Apríl 2007

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

No, nechci nijak snižovat důležitost toho, co se tady řeší, ale čím víc se to řeší, tak tím víc se mi vybavují vzpomínky na miuloroční apríl :anxious: :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Hamster píše:Ach jo... No dobrá, moje svědomí to neunese, takže musím s pravdou ven... :anxious:

Ve skutečnosti na tom nemá bodkin žádnou spoluúčast, protože shodou okolností jsem já nahekoval jeho heslo a psal jsem to pod jeho jménem. Všem se omlouvám a vkládám se do rukou spravedlnosti... :pray:
Můžeš si být naprosto jist, že v otázce trestu pro viníky mě zajímá především názor anarchisty, který takovým věcem přece rozumí nejvíce.

A btw nech těch šaškáren...
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Heh, ja mam taky pocit, ze Dalcor si si o to koledoval sam.
1. Mal trivialne heslo, nakoniec je to len jedno forum tak ok, to by sa dalo prehltnut.
2. To heslo mal na 20 roznych strankach a mozno aj na maily a bohviecom.
Toto je uz ale Dalcorova hlupost, nech sa vyhovara ako sa co nema, a ako to bolo nespravne a neviem co. Ak si z tohto Dalcor zobral ponaucenie, tak im moze iba dakovat, a nie ze dobre ze nie cely sigil im ide padnut na hlavu. :roll:

S tym, ze sa take veci robit nemaju mi chodte kdesi. Na svete je kopa ludi, ktory take veci robia naostro, kde nejde o zart, a ak su ludia taky blby, ze si daju heslo napr. 123456 ( by ste neverili ale TAK STRASNE VELA LUDI ma toto heslo, ze keby som skusal vsetky ucty otvorit na Sigile pod tymto heslom, tak by som sa dostal minimalne do 1/3 uctov ) (Jab resp. hocikto: NEZMAZTE to heslo: 123456 pretoze ty ludia nech si zmenia heslo na nieco ine ale ak si myslis, ze zmazanim/zcenzurovanim nieco vyriesis tak si na omyle ... )

Dalsia vec je, ze sa nejednalo o nic dolezite. Nech si hovorite co si chcete, napachana skoda bola minimalna, a za vacsinu tej skody si moze Dalcor sam.
Ved to bol april a sranda musi byt, aj keby chleba nebolo.
Cela vaznost tohto pripadu je na smiech.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jo, ona si za to znásilnění mohla sama, vždyť se podívejte, jak je oblečená.
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Ajantis píše:Jo, ona si za to znásilnění mohla sama, vždyť se podívejte, jak je oblečená.
Zle porovnanie, lepsie by bolo:
"Jo, ona si za to znásilnění mohla sama, kdyby se alespoň bránila."


Dalsia vec je, ze Dalcor mal moznost sa branit/branit svoj ucet heslom, ktore bolo mizerne. Druha vec je, ze nebol znasilneny, a islo o zart a nie o neake extravazne zneuzitie dat a informacii.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Yoshi Snipo:
1) Nejdůležitější mi přijde, že jeho heslo bylo v podstatě zveřejněno. A vzhledem k tomu, že ho měl i jinde, tak se na krátkou dobu stalo heslem tak nějak "pro všechny".

