Sběratelství a fetišismus ;)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No jo já vyrostl na knihách Pokryškina, Kožeduba, Skomorochova a 4 v tanku a pes. Od toho byl krok napodobovat tatínak s modelama a časem sjem objevil bojovou techniku a nakonec přesedlal na speciální jednotky, abych nyní dělal promárně wargamingové figurky, nejsem žádný expert an 10 let jsem z modelaření vypadl:

http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... torder=asc
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Někdy v roce 96 jsem propadl plastikovým modelům. Ale to se ani tak nedá označit za sběratelství bo ten model bylo třeba nejdříve dát do kupy :D
Převládala letadla, pak se přidala i jiná vojenská technika, jedna letadlová loď atp.
Suma sumárum jich bylo něco okolo šedesáti. Nakonec vzhledem k místu které zabírali (drtivá většina totiž byla 1:72) skončili uložené v krabicích...

Z těch 'hitovek' si vybavuji snad jen ta céčka. Ale ta sbírala sestra. Mě jen bavilo z nich potom dělat co nejdelší řetězy :D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Já platikové modelaření odivuji a svého času jsem i něco vyrobil. Ale místo je místo a když není... :-( Mám na slepení model Mi-8T, trupové číslo 0816. Byla to první mašina kterou jsem jako letecký palivář plnil a první éro ve kterém jsem letěl. Ani to když slepím nemám kam dát.
Prostě Kebule se musí oženit a pá pá, :twisted: Neferit se musí vdát a pá pá :twisted: a pak se tomu můžu věnovat. :dancing:

Sběratelství je řehole. :!:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Neferit, KEBULE - a máte to...
TO já mám doma čtvtku F-14, F-16, SU22 a MIG 21 v krabicích, herky birda jsem prodal. kam tohle dám nevím, když 50% poličky zabrala čtvrtka Hornetu...

Asi se pustím dos bírání Tomcatů
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - tak držím palce, ať Ti to brzy vyjde... Sranda bude, až se nejčastji s dětmi budeš sbírat na sigilforu;)

EDIT: rce na následujícího Dalcora - myslel jsem na něco poodbného, ale bál jsem se, aby se Neferit Sr. nenaštval ještě více, enž je kvůli oné disputaci o Fibingerové...
Naposledy upravil(a) Vallun dne 4.4.2007 12:45, celkem upraveno 1 x.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

NEFERIT SR - aby jsi poté nezačal nejčastěji sbírat vnoučata!!!
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Dalcor: chápu to dobře že wargamingové figurky jsou tohle
http://wargaming.sk/modules/news/articl ... omment3252

Esi jo nemáš nějaký ty Chaosácký hamatný rytíře? Ty se mi na těch warhammerovskejch obrázkách líbí nejvíc... No a samozřejmě trpaslíci, ale těm se tam zase tak moc prostoru nevěnuje :cry:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Chaos nemám, ale chci ty figurky si udělat. Trpoše dělá a hraje bratr
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Tak na trpaslíky bych se podíval, protože musí být super. Nemáte je někde nafocený nebo tak něco?
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Céčka jsem nesbíral, nýbrž "nabíral" ;-) Abych to vysvětlil, co má paměť sahá, nepamatuji se, že by mi někdy nějaká sada byla koupena, nebo bych něco s někým vyměňoval - probíhalo to tak, že když jsem se jednou za uherský rok viděl s bratrancem, tak mi ze své kolosální sbírky vždycky dal řetěz na "jak je dlouhej pokoj", takže postupně jsem nějakých pár metrů dohromady dal ;-)

Dalcor: já sbíral Curtise Josepha, ale kromě toho cokoliv, co vypadalo zajímavě - takový Lemieux na černo-stříbrné SPx, to byla hodně šik kartička... nj, ta byla taky mezi těmi ztracenými :roll:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jo, letadélka jsem si taky lepila...a modely z ABC, ale ty mi musel někdo nejdřív vystřihnout, jelikož já a nůžky, to nejde dohromady. :-)
Těch letadel na složení máme doma ještě spoustu...kdyby mi někdy chcípl počítač, možná bych se do nich pustila. :-)

Btw. těch ABC jsme měli doma opravdu hodně (ročníky po otci a bratrovi, snad ještě 60. a kompletní 70. a 80. léta), docela mě mrzí, že zrovna tohle bylo v záchvatu přestavování nábytku a vůbec úklidu v bytě, vyhozeno do sběru. :-?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Plastových modelů mám jen pár co jsem slepil s tátou, ale těch papírových, hlavně miniboxů, mám doma hafo :-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor a vallun - což oto. Já bych klidně vnoučata sbíral. Být děda by mi nevadilo a mýmu kocourovi už vůbec ne. Tedy být babčou. Ale haranti na to mají jiný pohled.

Jinak u nás se sbíralo lecos - céčka, jakýsi papírový kolečka, krámy, bordel a podobně. Postupně to utichlo.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Neferit Sr. píše:Dalcor a vallun - což oto. Já bych klidně vnoučata sbíral. Být děda by mi nevadilo a mýmu kocourovi už vůbec ne. Tedy být babčou. Ale haranti na to mají jiný pohled
Tfujtajxl dej nám pánbůh dobrej den a nestrašte blázni pobláznění :evil: :-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Neferit Sr. píše:Dalcor a vallun - což oto. Já bych klidně vnoučata sbíral. Být děda by mi nevadilo a mýmu kocourovi už vůbec ne. Tedy být babčou. Ale haranti na to mají jiný pohled.
Tak v tomhle s bráchou jednou za jak dlouhou dobu souhlasím - odstup satane a nestraš s malejma mrňatama :evil: :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“