Série Dune

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Který díl máte nejraději?

Dune (dobře, je z trochu jiného soudku)
3
21%
Dune 2
7
50%
Dune 2000
3
21%
Emperor battle for Dune
1
7%
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Myslim si že je to jeden z nejlíp promyšlenejch vesmírů co znám(jen W40k se mi zdá lepší)i když ten feudální systém.. nevim, ten se mi zdá celkem divnej.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Dalcor píše:... a vrátil se k Emperorovi, který mi příjde naopak jabe, docela solidní, ač zastánce RTS nejsem protože většinou je To RTBMUTE než RTS ;) ...
Já jsem odehrál asi sedm misí. Opravdu jsem se snažil, ale nuda to byla šílená. Jednotky vypadají jak krabice od mléka chodící kolem ještě větších krabic (budovy). Mechové pak v poušti nemají co dělat, jelikož by se do ní leda tak zabořili.
Mise odehrávající se v noci jsou nasvícené nějakým růžovo-fialovým světlem, podle čehož vypadá i celý povrch. Výrobci jsou natolik odtržení od reality, že už ani neví, jak vypadá tma. :roll:
Je sice pěkné, že jednotky svítí v noci, ale nemusely by se řídit naším novým silničním zákonem a svítit i během dne.
Caladan, planeta deštných pralesů, je zde celá pokryta anglickým trávníkem.

Dune 2000 jsem mohl brát jako remake a taky jsem jej tak bral. Grafika se mi líbila celkem dost. Jedinou ovšem velkou slabinou byli vojáci. Na těch mohli autoři odvést lepší práci.
Jinak to pro mě byla stará dobrá (lepší :-) ) Dune 2. Pár změn jako inženýři, rozdílné druhy light tanků, ovladatelní fremeni jen zlepšily celkový dojem.

P.S. I když poručík Worf jako vévoda Leto Emperoru hodně přidával. :-)
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Dune 2000 jsem hrál ale neposlal by mi někdo verzi s filmečkam? (to není warez, dune je abandoware)
Knihy jsem přečetl všechny od Franka a od Briana jen Atreidy a Harkoneny
Film jsem neviděl a nesehnal ani jeden, pokud někdo víte kde by se dali sehnat, samozřejmě legálně ;-) tak mi pls šoupněte link do pm (myslím tí eshop ;-) ;-) ;-) ) díky moc a Duna je UŽASNÁ
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Dune

Příspěvek od Forest »

Kdopak z vás si ještě pamatuje na tuhle strategickou sérii od Westwoodu? A kdo se mnou souhlasí, že je zajímavější než C&C? ;-)

Edit Jab: Téma už tu jednou je. Spojil jsem je obě dohromady a hlasování zachoval. Příště si dávej pozor, ať zbytečně nezakládáš nová témata!
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Dune 1 byla sakra zajímavá adventura (vyšel tuším též nějaký remake). Dune 2 jsem párkrát dohrál a Emperor už mě vůbec nebavil. Nakonec jsem zvolil onen neslavný remake dune 2000. Jelikož mě bavil opravdu velmi. Atmosféra v mnohém zůstala, či dokonce byla v něčem vylepšena. Hudba byla super, podobně rozlišení budov jednotlivých stran či jednotek (povětšinou jen grafického rázu). A samozřejmě naštvaný hlas počítače Harkonnenů. Ono agresivní "mission accomplished", "game saved" atp. - Nádhera. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Jj. Na Dune 2000 se mi asi nejvíc líbila hudba a hlasy. Parádní.

Jediné co mi vadilo byly sonické tanky :-? :cry: Proč?? Proč??? :lol:

Prima hra.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Příspěvek od Forest »

Ještě si vzpomínám, že příběhy o Duně obsahovali i nějakou akční hru s Paulem, ale už nevím jak se jmenovala. Emperor mě celkem baví, protože fremeni se jim řekl bych povedli: ježdění na červech, boj postavený na dokonalém úderu a zmizení..., ale když jsem četl Jabovu kritiku o krabicích, tmě atd. tak se mi najednou zdá, že teď vidím věci, co jsem předtím neviděl :-(
Ale nejlepší ze všeho jsou stejně knihy, četl jsem je všechny a opravdu doporučuju :applause:
*************************************************************
Tak jsem se v tom trochu pošťoural a zjistil jsem, že je volně ke stažení předělávka Dune II (pod názvem Dune IV), která umožňuje označování více jednotek
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

z her s tematem duny mam jednoznacne nejradsi "dune" od crya, jedna z mych nejoblibenejsich her all time, dohral jsem ji urcite minimalne 5x. skvela grafika, atmosfera a netradicni zpracovani.

dune 2 jsem kdysi jednou dohral (za harkonneny, bylo to nejlehci) a i kdyz me to bavilo, urcite bych se k ni uz nevracel. krome toho ze v ni nejdou grupovat jednotky a hra je tedy z dnesniho hlediska v podstate nehratelna, v tom mam prsty i to, ze real time strategie (podobne jako treba doomovky) opravdu nejsou mym salkem caje.

dune 2000 jsem sice z lasky k tematu rozehral, ale z vyse zmineheo duvodu nedohral. realtimovky me proste vubec nebavi. docela se mi libilo zpracovani, engine a zvuky/hudba. naopak me vubec nepotesila absence mentata, ktery byl nahrazen suchym briefingem. docela trapna byly i videa mezi misemi, ktera byla tak neskonale stupidni a filozofii knizky popirajici (viz. asi 25-leta fremenska naibka), ze v podstate nesly vydrzet. nicmene v te dobe se cenila jakykoliv pokus o neco podobneho.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Série Dune

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Série Dune

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:A co takhle Dune IV? :wink:
http://pc.hrej.cz/plne-hry/strategie/realtime/dune-iv/
Kdysi jsem i chvíli hrál, ale celkově nic moc. Přec jen Duna2000 má alespoň novou grafiku. Tady je jediná novota možnost označení více jednotek. A pro tebe samozřejmě i větší rozlišení...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Série Dune

Příspěvek od sevencreature »

No, z toho většího rozlišení nejsem zrovna štěstím bez sebe. Ale to je jen detail - ta hra má očividně i nějaké technické problémy :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“