2) Ujišťuji Tě, že kdyby se nejednalo o vtip, tak bychom zcela bez diskuze přistoupili k trvalému BANu pro všechny tři.
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Jab píše:Yoshi Snipo:
1) Nejdůležitější mi přijde, že jeho heslo bylo v podstatě zveřejněno. A vzhledem k tomu, že ho měl i jinde, tak se na krátkou dobu stalo heslem tak nějak "pro všechny".
To hej, to zverejnenie hesla (tusim Bodkin) trochu (dost) prepiskol.
A co sa toho hesla tyka, ak si ho vsade zmenil, a daval si podla moznosti zlozitejsie hesloa a na kazdu stranku ine, tak si myslim ze vtip splnil aj tu naucnu cast :D
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Yoshi: ja mam take primitivni heslo a take ho mam vsude. je to proto ze nektere svoje ucty sdilim a pujcuji nekolika lidem. Sice bych mohl mit nejake silene heslo ale zas je lepsi kdyz si ho ti co ho maji znat pamatuji, nez aby ho meli nekde v textaku na plose. Na vetsine tech mist nestoji vubec za tu namahu to heslo zjistovat a na tech ostatnich to zase nestoji za ten ban, protoze ten pocitac se da podle ip snadno vypatrat. Kazdopadne kdyby to heslo zjistil kdokoli komu neduveruju, musel bych ho zmenit na vsech mistech, (samozrejme si ani nahodou nepamatuju kde vsude sem zaregistrovanej) a spousta lidi by se musela to nove heslo ucit. No proste spousta zbytecny prace.
Kazdopadne zjistovani cizich hesel k dobremu chovani na foru nepatri ani a aprila.
Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Škoda že jsem si toho nevšiml 1. dubna- Mohl jsem zajít do nějaké internetové kavárny, objednat si knihy za pár tisíc dolarů a pak požadovat po těch pár vtipálcích komepnzaci. Apod. Jak můžu vědět že někdo kdo si přečetl od Bodkina heslo právě tohle třeba na Amazonu neudělal. Vtip. Mě to nepříjde. Jak sjem řekl vtipné by bylo kdyby to udělal admin. Vtipné by bylo dyby mi bodkin naspal jsi vůl, máš jednoduché heslo tak si ho předělej, mi ti za trest trochu upravíme profil. To co pánové provedli není vtip. Mimochodem mám pocit že tenhle "vtip" by klidně mohl být naprosto legálně žalovatelný. Představte si že bych toto heslo měl nastavené při komunikaci s bankou (kde už opravdu nikomu nci neřekne), nebo na kreditní kartě, teď ybch je musel měnit. Tos tojí peníze a čas, třeba bych si na to musel vzí dovolenou. Vzhledem k tomu že vydělávám přibližně 1000kč denně a dovolenou jsem třeba měl určenou na již zaplacenou dovolenou na Kubě, kterou bych kvůli tomu třeba msuel zrušit. Bych po nich najednou mohl chtít náhradu. Super že? Ještě vám to příjde směšné? Mě moc ne. Jak z mé strany, tak z jejich nedomyšlenosti toho co provedli. Stačilo by abych byl svině...A maj průser jak dělo...

To že Bodkin heslo zveřejnil, tak to je na zabití. Toho jsem si nevšiml. Ale svědčí to o inteligenci tohoto pána. Jako admin an fórech které jsem zpravoval bych az tohle udělil ban na furt a na IP.

Ještě více mě přesvědčuje že se hackerského útoku (jak jinak to nazvat?) účastnil člen týmu, který doménu zpravuje. Tohle helso používám na fóra, kde mojí osobu znají, dokocne část z nich zná i heslo, přesto ke kultuře těchto fór svědčí o tom že nikdo takhle vpravdě XXX nápad neměl...

Ano heslo mám triviální. Co je vám ale do toho. Jde totiž o princip ne o trivialitu hesla. To heslo je používáno aby chránilo soukromí před hackery, ne před přátelskou atmsoférou na fórech, kam chodí lidé se kterými se znáte. Když sem přídje externista, který mě nezná, to heslo "paladin" mu nic neřekne, protože nebude znát souvislost s mojí osobou. Navíc když bude chtít hacker lousknout jakoukoiliv databázi tak je jedno jestli tam budu mít "jedna2honzade", nebo "blbec", to stejně jako u krádeže aut nebo pirátskému kopírování sebelepší zabezpečení člověku nepomůže.

Možná (teda určitě) naivní názor, mě by ale podle hesla podle sebe soudím tebe neanapadlo, že se něco takového může stat. Jak říkám, jde o princip. Jenže ve státě kde kriminalita je chráněna zákonem, a 5/6 obyvatel uvažují jako Yoshi Snipo se vlastně nemůžu divit.

Vzhledem k tomu že pracuji asi na 5 různých počítačích si nemíním dávat na každou stránku jiné heslo. Si to prostě nebudu pamatovat. Stejně tak jako složitá hesla. V hlavě musím mít jiné věci.

