Oblíbené počasí

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jaké počasí je vaše oblíbené?

Zamračeno s deštěm
6
16%
Zamračeno bez deště
10
27%
Mlha
6
16%
Slunečno
7
19%
Sněhová vánice
3
8%
Jiné (jaké)
5
14%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Cammaris píše:Jak kdy...ale taková běkná bouřka niky neuškodí :-)
Až ti jednou vyhoří polovina elektrických spotřebičů, věřím, že změníš názor :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

sevencreature píše:
Cammaris píše:Jak kdy...ale taková běkná bouřka niky neuškodí :-)
Až ti jednou vyhoří polovina elektrických spotřebičů, věřím, že změníš názor :twisted:
jj, takhle jsme přišli o televizi, video a pochroumalo to hifi věž :evil: Takže bouřka je fajn, pokud nechá naše spotřebiče a cokoliv jiného napokoji, což ona obvykle nedělá.

No nemůžu se rozhodnout, které počasí mám vlastně nejradši. Každé je něčím fajn. U sluníčka v létě mě jen nebaví, jak lidi mají neustále potřebu hovořit o tom, že je krásný den a je škoda něco nepodniknout. Jakoby touha každého byla vysmažit se na slunci na škvarek. Možná je fakt nejlepší počasí pod mrakem, k tomu obvykle nemá nikdo žádné připomínky. ;-)
No ale zase na podzim a v zimě mě sluníčko hodně baví, no ale taky déšť a když chumelí. Nj. ale jít v takové vánici nebo dešťové smršti do práce není žádný med. Nevím, nevím, na co můj hlas padne. :think:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

U mne ihned padá léto, kdy vytékají ven snad všichni idioti, aby si udělali krásný den na koupáku (tím bych se nerad někoho dotknul :-) ), smrděli v autobuse potem, či mě jinak obtěžovali svou přítomností. A navíc všude ten hmyz, fuj.
Avšak jak přijde pořádná letní bouřka, je velká zábava pozorovat na ostatních lidech ten respekt z nevyzpytatelného živlu. :lol:

Mlha, déšť, sychravo, zapadlé uličky - no, jsem na tom podobně jako Vampiria, tohle je správně inspirativní prostředí. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Nevím, proč něco zavrhovat kvůli části představitelů - a i třeba kvůli majoritě - léto a hezké počasí se dá strávit i jinak než škvařením, hromadnými koupališti atp. Tyhle letní atributy taky extra nemusím, ale kvůli tomu nezahodím celé hezké počasí - to má spoustu světlých stránek ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

jo jo, na každým je něco, ale jediný co opravdu nemusím sou takový ty zimní břečky...
ita bouřka je dobrá, ale člověk musí být v suchu. Můj nejoblíbenějsí je ale déšt, těsně v závěsu slunko, ale nesmí to moc přehánět.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Vlasák: Jsi holt optimista. :-) Ale já na létu neshledávám nic moc pozitivního ani když neberu v potaz své okolí. Slunce mne nudí, stejně jako ty v tomto threadu často zmiňované "neutrální" volby "20 stupňů, slunečno, bez větru".

Vlastně se mi všeobecně víc zamlouvá počasí, které je většině lidem nepříjemné, jako je déšť (nemám rád lidi, kteří se nedokáží při dešti smát!), vítr, sychravo, vlhko, sněhové vánice...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Adieu: jj, na "ošklivém" počasí je leccos a mnoho krásného. Osobně preferuji sice to "hezčí", ovšem ve spojení s nutnou dávkou toho "oškliva".

