcích technikách... O té 15ti leté paladince jsem slyšel, ale docela mě děsí ppředstava čehokoliv s tak mladou postavou... Asi nejspíš vyzkouším Tashiu, plánuju to s ní dotáhnout až do Throne of Bhaal. Díky za rady a doporučení.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Neferit píše: - Solaufein (tady bych ale doporučovala počkat si na veřejné vypuštění flirtpacku, který je teď ve fázi testování - je opravdu dobrý. Solaufein je sice možná romance i pro muže, ale tohle hledisko jsem nikdy nezkoušela - není to, ehm, můj šálek čaje ;-) )
To by mohlo bejt zajímavý... Všechny RPGčka hraju za chlapy (za baby mě to prostě neba, netuším proč), ale romanci s nějakým chlápkem bych si líbit dala. :twisted:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak to zřejmě nepochopím. Jednou jsem si vyházel asi nejlepší postavu vůbec a nedohrál jsem ji, protože jsem nedokázal hrát za ženu... Tím chci říct, že když jsem se narodil jako chlap, nemyslím, že bych to měl, byť virtuálně, měnit. :-D
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Cesare píše:
Neferit píše: - Solaufein (tady bych ale doporučovala počkat si na veřejné vypuštění flirtpacku, který je teď ve fázi testování - je opravdu dobrý. Solaufein je sice možná romance i pro muže, ale tohle hledisko jsem nikdy nezkoušela - není to, ehm, můj šálek čaje ;-) )
To by mohlo bejt zajímavý... Všechny RPGčka hraju za chlapy (za baby mě to prostě neba, netuším proč), ale romanci s nějakým chlápkem bych si líbit dala. :twisted:
Tak to vyzkoušej Nathaniela - ten je taky na chlapy ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Carlos píše:Tak to zřejmě nepochopím. Jednou jsem si vyházel asi nejlepší postavu vůbec a nedohrál jsem ji, protože jsem nedokázal hrát za ženu... Tím chci říct, že když jsem se narodil jako chlap, nemyslím, že bych to měl, byť virtuálně, měnit. :-D
No, já jsem holt asi genderově nevyhraněná, no... A když už jsem se jako baba narodila, nevidím důvod, proč se obtěžovat s krámama a podprdou i ve virtuálním settingu...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Kdyby tě tak slyšely Angličanky v šedesátých letech... Pěkně by ti vynadaly a ještě by si demonstrativně spálily kalhotky... :-D

Ještě jeden dotaz: Po instalaci UB se mi v Měděné čelence usídlila jakási Suna Seni, má pěkný portrét, ale di družiny se jí moc nechce, mluví něco o tom, že čeká na šéfa. Nevíte, kdo to je?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Carlos píše:Kdyby tě tak slyšely Angličanky v šedesátých letech... Pěkně by ti vynadaly a ještě by si demonstrativně spálily kalhotky... :-D
LOL...:-)
Stejně je to zajímavý... Tím myslím volbu pohlaví tvojí postavy...
Sama přemejšlím, jestli se mi prostě snáz identifikuje s chlapama, anebo jestli vnímám hru natolik jako příběh, že si tam radši dosadím hrdinu, kterýho mě bude bavit sledovat. A i pokud pominu svoji nepopiratelnou převážnou heterosexualitu, výrazný mužský postavy maj prostě delší a silnější tradici.
Taky by mě docela zajímalo, nakolik se identifikace s postavou při hře odlišuje od identifikace s hrdinou chytlavýho příběhu. Někdy mám pocit, že v tom zas takovej rozdíl není - akorát ta pasivní identifikace bez možnosti ovlivnění dalšího vývoje umí víc frustrovat, když na to přijde...
Sorry za OT... Ta bakalářka mi leze na mozek... :twisted:

