Kolaborace, totalita, tajné služby, agent Stierlitz

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vampi, neříkej, žes nidky neslyšela o obraznosti. Navíc, dle reakcí vidíš sama, že ostatní mou narážku pochopili, i když se zcela nepochopitelně v threadu o sportu postavili na obranu dopingu...

EDIT: Pro zajímavsot její foto z doby aktivní kariéry:
Obrázek
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vallun: To měl být spíše vtip... ;-)
Ad fotka - takhle vypadal jeden mrtvý soused z paneláku, když byl ještě živý. :lol: Ale já měla za to, že sportovkyně vypadají takřka vždy ošklivě, takže bych za tím zjevem snad ani doping nehledala.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vampi - nebydlíš na Jižáku, že ne???:) Měl jsem z toho pdobný pocit, akorát jsem nevěděl/nevím, ejslti ten dtoyčný, koho mi připomíná (taky soused z paneláku) ještě žije:)

U ní byl ten doping přímo pvoěstná záležtost...není to jediný arguemnt...a jsou i docela pohledné sportovkyně:) Lenka Šmídová, Nicol Vaidišová...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - tiše žasnu. Ale pokud je možno hlasitě odpovím. Udavač STB :shock: Podporovatel užívání dopingu? :shock: :shock: Obdivuji Tvé znalosti ze sportu tehdejší doby.

Velmi rád bych se podíval na tvé zdroje podle kterých se dožadovala pokračování dopingových programů a udávala své kolegy.

Jak říká Dalcor - spousta lidí řekla ne. Ale já skutečně nevím nic o její udavačské kariéře. Nevím koli bylo těch co řekli ne. Několik set? tedy jako Chartisté. Několik tisíc? tedy ti co utekli? nebo několik set tisíc-obětí režimu. Možná všichni dohromady. Pokud se na to díváš takto, tak jsme národ tvořený 95 % kolaborantů, estébáků, donašečů a já nevím co ještě.

No nic, zde se máme bavit o sportu. Jdu odsud ,není třeba se hádat.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferiťák: Už to není ve sportovním threadu, tak můžeš přidat i něco dalšího. ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vampirie - šikovná holka. Jenže já nevím co. Rozbalit něco takového je vžy rachot. Já prostě s Vallunem a jeho černobílým světem nesouhlasím. On má svět tak jednoduchý, že musí být velmi šťastný člověk. Já ho tak jednoduchý nemám.
Já obdivuji jak vždycky přesně ví kdo je svině a kdo není, kdo je estébák a kdo není, kdo je káčko a kdo není. A já si pak připadám divně protože já to nevím. A pokud i vím chci vědět proč.
Já chci vědět proč jsou lidi - agenti STB vláčení bulvárem i jinde, a nikoho nezajímá jak se k tomu dostali. Jestli to chtěl nebo ho přesvědčili nebo brutálním vydíráním donutili.
A jejich řídící důstojníci a vyděrači a přesvědčovači si sedí s důchody a v klidu.

Vallun působí jako člověk co by za všech okolností jednal správně , bez chyb a nikdy by neselhal. Já tvrdím, že každý má slabé místo a když do něj bodneš, položí se . A to každý. Ale ten kdo to neabsolvoval, ten lehce odsuzuje.

No co se dá dělat, jak říkám život má hodně barev. Naštěstí ty světlé převažují. No to jsem toho zase nastřílel.

A ještě jednou dík za převod- :-D
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Těmi slovy o jednoduchém vidění světa se cítím docela uražen, snad sám dobře víš, že tomu tak není. Pokud ne, asi jsem přecenil Tvé mentální schopnosti.
Vallun působí jako člověk co by za všech okolností jednal správně , bez chyb a nikdy by neselhal. Já tvrdím, že každý má slabé místo a když do něj bodneš, položí se . A to každý. Ale ten kdo to neabsolvoval, ten lehce odsuzuje.
Vallun se o tohle alespoň snaží dle svých sil - a hodně nemá rád lidi, kteří si odmítají přiznat, že uělali chybu a obhajují to, že to vlastně bylo správně - a nedej bože z toho ještě průběžně kořistí... Mám holt pro to rodinné předpoklady, nemohu za to, ale jsem na to hrdý.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Hele, držte se při diskusi věcných argumentů. Do držky si můžete dát na PISSu.
Není třeba abyste se tu zbytečně rozhádávali.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:Já tvrdím, že každý má slabé místo a když do něj bodneš, položí se.
Jj, tohle je myslím všeobecně známý fakt.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vallun- fascinuje ma, ako dokazes odsudit cloveka na zakladne cinov/tvrdeni, ktorych pravdivost ti asi osobne zveril pri kave boh (este som totiz nezazil, ze by si poskytol nejaky relevantny zdroj) a potom zacnes automaticky obvinovat (napr. z obhajovania dopingu, vsak) vsetkych, ktori s tebou nazor nezdielaju. A o tom, ze nevidis svet ciernobielo, resp. cervenomodro, bohuzial tunajsie diskusie moc nenasvedcuju :roll:
Naposledy upravil(a) Elessar dne 31.3.2007 10:39, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - neurážej se. Nemáš proč. Mé mentální schopnosti jsou jaké jsou a co si o nich myslíš Ty je mi celkem jedno. Já siTě nejvíce vážím pro Tvoje zaujetí věcí a ochotou si za svým stát i za cenu, že budeš proti všem.

Co mi vadí je to, že jsi se vším rychle hotový a někdy to na mě působí jako neochota vidět věci se všemi skrytými zátěžemi. Ty jsi přesvědčen o tom, že daný člověk je takový a takový a šmidra. Jako bys nechtěl zkusit přijít na to, že je to možná trochu jinak.

Navíc, vadí Ti, že někdo, v tomto případě třeba Fibingerová nechce přiznat chybu. Co když své chování jako chybu nevidí jen proto že tehdy v tehdejším souvislostech to bylo žádané chování a ona se tak chovala proto, že to považovala za správné a normální.

Prostě si myslím, že některé věci vnímáš černobíle, + nebo - a víc Tě nezajímá. A protože moje zkušenosti jsou takové jaké jsou , tak tento minus plusový způsob hodnocení neberu.

Drake127 - my si do držky dávat nemusíme. Ale až se potkáme u Merkavy, tak si to vyříkáme a to bude řev jak když startuje MiG :twisted:
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 31.3.2007 21:34, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

taky si říkám, že bych měl nějaké ty steroidy zkusit...
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Vallun píše:EDIT: Pro zajímavost její foto z doby aktivní kariéry
Proč mám takový dojem, že takhle vypadají koulařky i dnes? A třeba Vaidišová je tenistka (je že jo?) to je trošku odlišnej sport od koulaření...

Připadá mi to jako srovnávat SUMO s jejich figurou a třeba Šebrleho...


EDIT Vampiria: Obrázky se NECITUJÍ. Chceš-li odpovědět na post, který obsahuje obrázek, tak jej předtím z toho příspěvku odstraň.
Posty, obsahující citace obrázků, budou mazány bez upozornění.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Narazil jsem na dobrý fór. Je o hrdinovi starší doby. Takže ho dám sem, byť by asi patřil jinam.

17 zastavení jara:
Duben 1945, bitva o Berlín v plném proudu, ve Vůdcově bunkru panuje chaos, uprostřed toho všeho se Stierlitz pořádně nedívá na cestu a když zahne za roh, vrazí do Hitlera. Bleskově se vypne do pozoru, předpisově zahajluje...
¨Hitler se na něj posmutněle podívá: "Aspoň ty by sis ze mě nemusel dělat srandu, Maxime Maximoviči!"
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“