Každopádně, ještě bych chtěl poděkovat Jabovi za telefonát a promptní vyřešení problematiky. A Kebulemu za to že si všiml...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Dalcor píše:To že Bodkin heslo zveřejnil, tak to je na zabití. Toho jsem si nevšiml. Ale svědčí to o inteligenci tohoto pána. Jako admin an fórech které jsem zpravoval bych az tohle udělil ban na furt a na IP.
No, nezveřejnil ho přímo. Ale opisně jednou větou. Přičemž pochybuji, že by pak někomu nedošlo, jaké že heslo to bylo...
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Dalcor píše:Škoda že jsem si toho nevšiml 1. dubna- Mohl jsem zajít do nějaké internetové kavárny, objednat si knihy za pár tisíc dolarů a pak požadovat po těch pár vtipálcích komepnzaci. Apod. Jak můžu vědět že někdo kdo si přečetl od Bodkina heslo právě tohle třeba na Amazonu neudělal.
Ako som hovoril, heslo na forum pisat nemal, to je jediny taky zavazny problem, co som postrehol.
Dalcor píše:Vtip. Mě to nepříjde. Jak sjem řekl vtipné by bylo kdyby to udělal admin. Vtipné by bylo dyby mi bodkin naspal jsi vůl, máš jednoduché heslo tak si ho předělej, mi ti za trest trochu upravíme profil. To co pánové provedli není vtip.
Ale je :P
ono si to mal aj svojim sposobom napisane. Mal si pozmeneny ucet, to mal byt ten vtip a ten aj vysiel. To, ze sem bolo hodene tvoje heslo, si myslim ze uz vtip nebol ale bola to nedomyslenost.
Dalcor píše:Mimochodem mám pocit že tenhle "vtip" by klidně mohl být naprosto legálně žalovatelný.
Maximalne by si dosahol, ze by si platil asi 2000 korun soudu za to, ze by prinutil tu particku sa ti ospravedlnit.
Dalcor píše:Představte si že bych toto heslo měl nastavené při komunikaci s bankou (kde už opravdu nikomu nci neřekne), nebo na kreditní kartě, teď ybch je musel měnit. Tos tojí peníze a čas, třeba bych si na to musel vzí dovolenou. Vzhledem k tomu že vydělávám přibližně 1000kč denně a dovolenou jsem třeba měl určenou na již zaplacenou dovolenou na Kubě, kterou bych kvůli tomu třeba msuel zrušit. Bych po nich najednou mohl chtít náhradu. Super že? Ještě vám to příjde směšné? Mě moc ne. Jak z mé strany, tak z jejich nedomyšlenosti toho co provedli.
Ale to je TVOJ PROBLEM. To by si si nedomyslel, TY, je najlahsie ukazat aky su to blbci a zly ludia. Co tak sa na chvilku zamysliet nad tym, ze keby si si hodil supertrivialne heslo a niekto by ta hackol alebo co ja viem co, tak by si si mohol za to TY. Heslo ta ma chranit, ale ked si tam hodis napr. 123456 a potom sa cudujes, ze ti niekto vybieli ucet, tak to je uz tvojou sprostostou.
Dalcor píše:Stačilo by abych byl svině...A maj průser jak dělo...

