Sběratelství a fetišismus ;)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sběratelství a fetišismus ;)

Příspěvek od Vlasák »

Dneska jsem lehce uklízel v pokoji a při tom mě napadla jedna věc - z hromady všelijakých počítačových knížek jsem vyfiltroval ty s jedním konkrétním klíčovým slovem a usoudil jsem, že to je celkem pěkný začátek sbírky - uvidíme, kam až poroste ;-)

Až během týdne vyhrabu plechovky, co popadaly za skříň, dám do kupy i tuto mou dřívější dlouholetou sběratelskou vášeň ;-)

Jak jste na tom vy? Máte nějakou sbírku něčeho? (Pokud možno tedy alespoň nějak "hmotné" věci a ne seznamy jpg krásek a avi velkofilmů ;-))

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vlasák - Chtělo by to hlasování;)

Já sbírám spíš obvyklé věci - především poštovní známky.

Z těch netradičních by to asi byla sbírka ne mocpoužitého drahého sportovního vybavení:( Vždycky se nadchnu pro nějaký sport a posléze zjistím, že ani pro něj nemám dostatek talentu... a následně men přestane bavit.

Takže všude možně mám uloženo:
tenisovou raketu,
judistické kimono,
pingpongové pálky,
činky,
softtenisovou raketu,
badbintonové míčky,
florbalovou brankářskou výstroj (tu jedinou momentálně aktivně užívám), šnorchlovací vybavení,
plavecké brejle,
hokejku a puk,
několik házedel,
chrániče na skateboard a asi někde i skate, ale netuším kde:),
trekingové kolo
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Já mám celkem solidní sbírečku děl o Conanovi a až na pár kousků mám všechno co jsem mít chtěl :-D

Teda pokud se tohle počítá, jinak jsem si prošel sbíráním kde čeho asi jako každý...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Já mám sbírku RPG. Má celkem slušnou výšku. Škoda, že jsem spoustu z nich ani nedohrál. :-)
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Mám malou sbírku modelů, čtyři kovové modely letadel a jeden vrtulník, kus za stovku. Když udělám seznam, tak je to:
F-14
Harrier
Mirage 2000C
Tornado
Comanche

A kdysi jsem vlastnil početnou sbírku angličáků, ale ty všechny shrábl bratránek :-?
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - člověče, Ty bys vybavil v pohodě jednu třídu nějaké sportovní školy. Já sbírám literaturu sci-fi a pak něco o fortifikacích. Jinak mám malej byt a na sbárky čehokoliv nemám místo. :evil:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Jako dítě jsem sbíral mnohé věci, až se divím, že naše 2+1 to dokázalo pojmout. Vlastním slušnou sbírku hokejových karet NHL (ročníky 91-98 odhadem, takže se těším, jak jim stoupá hodnota ;-) ), armádu plastikových vojáčků (přes tisícovku), cca 100-150 výtisků Čtyřlístků (do roku 2000). Když jsem vyrostl a naučil se obstojně číst, začal jsem hamounit knihy (povětšinou historické, válečné - 2. světová válka). Pokud v bytě vypukne požár, jsme jisto jistě ztraceni, protože uhoříme během minuty.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

A proto je zde kamarád Neferit senior a na dobírku pošle vlastnoručně vyrovený vysoce kvalitní hasicí přístroj. Zařadíš ho do sbírky jako ruční granát.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Hmm... :think:

- poměrně rozsáhlý archiv výstřižků, plakátů a obrázků (a hudebních nosičů), jejichž společným jmenovatelem je Michael Jackson... Nemám to srdce to všechno vyhodit...;-)
- suchý růže (těch mám jako každý správný temnoromantik poměrně hodně)
- lebky (těch je bohužel výrazně méně, ale zas mám krom těch obligátních srnek i jednu lišku a jednoho brhlíka - ale dodneška jsem mamince neodpustila, že tehdy u Vratěnína nezastavila a nedovolila mi naložit tu kravskou lebznu, co se bělala ve škarpě)
- vypsaný propisky
- lístky z kina
- tolkienovská sekce v mý knihovně je taky docela rozsáhlá (a snad se teď zas o něco rozroste...;-))
- svíčky
-krabičky od cigaret
- chcíplý hmyz
- flašky od absinthu
- pohádkový knížky
- Poe
- a tak...

