Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hamster »

Bodkin píše:Nebo dát 1 bod do ukecávání a ukecat je.
Skoro bych se vsadil že jsou zapotřebí . :think:
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od sareth »

Saruman píše:Nicméně prozatím doporučuji těm banditům na mostě raději zaplatit. :-D
Nie tých som dal, ale poviem ti že to bola pekná naháňačka po mape. Najprv som vychutnal šéfa a potom ma tý dvaja obrovia naháňali po mape :-D .
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od sareth »

mám pár otázok:

1. Ako si zvýšim napríklad boj z blíska ako ho mám naplno ako učedník? ako postúpim na ďalšiu úroveň? (učedníka na experta)

2. Sú mi na niečo listy alebo ich môžem smelo zahodiť? Zbytočne mi zaberajú miesto v inventáry.

3. Existujú v hre nejaké nádoby na predmety? (napr. vrece)

4. Ako sa otvárajú zámky? Schopnosť páčenie mám vylepšenú ale neviem ju použiť. Potrebujem šperháky?
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Bodkin »

sareth píše:mám pár otázok:

1. Ako si zvýšim napríklad boj z blíska ako ho mám naplno ako učedník? ako postúpim na ďalšiu úroveň? (učedníka na experta)
Jakákoliv statistika má jen 5 bodů. Na učedníka se můžeš nechat vycvičit téměř od kohokoliv, jestliže máš alespoň jeden bod(nebo jeho část). Když máš tři body ve statistice, můžeš se nechat u několika málo lidí nechat vycvičit na experta. Aby jsi se mohl pokusit o splnění úkolu pro mistra, musíš mít v daném skillu všech 5 bodů (nebo aspoň 4 a kousek). Expert na blízko je v Černém kořeni, vedle doků. Stačí si vyslechnout jeho příběh a bude tě učit.
sareth píše: 2. Sú mi na niečo listy[alebo ich môžem smelo zahodiť? Zbytočne mi zaberajú miesto v inventáry.
Pokud myslíš listy jako zprávy, noviny či papír, tak se ho klidně zbav. Pokud myslíš schémata, ty se nauč. (V inventáři najedeš se schématem na ikonu ruky<vpravo>)
sareth píše: 3. Existujú v hre nejaké nádoby na predmety? (napr. vrece)
Ne, žádná přenosná nádoba ve hře není. Jedinou výjimkou je kroužek na klíče, kde se ti budou automaticky přidávat klíče. Ale ve hře je několik beden, do kterých si můžeš své věci ukládat a nepříjdeš o ně.
sareth píše: 4.[Ako sa otvárajú zámky? Schopnosť páčenie mám vylepšenú ale neviem ju použiť. Potrebujem šperháky?
Ano, šperhák si dáš do jednoho volného slotu a pak kliknutím na něj, nebo zmáčknutím čísla k odpovídajícímu okýnku ho vybereš k pohotovosti.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hamster »

Bodkin píše:
sareth píše: 2. Sú mi na niečo listy[alebo ich môžem smelo zahodiť? Zbytočne mi zaberajú miesto v inventáry.
Pokud myslíš listy jako zprávy, noviny či papír, tak se ho klidně zbav. Pokud myslíš schémata, ty se nauč. (V inventáři najedeš se schématem na ikonu ruky<vpravo>)
A pokud myslíš doslova listy, jako listí, tak z toho se dají dělat různé lečivé nesmysly, pokud se naučíš schémata, ale to se tě týká pouze pokud se rozhodneš vydat cestou vědy a to navíc takhle suchopárné. :-)
sareth píše:3. Existujú v hre nejaké nádoby na predmety?
Je jich tam spousta, říká se jim společníci. :mrgreen:
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od sareth »

ešte jedna otázka: ako sa hľadajú pasce?
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Bodkin »

sareth píše:ešte jedna otázka: ako sa hľadajú pasce?
Buď máš tak vysoký skill najít past, že je najdeš chvíli před tím, než na ně šlápneš. Další možnosti jsou kouzlo odhal pasti nebo taková elektrická mašinka Hledač pastí.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od sareth »

ešte pár otázok:

1. Nemôžem liečiť spojenca, vždy ked ho dám liečiť kúzlom, tak sa mu len nad hlavou zaiskrý a nevyliečim ho. V čom je problém?

2. Kde by som našiel poriadneho strelca (lučišníka) do partie?

3. Kde sa nachádzajú debny kde si môžem odložiť predmety?

4. Dá sa niekde vypnúť aby spojenci nebrali veci zo zeme? Vždy ked vyhádžem pol inventára na zem tak jeden blbec z mojej partie to hned príde pozbiereať.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Bodkin »

sareth píše:ešte pár otázok:

1. Nemôžem liečiť spojenca, vždy ked ho dám liečiť kúzlom, tak sa mu len nad hlavou zaiskrý a nevyliečim ho. V čom je problém?

2. Kde by som našiel poriadneho strelca (lučišníka) do partie?

3. Kde sa nachádzajú debny kde si môžem odložiť predmety?

4. Dá sa niekde vypnúť aby spojenci nebrali veci zo zeme? Vždy ked vyhádžem pol inventára na zem tak jeden blbec z mojej partie to hned príde pozbiereať.
1) Asi váš přístup k sobě není kompatibilní, což znamená, že on je technik a ty ho léčíš magicky, to je nulová šance na úspěch, nebo on je magik a ty ho léčíš technickou cestou.

2) U elfů - Raven. Dostaneš se tam s příběhem, dříve ne.

3) V každém městě je nějaká bedna, jen si ji musíš přivlastnit - nezákonně.

4) Tomuto zabraňuje až neoficiální patch, jinak se to myslím vypnout nejde. Nejlepší je házet nepotřebný odpad do popelnic.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hupr »

No pokud léčíš magikem technika tak nulová šance není vždy protože mě taky Virgil léčí a to sem technik (sice jen tech talent 13 ale nevadí) prostě je magik a já technik.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Carlos »

Hupr: Takhle to ale nefunguje - rozdíl je v úrovni technického/magického přiklonění. Takže Virgil tě sice léčí, ale ne tak dobře jak by mohl. Můj čaroděj mohl také cestovat vlakem, ale od určité úrovně magického příklonu už ne.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Hupr »

Ano přesně tak sem to myslel jen sem chtěl podotknout že tě může vyléčit i když si technik a on je magik atd.
sareth
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 8.6.2008 18:28

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od sareth »

Ako funguje vyrábanie predmetov čo znamená to číslo pri požadovanom predmete? je to váha?

Chcem si vyrobiť vrhač čepelý, mám obydve potrebné veci len puška slonobijka má váhu 120 a v schémate je číslo 80, to musím nájsť pušku s rovnakou váhou?
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Příspěvek od Bodkin »

Není to váha, ale tvá "schopnost/znalost" v daném oboru. Pro tu Slonobijku/vrhač potřebuješ mít 80 bodů v puškařině (gun-smith)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Chtěl bych se zeptat na pár obecných faktů ohledně této hry. Uvažuji o zahrání, ale podle nejmenovaných brahmíňanů mám o této hře velice mylné představy ;-).

Jak kvalitní je příběh (v rozmezí "vodítko - Torment")? A jak dlouhá je herní doba? Je postup rozvleklý nebo svižný?

Jo, a fakticky to není bojová hra (tj. boje nestojí za nic)? :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“