Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Zajímavý názor na střelbu ve Virginii

citace z článku:
Když jsem si dnes ráno na vrátnici domu, kde bydlím, bral noviny, poprvé jsem přistihl recepční, jak si v nich čte. Rychle se mi omlouvala a vysvětlovala: "To je hrozný, mám syna na univerzitě v Raleighu v Severní Karolíně, a to je vlastně nedaleko."

Když jsem s pochopením kývnul a zeptal se, co si o tom myslí, řekla mi: "Nedávno jsme s manželem zakázali synovi, aby si koupil zbraň. Ale teď mu asi bránit nebudeme. Kdyby tam někdo slušný měl pistoli, tak tomu parchantovi ustřelí tu jeho šílenou makovici a většina dětí mohla žít."


Ta paní má velký díl pravdy...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

V tomhle případě by to asi pomohlo, ale obecně větší počet zbraní mezi školáky násilí na školách stěží omezí.
Možná by v USA větší pozornost než na vyšší zbrojení mohli zaměřit na odzbrojení.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Nejsem si jistý, jestli by bylo řešením násilí, kdyby jim tam na přednášky všichni začali chodit s pistolema jak na divokým západě.

Luxusní je taky to jeho erm... řešení politických a filosofických otázek nad jeho původem. Kdyby měl správný tvar očí a byl třeba z británie, nebo německa, tak se nad tím nikdo ani nepozastaví, ale takhle je najednou po letech života v usa zlem ze zahraničí... :roll:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já se jen čekám, kterou hudební skupinu, film či hru obviní z ideové špatnosti. I když, chlapec je původem z jiné země, tak za to bude moci rasa.
Btw. citace z jiného článku: "Na to, že se člověk rozhodne zabíjet střelbou ze zbraně, má mimo jiné vliv dostupnost zbraní v dané zemi."
Což je dle mého naprosto logické a docela to sráží tvrzení o slušných lidech a pistolích.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ajantis píše:V tomhle případě by to asi pomohlo, ale obecně větší počet zbraní mezi školáky násilí na školách stěží omezí.
Možná by v USA větší pozornost než na vyšší zbrojení mohli zaměřit na odzbrojení.
No, když se to veme do důsledku a spočítáš mrtvé z podobných incidentů a roztřídíš dle původů zbraní, tak nejvíce mrtvých mají "na svědomí" zbraně příslušníků L.E.B., zneužité dětmi... Chceš snad navrhnout abychom primárně odzbrojili všechny lebíky?:)

EDIT:
Vampiria píše:Já se jen čekám, kterou hudební skupinu, film či hru obviní z ideové špatnosti. I když, chlapec je původem z jiné země, tak za to bude moci rasa.
Btw. citace z jiného článku: "Na to, že se člověk rozhodne zabíjet střelbou ze zbraně, má mimo jiné vliv dostupnost zbraní v dané zemi."
Což je dle mého naprosto logické a docela to sráží tvrzení o slušných lidech a pistolích.
Tohle tvrzení je naprostá pípovina, neboť zdaleka nejdostupnější jsou zbraně ve Švýcarsku a nevím o jediném obdobném incidentu z této země...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Tohle tvrzení je naprostá pípovina, neboť zdaleka nejdostupnější jsou zbraně ve Švýcarsku a nevím o jediném obdobném incidentu z této země...
Zdá se mi nepravděpodobné, že by ve švýcarsku nebyly oběti střelných zbraní, ale pokud ti jde skutečně o podobný případ - tedy masakr na škole - tak že o žádném nevíš vůbec nic neznamená. V USA šlo o první takový případ po osmi letech a má více jak 40x vyšší populaci, než Švýcarsko. To znamená, že pokud by ve švýcarsku došlo ke dvěma takovým případům během teoretických 320ti let, tak je to stejná frekvence jako u američanů.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster - hezká úvaha, akorát vycházíš ze špatných čísel. Jen co si já pamatuji, tak se v USA těch indcidentů, byť menších událo několik. A letmý průlet články mi říká,že tohle je 4. jen tento rok, a to máme duben...:)

Mohu místopřísežně prohlásit, že ve Švýcarsku nejsou žádné oběti střelných zbraní. možná někdo zemřel, asi ano, na střelná zranění, ale pokud byl něčí oběť, tak buď šlo o jiného člověka nebo o vlastní neschopnost... Jediná střelná zbraň, která kdy měla oběti byla ručnice v Ankh Morporku...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Tak teď fakt nerozumím, jestli si ze mě děláš srandu, nebo do jaké míry to myslíš vážně... O švýcarsko a tamní vraždy se nezajímám, ale stačilo mi hodit do googlu "gun victim in Switzerland" a hned mi to vyplivlo tohle, což začíná:
At about 10:30 A.M. on September 27, a 57-year-old man from Zurich (we won't give the killer publicity by mentioning his name), burst into the regional parliament of Zug — a canton in central Switzerland, near Lucerne — and opened fire, killing 14 people, all of them elected officials. He then appears to have committed suicide.
Sice se tam člověk dočte, že švýcarsko statisticky zas tak nebezpečné místo není (já sám jsem pro uvolnění zbraní), ale tvrdit, že ty oběti nejsou je pitomost.