Jinak, já sbírám všechno... Jsem nespecializovaný vášnivý sběratel. Naši tvrděj, že jsem prostě akorát bordelář, ale oni tomu prostě nerozumí...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Tak já teda krom cédéček, knížek naučné literatury a encyklopedií, mám taky slušnou sbírku pohlednic
figurek Medvídka Pů
vstupenky z koncertů, fesťáků a klubů
hrníčky
různé předměty, které mám napamátku, které jsou v jednom šuplíku, kde jsem už pěkně dlouho nebyla
všechny možné časopisy, protože ty nemůžu jen tak hodit do koše

a spoustu dalšího haraburdí :-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nooo, v současnosti nějak aktivněji sbírám asi jen 2 věcí:

- Originální PC hry. Je moc hezký pohled na ty barevné krabice na polici plné tolika úžasných zážitků a vědět, že se do každého můžu kdykoliv ponořit. Jen škoda, že už se neprodávají v plnohodnotných velkých krabicích. :-?
- Časopisy LEVEL. Podobné jako s těmi hrami. Už jich mám přes 110. :-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Teď už toho moc nesbírám, vlastně jen záložky z knížek které jsem přečetl a časopisy o počítačových hrách (LEVELů a SCORE mám ve skříni určitě přes 150, ale nevím jestli se tomu dá říkat sbírka).
Ale dřív jsem shromažďoval spoustu věcí, i když mi to nikdy moc dlouho nevydrželo - třeba přívěsky na klíče, kartičky s hokejisty (ano, to už je hodně dávno :-)), malé kalendáře, ....

A mám doma taky takřka kompletní sbírku Foglarovek 8-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Samozřejmě největší sbírkou jsou u mě PnP RPG hry a knihy. Jenže nevím jestli se dá mluvit o sbírce, je to spíše o tom že mě zajímají tyto RPG hry.

Sbírám Dragonlance. A Sbírám elfí kartičky z Magic: The Gathering. A knih o DL mám fakt víc než Vlasák o Javě. ;)

Jinak spíše než sbírám tak dělám modely figurek, letadel a speciálních jednotek. Prošel jsem si hokejovýma kartičkama.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mno...mám doma spoustu věcí...
- plyšová zvířátka, kterým pochopitelně vévodí pan Cthulhu
- nejrůznější figurky - oběšenec, tučňák, čarodějnice...
- lístky z koncertů a akcí, které jsem navštívila
- obrazové publikace, mám celé čtyři :-D
- raritní výtisky zajímavých knih
- časopisy, od počítačových až po kuní, mám jimi zavalený celý pokoj
- zapalovače
- svíčky
- kameny
- kosmetiku

...no..de facto jsou to většinou věci, které mi někdo dá a třeba ty časopisy se u mě ohřejí jen do té doby, než přestanu být líná je vyhodit. :-)
Hlavně sbírám nejrůznější lidi, ale ty doma pochopitelně nemám. 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ajantis píše:Nooo, v současnosti nějak aktivněji sbírám asi jen 2 věcí:

- Originální PC hry. Je moc hezký pohled na ty barevné krabice na polici plné tolika úžasných zážitků a vědět, že se do každého můžu kdykoliv ponořit. Jen škoda, že už se neprodávají v plnohodnotných velkých krabicích. :-?
- Časopisy LEVEL. Podobné jako s těmi hrami. Už jich mám přes 110. :-)
U mě zcela to samé. :-) Plus tedy knihy mých oblíbených autorů a diskografie různých bandů, ale to asi každý.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“