Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - ano, mám pocit že žijeme v reálném modelu dmokratického právního státu. Samozřejmě by spousta věcí mohla a řada z nich i měla fungovat lépe. Ale nejsme na tom o moc hůř, než kdekoliv jinde na světě. Prostě demorkacie je velmi špatný způsob vlády, ale Eružel ten nejlepší možný, o kterém víme...(řečeno s Churchillem).

Upozorňuji, že nikdo z nás neví, o jakou konkrétně munici šlo! Proto mi připadají jakékoliv věcné polemiky trošku problematické. - Jediné, o čem jsem konkrétně slyšel já, je nějaký typ puškového náboje s ocelovým jádrem, které bylo schváelno pro kategorii C - tedy pro myslivce, kteří ale mohou v určitém množsví normálně nakupovat i mnohem nebezepčnější věci...

Vcelku se obávám,že ohledně osoby panan Kremla trpíš překvapivým idealismem.Vzhledem k tomu,že opravdu nevíme, jestli ta munice byla nebo nebyla nebezpečná, tak jen těžko soudit, kdo udělal materiálně chybu. Formálně je zcela zjevné, že Kreml porušil zákon - hrubě překročil své pravomoce - čímž poškodil některé konkrétní hospodářské subjekty, přičemž jiné obchodníky s touto municí nechal na pokoji. Takže dle mého je on vinen každopádně, Štěpánek možná...
- Vzhledem k tomu,že tyto sktuečnosti jsou dosti očividné, tak se domnívám, Neferite Sr., že z Tebe mluví spíš "nezodpovědný pacifism (viz naše dřívějšídiskuse)" než chladná úvaha;)

Mimochodem, vzpoměl jsem si na jednu historku k tomuto se vážící, akorát nevím, jestli Vás s ní neobtěžuji už podruhé. Někdy před cca třemi lety schválil k běžnému civilnímu užití 4 kategorie munice typu CEPP. Po řádném schválení (jehož součástí je i stanovisko několika orgánů Policie ČR), přišlo pražské policejní ředitelství na to, že se mu tyto náboje "nelíbí". A poměrně záhy nejméně jeden z druhů CEPPu byl odschválen. Vše proběhlo v souladus e zákonem a tak, aby nebyli poškozeni obchodníci. To pvoažuji za psrávný postup a nevím, proč nemohl být použit i v tomto případě...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Adieu »

Vallun píše:Prostě demorkacie je velmi špatný způsob vlády, ale Eružel ten nejlepší možný, o kterém víme...(řečeno s Churchillem).
Jasně, a jsem si jist, že kdyby někdo vymyslel něco lepšího, určitě by nám o tom řekli. Tyhle Churchillovy dokola opakované frázičky mne již vážně unavují, připomíná mi to Descarta a jeho zaručeně "logické": "Myslím, tedy jsem."
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Jab »

Adieu píše:Jasně, a jsem si jist, že kdyby někdo vymyslel něco lepšího, určitě by nám o tom řekli. Tyhle Churchillovy dokola opakované frázičky mne již vážně unavují, připomíná mi to Descarta a jeho zaručeně "logické": "Myslím, tedy jsem."
Povětšinou by nám o tom opravdu řekli. Nejnovějším trendem je posilování moci menších oblastí (krajů, měst atp.), kde mají nad svými zástupci občané lepší dohled. Vidí, jak to u nich vypadá, kolik se po městě válí bezdomovců a nikdo je neopije rohlíkem "makroekonomických" jevů.
Dalším trendem je naopak řešení "velkých" záležitostí na "velké" úrovni. Jinak řečeno oblast "národního" státu se tak vyprazdňuje a může si své demagogické řeči ušetřit (což se u nás neděje).
Tyhle "upgrady" sice všechny spadají jen a stále do oblasti demokracie. Ovšem demokracie znamená prostě a jen vláda lidu a tento pojem je tak ze své podstaty značně nafukovací. Nic lepšího než demokracie není z toho důvodu, že do demokracie se vejde v podstatě vše. Pokud ne, tak stačí přihodit přívlastek či dva. Lidově demokratické zřízení je tak na první pohled určitým pleonasmem. Přec jen lidová vláda lidu... Ovšem nějak se tak do tohohle názvu podařilo vsadit i autokratické systémy stalinského typu. Do demokracie se tak zajisté vejdou i systémy, které by vymyslel vzdělaný anarchistický intelektuál (pokud by psychicky unesl, že vymýšlí formu vlády). Tím řečeno je Churhillův výrok v zásadě triviální. A triviální (až tautologické) myšlenky přece letí nejvíce.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Vallun »