EDIT: Aha, chytal jsi mě za slovíčka. Asi jsem tě přecenil... :roll:

K amíkům - Jestli je to 4. podobný incident tento rok, tak mi prosím dej nějaké odkazy, protože jsem o jiné školní masové vraždě v americe neslyšel.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Nepřecenils mne, pouze si naprosto nepochopil, co jsem chtěl říct já...

Jistě, anšels ejden 6 let starý incident, hezké, leč pro srovnání bys musel vyhledat všechny obdobné události v USA, a grantuji Ti, že jich bude více, než 40 ks:)

Když umíš tak hezky googlovat, tak si jsitě najdeš příslušné odkazy sám, navíc já ani enmusel použít inglišě...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Že je šest let starý mě mrzí. Já pouze vzal první, který mi to na vrchu vyhodilo.

Kdybych měl za slova chytat já tebe, tak bych se při tvé tendenci k překlepům ani nemusel zabývat tématem diskuze. Navíc s hláškou "Zabijí člověk a ne zbraň" nesouhlasím, protože člověk zabíjí zbraní. Američtí zastánci zbraní, kteří předvádějí svých deset automatických pušek a tvrdí, že mají právo na sebeobranu jsou k smíchu...
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Vallum: snad si to tak nemyslel, ale vyznělo to jako že čím víc zbraní tím větší bezpečí. Hrdina odstřelí padoucha a civilsté jsou zachráněni. :roll: bohužel ,,padouchů" je pořád dost a nikdy si nemůžeš být jistý, komu tu zbraň do ruky strkáš.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Hamster píše:Že je šest let starý mě mrzí. Já pouze vzal první, který mi to na vrchu vyhodilo.

Kdybych měl za slova chytat já tebe, tak bych se při tvé tendenci k překlepům ani nemusel zabývat tématem diskuze. Navíc s hláškou "Zabijí člověk a ne zbraň" nesouhlasím, protože člověk zabíjí zbraní. Američtí zastánci zbraní, kteří předvádějí svých deset automatických pušek a tvrdí, že mají právo na sebeobranu jsou k smíchu...
Ja naopak s tou hlaskou suhlasim uplne. a nepotrebujem zbran, aby som niekoho udusil. Zvalovat vinu na zbrane a na vyrobcov zbrani je taktika zbabelcov, ktory si nechcu priznat, ze zodpovednost za to maju oni. A mimochodom zbran je uplne vsetko co vidis. Nemoze mi napadnut jedina vec, ktora by sa nedala pouzit ako zbran.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Yoshi Snipo píše:A mimochodom zbran je uplne vsetko co vidis. Nemoze mi napadnut jedina vec, ktora by sa nedala pouzit ako zbran.
Jistě, ale židlí jen těžko umlátíš 32 lidí.

Nemá smysl svalovat vinu jen na zbraně, na to že takovému člověku rupne v kouli má vliv celé jeho okolí - tedy jeho rodina, škola, média a klidně i to GTAčko nainstalované na počítači, ale to nic nemění na tom že volný prodej zbraní je podle mě špatný.
Nikdo nemůže vědět co udělá ten člověk co si zrovna v obchodě koupil M16 "na osobní ochranu". A ani nemusí vystřílet nějakou školu, zbraně se dají použít i jinak. Já bych tedy byl raději kdyby takto účinné zbraně mělo jen minimum lidí a ne aby je naopak měl úplně každý a "však oni se ochrání/postřílí sami" :roll:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Yoshi: A jéje, už jsme se dostali ke zbabělcům... Já netvrdím, že za to můžou pouze zbraně (To vlastně netvrdí vůbec nikdo, ale pro potřeby argumentace to zastánci zbraní bývá do této podoby často překrucováno), ale přijdou mi pitomé oba extrémy. Fajn, člověk na tom má velký podíl, ale nemůžeš tu zbraň odmítnout jako faktor, který v tom útoku sehraje svojí dost podstatnou roli. Jak říká Alien, když střelnou zbraň nevlastníš, tak ani s mačetou proti celé třídě neozbrojených lidí šanci prostě nemáš (protože jak si sám řekl, zbraň může být cokoliv).
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Souhlasím s tím, že zabíjejí lidé a zároveň uznávám že když má někdo na výběr mezi pistolí a (třeba) sekerou vybere si pistoli... Tudíž volný prodej zbraní asi není úplně správný :think:
Hamster píše:Kdybych měl za slova chytat já tebe, tak bych se při tvé tendenci k překlepům ani nemusel zabývat tématem diskuze.
To nebylo hezký... :naughty: Esi je Vallun dislektik jak někde psal, dokážu to pochopit :-D

EDIT: Hamster: Teď jsem tě nepochopil...
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 18.4.2007 15:32, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“