***
Takže Nathaniel, jo? Bude se mi líbit? :-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Cesare píše: Takže Nathaniel, jo? Bude se mi líbit? :-)
Tak v družině jsem ho měla jenom když jsem hrála za ženu a docela mě zaujal. Nicméně jeho romanci fakt neposoudím ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Myslím, že na tom proč si volíš spíš mužské postavy je poměrně jednoduchá odpověď.
Zamysli se nad knihami, filmy, ale i hrami, které nenabízejí volbu pohlaví. Ve valné většině z nich je hlavní hrdina muž, to na tebe působí v podstatě jako reklama... Ty si pak o mnoho snadněji dokážeš představit v různých situacích, která jsi četla/viděla/zažila právě muže.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ako, vo vsetkych RPGckach som hral za chlapa... len fallouty parkrat za zensku(ono je zaujimave mat vysoku odolnost, charismu a hbitost>zaujimava postelna gymnastika... plus tagy na speech, kradnutie, small gunz a plizenie)... inak tie flirtpacky by som rad skusil :-P
Naposledy upravil(a) Morty dne 26.3.2007 23:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Já teda nejradši hraju za ženy. Těžko se mi zvyká na hry, kde to nejde. Jako například Gothic. Hraju za ženy proto, abych se lépe ztotožnila s dějem. Třeba v BG jsem až na potřetí sáhla po mužské postavě a to jenom kvůli romanci s Viconii. Občas tedy za chlapa hraji, ale nějak to není úplně ono. Nevtáhne mě to tak do hry.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ráda hraji za obě pohlaví - tj. je mi to celkem jedno (asi nějaká ta genderová nevyhraněnost, nebo co... :-) ztotožním se bez potíží jak s mužem, tak se ženou, to, co mám v rozkroku je mi nějak jedno) ALE - mužské postavy mají ve spoustě her mnohem hnusnější portréty (např. takové KotORy - fuj, fuj, fuj), takže hraji za ženu asi častěji, než bych si přála.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Když volit můžu, hraji za muže... jenže, do jisté míry si myslím, že ta volba je paradoxně ve většině případů kontraproduktivní a z ní odvislé ponoření do hry takové spíše zdánlivé. Totiž - jako už nejednou, i tady razím teorii "nevýběru" - ono, jsou věci, kde je lepší jít do šířky, a jsou věci, kde je lepší jít do hloubky; a ve většině případů nejde oboje ;-) Hra již od začátku štelovaná na jedno pohlaví může být daleko hlubší i v případě, kdy dojde ke crossgenderu (tedy situaci, kdy hráč pohlaví X hraje pohlaví opačné). Známe to koneckonců z knížek i filmů - hlavní hrdinové tam jsou ženy i muži a ponořit se do toho jde v obou případech.

Samozřejmě, že hra v tomto pojetí je pak spíše takový interaktivním "příběhem", nežli nějakým volným universem, ale vezme-li se to jen z trošku posunuté roviny, omezení možností je opět spíše zdánlivé - na stejný počet možností, co má člověk třeba z faktu, že lze mít ve hře různá pohlaví, může být stejný počet možností pro to dané pohlaví, je tak přímo prostor pro práci s charakterem a různé nuance - z jedné roviny obecnosti se přešlo do té konkrétnější - samozřejmě to jde na vrub šířce, ovšem k duhu hloubce. Myslím, že i pro ženu-hráčku může být velmi atraktivní hrát hru, kde je nemožnost výběru pohlaví (a hraje se za muže) a díky tomu je hra v těch svých mantinelech propracovanější (to je spíš dodatečný předpoklad, než z toho vycházející důsledek ;-)). Někdy je totiž zajímavější svět vidět jinýma očima a prožívat ty interference, či naopak rezonance mezi postavou a sebou.

Zmiňovat tu třeba Torment, to by bylo nošením portálů do Sigilu - znám dost hráček, pro něž i přesto (ba i možná právě proto) hra představuje jeden z vrcholů hraní (i třeba přesto, že ke hře právě z důvodu hry za "chlapa" někdy přicházely s nedůvěrou), podobně i u jiných her - namátkou Silent Hilly, kde si to mohu vzít z vlastní praxe - SH3 a hra za Heather, dospívající holku, byla parádní a vžívat se do ní byl opravdu zážitek (fakt, že měla krátkou sukýnku a často se tam šplhalo po žebřících, přitom pomíjím ;-)). Podobně si hráčky chválí ostatní díly série (hra za muže). Ono, mnohdy člověku lépe herní zkušenost a zážitek zprostředkuje nějaký kontrast či opravdová hloubka nežli hra "za sebe", která se však veze pouze na hladině mžoností.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Na BG je celkem fajn, že je možný dodat portrét vlastní... 8-) Nevím nakolik běžně přístupná tahle možnost u her obecně je... Tuším, že snad u Oblíka a podobně je možný postavu si nějak podle svýho vygenerovat, ale to by mi asi nepřišlo jako to úplně ono... Není nad to "načmárat si sám".

Hraní za ženskou rozhodně zvažuju, až si nainstaluju nějaký ty mody, který rozšíří "vějíř možností" ohledně romancí... ;-)
Carlos píše:Zamysli se nad knihami, filmy, ale i hrami, které nenabízejí volbu pohlaví. Ve valné většině z nich je hlavní hrdina muž, to na tebe působí v podstatě jako reklama... Ty si pak o mnoho snadněji dokážeš představit v různých situacích, která jsi četla/viděla/zažila právě muže.
Čili jinými slovy asi tohle...
Cesare píše:výrazný mužský postavy maj prostě delší a silnější tradici.
Jako IMHO ano. Rozhodně to v mým případě bude jeden z rozhodujících faktorů, vzhledem k tomu, že tíhnu spíš k takový literatuře (a filmům a tak dál), která je zatíženější na mužský protagonisty.
Když člověk stráví většinu puberty s Tolkienem, těžko se aklimatizuje na dominantní hrdinky.
Nebo že by odmítání vlastního "ženství" způsobené spletitým komplexem již od školky pěstovaných mindráků? Jo, i to by mohlo v mým případě bejt ono...:-]
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Je mi to úplně jedno. Hraju za muže i za ženy, co se romancí týče, rád je vyzkouším ze všech stran (no dobře, Kelseyho opravdu nemusím - ať už muž nebo žena).

Primárně si ale taktéž vybírám podobně jako Vampiria dle vzhledu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“