Jab - a co netriviálního si tím chtěl říct Ty?:) - Mimochodem, pro ten proces, cos popsal (vertikální přeskupení rozhodování) jsem zahlédl malebný název pyramidová demokracie:) - Churchillův výrok samozřejmě lze pvoažovat za triviální, ale myslím,že každý z nás dobře ví, co tím bylo myšleno... A ono existuje i označení anarchismu obsahující pojem demorkacie - někteří anarchisté tomu říkají aboslutní demokracie...:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Jab - a co netriviálního si tím chtěl říct Ty?:) - Mimochodem, pro ten proces, cos popsal (vertikální přeskupení rozhodování) jsem zahlédl malebný název pyramidová demokracie:) - Churchillův výrok samozřejmě lze pvoažovat za triviální, ale myslím,že každý z nás dobře ví, co tím bylo myšleno... A ono existuje i označení anarchismu obsahující pojem demorkacie - někteří anarchisté tomu říkají aboslutní demokracie...:(
Asi mě budeš mít za hlupáka, ale skutečně netuším, v jakém ohledu jde o vertikální přeskupení (z horizontálního?) či proč má toto přeskupení tvar pyramidy (přirozeně chápu onu snahu přirovnat takový systém k pyramidové hře). Jednak ideálně té pyramidě chybí silný střed (národní stát). A druhak špička pyramidy je tupá. Tím myšleno těžko říci, že na jejím vrcholku stojí nějaký jediný jedinec.
Možná jen ale nerozumím, čeho je to pyramida. Pokud se jedná jen o pyramidu moci,tak tu spíše splňuje národní stát. V systému místních samospráv je ovšem "základna" partnerem pro EU. Čili jinak řečeno příspěvek od EU dostává třebas Most a ne předseda vlády ČR.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Vallun »

Jab - nebudu Tě mít za hlupáka, ale sáms dobře popsal moderní trend, který se snaží přeskupit pravomoci tak, aby se rozhodovalo "co nejblíže lidem" na takové úrovni, která je efektivní. Tedy cos psal: Nejnovějším trendem je posilování moci menších oblastí (krajů, měst atp.), kde mají nad svými zástupci občané lepší dohled. Vidí, jak to u nich vypadá, kolik se po městě válí bezdomovců a nikdo je neopije rohlíkem "makroekonomických" jevů. Dalším trendem je naopak řešení "velkých" záležitostí na "velké" úrovni. Jinak řečeno oblast "národního" státu se tak vyprazdňuje a může si své demagogické řeči ušetřit (což se u nás neděje). Dohromady toto skutečně vytváří jakousi pyramidu. Zakladním stavem totiž bylo to,ž e drtiváv ětšina moci je na střední úrovni (stát) a Tebou pospanými procesy dochází k přenosu pravomocí "nahoru" (orgány nadstátní - EU) a nebo "dolu" (obce, kraje, spolkové země).
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallune – ten dojem mám taky ale na druhou stranu si myslím že jsme si zde nakonec vyrobily svůj vlastní model demokracie která zajistí některým skupinám lidí více demokracie než jiným. Víc to nerozvedu, to si když tak vykecáme v politice.

Já se k tomu článku i k navazujícím vrátil. Ano a to jsem napsal také že nevíme o jakou munici přesně šlo. Z obrázků nic nevyplývá, jedna hromádka dokonce vypadala jako náboje do kulometu Gorjunov blahé paměti.
Náboje pro myslivost-poloplášťové a čistě olověné malorážové jsou specifickou municí a jsou specifické z důvodů které jako zaměstnanec MZ znáš lépe než kdokoliv jiný. Vojenská munice se chová při dopadu na zvířecí tělo jinak něž originální lovecká munice a tím nesplňuje to co lovecká garantuje. To značí že pro lovecké účely je vojenské stelivo nevhodné.

Idalista? Ale no tak. Vallune já nemám o lidech a to včetně sebe žádné a žádné iluze. Ale jsem dalek toho abych kohokoliv odsoudil na základě toho co si přečtu na netu. Někdo chtěl prodat vojenskou munic civilistům na základě dokumentace vystavené státní institucí. Představitel jiné státní instituce nabyl dojem že to není v pořádku a zastavil to. Tím někdo kdo plánoval že zbohatne nezbohatl. Padlo trestní oznámení. A šmidra poprvé.