To že Bodkin heslo zveřejnil, tak to je na zabití. Toho jsem si nevšiml. Ale svědčí to o inteligenci tohoto pána. Jako admin an fórech které jsem zpravoval bych az tohle udělil ban na furt a na IP.
Ako moda na jednom fore ma za cosik podobne vyhodili jeho uzivatelia. A ano, Bodkin to heslo nemal hadzat na forum.
Dalcor píše:Ano heslo mám triviální. Co je vám ale do toho. Jde totiž o princip ne o trivialitu hesla. To heslo je používáno aby chránilo soukromí před hackery, ne před přátelskou atmsoférou na fórech, kam chodí lidé se kterými se znáte.
A? Islo o aprilovy zart. Keby to heslo Bodkin nedal na forum tak by sa nic nedialo. Kazdy druhy xuj, ktory by ti sem prisiel a zacal by trochu o tebe zistovat by ta vyhackoval taky fukot. Heslo ma chranit, co v tvojom pripade zlyhalo na celej ciare.
Dalcor píše: Když sem přídje externista, který mě nezná, to heslo "paladin" mu nic neřekne, protože nebude znát souvislost s mojí osobou.
Vies co, keby si ta pokontroloval a precital niektore tvoje posty, chvylu ta na nete sledoval, tak si myslis, ze by mu to nedoslo?
Dalcor píše:Navíc když bude chtít hacker lousknout jakoukoiliv databázi tak je jedno jestli tam budu mít "jedna2honzade", nebo "blbec", to stejně jako u krádeže aut nebo pirátskému kopírování sebelepší zabezpečení člověku nepomůže.
Ale pomoze, keby si mal napr: Sip@Kad^29gedUx0.11 tak sa ti tam nedostane ani keby neako extra chcel. Metodou brute force by to trvalo roky a pokial nemas databazu zabezpecenu proti sniff-proof a pod. tak mas dost nerozbitny ucet.
Dalcor píše:Možná (teda určitě) naivní názor, mě by ale podle hesla podle sebe soudím tebe neanapadlo, že se něco takového může stat. Jak říkám, jde o princip. Jenže ve státě kde kriminalita je chráněna zákonem, a 5/6 obyvatel uvažují jako Yoshi Snipo se vlastně nemůžu divit.
No vidis :D, aj ja mam trivialne heslo, lenze iba tu, inde mam ine a o dost zlozitejsie, nemam problem si ho zmenit na neake brutalne.
Dalcor píše:Vzhledem k tomu že pracuji asi na 5 různých počítačích si nemíním dávat na každou stránku jiné heslo. Si to prostě nebudu pamatovat. Stejně tak jako složitá hesla. V hlavě musím mít jiné věci.

Každopádně, ještě bych chtěl poděkovat Jabovi za telefonát a promptní vyřešení problematiky. A Kebulemu za to že si všiml...
Ja pracujem na 4 roznych a navstevujem asi 10 stranok, skro na kazdej mam ine heslo, vacsinou zlozitejsie, vsetky si pametam a mam kopu miesta aj na ine veci. Mozes si tie hesla neako zapisovat alebo si ich urcuj podla kluca. Je kopu sposobov.

EDIT: sa mi to zda alebo niekto zmazal posledny Dalcorov post?
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Jab: Nenavážej se do mě... Že jsem to co udělali odsoudil je málo? :roll:

Yoshi: To heslo zveřejněno nebylo. Akorát napsal takový... erm... "popis", ze kterého jsem tedy skutečně nepoznal o co jde a dost mě teď překvapilo, že správná "odpověď" zněla zrovna takhle... Kdyby k tomuhle ale nedošlo a já se z nějakého důvodu rozhodl vloupat Dalcorovi do účtu, tak tohle by bylo pravděpodobně to první, co bych zkoušel. Čili ohledně zveřejnění imo škoda minimální, pokud vůbec nějaká.

Dalcor: Asi by mě to celé nasralo jako tebe, ale na druhou stranu je pravda, že pojišťovna ti vloupačku neproplatí, pokud jsi neměl byt zamčený (neplést s otevřený). :-?
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Yoshi: Ať má člověk sebetriviálnější heslo, tak je imho odsouzeníhodné mu jen tak "pro legraci" nabourávat do účtu, natož heslo zveřejňovat. :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Yoshi Snipo píše:
Dalcor píše:Mimochodem mám pocit že tenhle "vtip" by klidně mohl být naprosto legálně žalovatelný.
Maximalne by si dosahol, ze by si platil asi 2000 korun soudu za to, ze by prinutil tu particku sa ti ospravedlnit.
Eh, no, záleželo by, koho by si vzal Dalcor jako advokáta... I když zůstaneme hodně při zemí a spokojíme se s omluvou, tak by náklady řízení + soudní poplatky stály ony tři výtečníky cca 12.000,- CZK, a aha, Yachiko je Slovák, tak to připočti rovnou dobrých 50 tisíc, ještě stále je to sranda?

BTW: Dalcore, kdybys chtěl, rád poskytnu doporučení na velmi dobré až špičkové advokáty;)

EDIT: Hamster - ale tohle nebylo neuzamčené, bylo to uzamčené v souladu s principy požadovanými fórem, takže pojišťovna by se odpovědnosti nezbavila...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun: Když jsou dveře od bytu odemčené a chceš se tam dostat bez klíče (jako bez znalosti hesla), tak je pořád ještě musíš vypáčit ale je to prostě mnohem jednodušší. Stejně to vidím s jednoduchým heslem.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“