Já spíš narážel na to, že dost lidí psalo, že "hezké počasí jo, ale je smrad v autobusech, atp." - myslím, že je škoda (si) to takhle degradovat kvůli externím okolnostem. Jinak řečeno, když si člověk něco okolím nechá znechutit... tak si to holt nechá znechutit; přitom by se na okolí mohl zcela vybodnout a řešit si to po svém - je to sice práce - člověk musí být o úroveň nad a mít motivaci a pozornost nad lecčíms mávnout rukou, ale své ovoce to jistě nese 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Na každém počasí se dá najít něco, kvůli čemu ho budete milovat či nenávidět.
Já osobně mám rád déšť jakékoliv intenzity, obzvlášť pokud nemusím ven a jen pozoruji stékající kapky. Taky se přidávám ke všem fandům mlhy a sychravého počasí všeobecně.
A když je zase 40 ve stínu, nemá vůbec cenu vylézat z baráku, ale natáhnout na sebe kanady, prodřené rifle, křiváka, na stůl naházet zátky od piva, za pas strčit kudlu, nachystat láhev pálenky s podezřením na výskyt methanolu a nainstalovat Fallouta. Nebo ještě lépe stejně vybaven vyrazit na hodně velké pískoviště či do Vítkovic.
Každé počasí má své kouzlo a jde jen o to co nejvíc využít možnosti, které nabízí.
Navíc teď nastává období vlahých letních nocí, což je mé obvzlášť oblíbené počasí
Feed your head
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já tedy na každém počasí něco hezkého nenajdu. Třeba takové vedro, až se vlní vzduch, 35° ve stínu, který bys ovšem nenašel ani lupou Sherlocka H., slunce pálí, seč mu všechny jeho hvězdné síly stačí, obloha modrá tak, až vypaluje oči...já na něčem takovém vážně nic hezkého nevidím. Maximálně je to o důvod víc, proč nevylézat z domu dřív než se setměním.

SneZhulak: Co tím chtěl básník říci? :eh:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

No vlastně když tak čtu Vlasáka, tak mám ráda každé počasí, ale nesmí se to s ním přehánět. Tedy nic extrémního, každé období a počasí má svoje. I když poslední dobou je obvykle počasí rádo extrémní. Takže nakonec dám hlas podmrakem, protože to je jediné počasí, ve kterém lze vydržet každou roční dobu aniž by člověk promokl na kost, spálil se na škvarek, umíral vedrem, po pás zapadal do sněhu ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cammaris »

sevencreature píše:
Cammaris píše:Jak kdy...ale taková pěkná bouřka niky neuškodí :-)
Až ti jednou vyhoří polovina elektrických spotřebičů, věřím, že změníš názor :twisted:
I to se mi už stalo :twisted:
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Nedá mi nevzpomenout si na naši druhou Dovolenou - jaro v horách... přijeli jsme s deštěm do nádherně modrého slunečně kosného rána, abychom se po pozdní snídani nechali vyvézt po hranici sněhu, kde nás tak po půl hodince přivítala sněhová vánice, kdy jsme se plahočili přitisklí k masivu na jedné straně, z druhé čekala rokle Tary pár set metrů níž opět do slunka....zbytek dovolené až na jeden jediný den propršel a dík mlze bylo občas vidět tušení stínů)...jarní počasí v horách je super (ale do těch míst mě dostanou možná s podzimem) ;-)

(není nad outdoor dovolenou pod stanem v květnu... :-? :lol: ) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Polojasno, 18 až 22°C, slabý vítr, vlhkost vzduchu 65%. To je pro mě ideální.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Pro mne je nejlepší zamračeno bez deště (protože nemám žaluzie ani záclony, tak aby mě nesvítilo do obrazovky :-) ). Aji déšť mě nevadí, ale nesmím být zrovna venku a vedra absolutně nesnášm.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Jakýkoli zamračeno (s deštěm nebo bez), sníh, bouřky, mlha, sychravo a lezavina, bláto... V tom všem si připadám vysloveně doma.
Pokud teda pominu škálu počasí majoritou lidí označovanou za "hnusně" (v tomhle ostatní opravdu těžko chápu), líbí se mi i umírněně teplý a slunečný jarní a podzimní dny... Polojasno, větřík, kytičky, stromy, ptáčci a tak... (Nejsem bez srdce... ;-) :twisted: )

Jakmile teploty vylezou nad dvacet, já začnu výrazně upřednostňovat pokud možno studené interiéry - při teplotách kolem pětadvaceti, neřkuli vyšších, začínám být buď polomrtvá nebo velmi agresivní.
Přemíra světla mě deprimuje a nedělá mi dobře (to fakt nekecám), takže vysloveně slunný a teplý dny snáším opravdu špatně a když to jde, zkouším je prospat.

Z ročních období bych asi nerušila žádný, ale uvítala bych, kdybych měla možnost vypadnout třeba na Island hned jak skončí období čerstvejch jahod a poletujících světlušek.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“