Aniž bys věděl více než já, nazveš link na prvotní článek NO KONEČNĚ. Jistě pokud postupoval selektivně, je něco špatně. Soud rozhodne a tam také budou muset certifikátoři obhajovat svá rozhodnutí a pan Kremla také tak. Pokud mu prokáží trestný čin dobře, dostane co mu patří. Pokud ale ne, mělo by se zakročit proti certifikačnímu ústavu, proti prodejcům a tak dále.

To Tvé NO KONEČNĚ mě donutilo se zapojit do této diskuse. Já nemám rád kriminalizaci lidí takovýmto způsobem. Prostě nemám. A naopak jakýkoliv krok, který zabrání šíření vojenského střeliva mezi civilisty vidím spíše pozitivně. Já totiž s touto municí mám mnohaletou praxi a vím co dokáže.

Pacifista? Vallune si upadl na schodech či co? Já a pacifista? Já jsem v jistých kruzích považován za válečného štváče a i na sigilu jsem byl obviněn z válečnických manýrů.
Jsem vycvičen v řízení: OT-64 SKOT, T-55AM, T-72 A
Jsem vycvičený a velmi dobrý střelec z : Pi-52, Sa-58, UK-59L i T, ovládám střelbu z RPG-7 a RPG-75.
Třikrát jsem střílel ostrou PTŘS a k tomu 2754 výstřelů na trenažéru.
Jsem střelec stupně "M" z kulometu KPVT.
To se nechlubím, to konstatuji. Skutečně si jako pacifista nepřipadám. Jen mi připadá divné že já, který cestuji po území tří států, spávám v cizích městech chodím po nich ve dne i v noci a necítím se nijak ohrožen necítím potřebu se nijak vyzbrojovat. Ale neustále přibývá lidí kteří žijí stejně jako já a ti se cítí tak ohroženi že bez zbraně nejsou ani schopni vyjít z domu. A protože to nechápu, jsem proti tomu.
A šmidra podruhé.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Dohromady toto skutečně vytváří jakousi pyramidu. Zakladním stavem totiž bylo to,ž e drtiváv ětšina moci je na střední úrovni (stát) a Tebou pospanými procesy dochází k přenosu pravomocí "nahoru" (orgány nadstátní - EU) a nebo "dolu" (obce, kraje, spolkové země).
Nicméně z podstaty takové pyramidy vyplývá, že na státní úrovni je stále více rozhodovací pravomoci než na úrovni mezinárodní a že nejvíce se rozhodování děje na úrovni místní. Ideálním zobrazení takového systému jsou pro mě přesýpací hodiny. Ale to už je celkem jedno...

Neferit señor: A označení militantní pacifista by se ti nelíbilo? Nebo co třeba militantní hippík? Je to sice trochu cartmenovské, ale... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:A ono existuje i označení anarchismu obsahující pojem demorkacie
Ano, "anarchismus"...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Neferit Sr. »

Na hippíka mám už moc málo vlasů ale květovanou košulenku bych možná u ťongů koupil. A militantní pacifista? Není v tom tak trochu rozpor? Takto se označit měl bych pocit získaného rozdvojení mysli.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od drake127 »

Jednalo se (především) o náboje 7,62x39 - tj. např. do Sa 58 (pro civilní trh lépe řečeno jejich přestavby na samonabíjecí variantu CZ 858 Tactical aj.).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Jab »

Neferit Sr. píše:Na hippíka mám už moc málo vlasů ale květovanou košulenku bych možná u ťongů koupil. A militantní pacifista? Není v tom tak trochu rozpor? Takto se označit měl bych pocit získaného rozdvojení mysli.
Ty rozpory v tom samozřejmě mají být. Nicméně stále jde o alternativu, jak pokrýt pacifistu i vojáka. ;-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Neferit Sr. »

Byla by to vlastně mimořádná kombinace. Co se dá dělat, asi by to šlo. S rozdvojením mysli se smířím.

Drake 127 - je pravda že tyto přestavené zbraně dají někomu kdo má ke sportovní střelbě vztah, silný zážitek. Je to silná zbraň - člověk má pocit že je střelec. Navíc její vzhled, držení a děj výstřelu jsou poměrně akční. Já jsem ze sapíku střílel rád.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 30.1.2008 14:41, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Hamster »

Neferit Sr. píše:Byla by to vlastně mimořádná kombinace.
Někdo militaristy pacifikovat musí. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Střelba ve Virginii, měli by zbraň držet civilisti?

Příspěvek od Neferit Sr. »

Jen aby militaristé nepostříleli pacifisty. Dějiny jsou pacifistům jen velmi málo nakloněny. Mají totiž velmi slabé výsledky.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“