Arcanum: Of Steamworks & Magick Obscura

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Já jim zrovinka nakukal, že jsem vyslanec taranstského podsvětí, na jehož území vstoupili. Zaplatili mi pokutu 200 a rychle se spakovali. Arcanum je FAKT dobrá hra. :-D
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Arronax : Ja hrajem trpaslíka technológa preto, lebo ma baví, nebudem hrať mága, len preto že je najlepší. Určite sa to dá dohrať so všetkými typmi charakterov. Nikde nieje napísané, že musím zabiť všetko ;-) .

Jab : :lol: .
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Já sem za pistolníka (poloklaďáka) taky odpálil ten materiál na stavbu mostu... ono to tu karmu zas tak nezkurví...
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daemon »

Ten kdo tvrdí, že jeden typ postav je lepší než druhej, tak prostě pořádně nezvládá perfektní system postav, který Arcanum má.
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Daemon: Hm. Samozrejme, že aj technici sú silné postavy, ale mág mi skrátka prišiel lepší. Keďže som Arcanum dohral asi 8x, pričom v 3 prípadoch som sa stal súčasťou Kruhov Troch, tak o tejto hre asi niečo viem. Heh. ;-) ;-) ;-)

Jab: Opravené. ;-) ;-) ;-)
Naposledy upravil(a) Arronax dne 27.11.2005 12:49, celkem upraveno 1 x.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daemon »

Arronax píše:Daemon: Hm. Samozrejme, že aj technici sú silné postavy, ale mág mi skrátka prišiel lepší. Keďže som Arcanum dohral asi 8x, pričom v 3 prípadoch som sa "spoiler jako kráva", tak o tejto hre asi niečo viem. Heh. ;-) ;-) ;-)

Edit Jab: Dej si na ty spolery bacha. :-?
Tak tobě subjektivně může přijít lepší mág, to je přece normální v každém RPGčku. Každý má rád něco jiného.
Ale ani nevíš kolikrát jsem už slyšel názor, že mág je nejlepší postava a naopak, že mág je k hovnu a nejlepší je nějaká jiná...
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Mám otázku :
K čomu je, alebo ako sa používa "puškarský manuál" ? Kúpil som si ho v Tarante. Myslel som, že je to niečo ako návod na nejakú strelnú zbraň. Akurát že neviem čo s tým, prečítať sa to nedá a neviem ako to inak použiť.
Žeby mi chýbala nejaká vlastnosť (alebo som ju mal nízku) ? Inteligenciu mám 13, 24. lvl.

Som hľadal v návode, ale tam som to nenašiel.
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daemon »

Valgard píše:Mám otázku :
K čomu je, alebo ako sa používa "puškarský manuál" ? Kúpil som si ho v Tarante. Myslel som, že je to niečo ako návod na nejakú strelnú zbraň. Akurát že neviem čo s tým, prečítať sa to nedá a neviem ako to inak použiť.
Žeby mi chýbala nejaká vlastnosť (alebo som ju mal nízku) ? Inteligenciu mám 13, 24. lvl.

Som hľadal v návode, ale tam som to nenašiel.
Už jsi přesně nepamatuju jak to funguje. To, že máš manuál v inventáři by ti snad mělo vylepšovat danou technickou znalost o jeden stupeň. Tedy v tvém případě puškařství.
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

No tak sa mi zdá, že mi to nezvyšuje nič, ale čert ho ber.

Mám ďalší problém. V dávnom chráme som mal doniesť kostlivcovi dračiu krv. Tú som mu aj doniesol, a on vkuse kecá nech ju na neho použijem. Ale neviem ako. Skúšam na to klikať ľavým, pravým, hodiť to na zem pred neho, hodiť to na neho a nič nepomáha. Tak fakt už neviem.
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daemon »

Valgard píše:No tak sa mi zdá, že mi to nezvyšuje nič, ale čert ho ber.

Mám ďalší problém. V dávnom chráme som mal doniesť kostlivcovi dračiu krv. Tú som mu aj doniesol, a on vkuse kecá nech ju na neho použijem. Ale neviem ako. Skúšam na to klikať ľavým, pravým, hodiť to na zem pred neho, hodiť to na neho a nič nepomáha. Tak fakt už neviem.
Pokud k tomu není přímo volba v rozhovoru, tak by to snad mělo jít přes klasické použití jako když třeba používáš paklíč. Buď z rychlého slotu nebo přímo z inventáře přetáhnout na ikonku použití, kurzor se ti změní a klikneš s ním na něj.
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Hm. Daj si tú krv do paprče a použi to na neho. Ako to tu radil Daemon. Už som to nehral dosť dlho, takže si moc nepamätám... navyše, môžeš si ho zobrať ako spoločníka, ale je zlý. A priprav sa, že ak máš v družine Magnusa, nebude sa mu to páčiť...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Lothar
Sigilan
Příspěvky: 58
Registrován: 29.9.2005 0:43

Příspěvek od Lothar »

Arcanum je bezpochyby skvela hra, ale zrovna system vyvoje postav mi prisel docela pitomej. Dohral jsem to teda pouze jednou, takze je mozne, ze jsem proste neodhalil jeho prave kouzlo, ale prijde mi solidne nevyvaznej.

Hral jsem za technika - strelce (docela vyvazenyho, rekl bych) a prisel jsem si daleko slabsi nez postava typu "tupa mlaticka". Problem je, ze zatimco strelec musi cpat body do vnimani, coz je vlasnost jinak pomerne k nicemu (aspon ja zadny vyhody nepozoroval), bouchac si proste zvysuje fyzicky vlasnosti, ktery mu prospivaj v mnoha oblastech najednou. Takze ve vysledku fakt nebylo lehky nekoho takovyho zabit, nez se ke mne dostal (myslim v porovnani s ostatnimi typy postav). Jako kdyz granatomet dela mensi poskozeni nez takova lehce vylepsena sekera, tak to asi nebude uplne v poradku :). Jsem se slzou v oku vzpominal na Fallout, kde ucinek strelnych zbrani byl vyresen mnohem lip...

Vetsi ubozaci, nez byli strelci, mi prisli prave akorat magove. Velkou cast hry jsem pouzival uspavaci pusku, coz mi prislo jako jedina rozumna odpoved na bouchace...a kdyz uz se tam primotal nejakej mag, tak byl tuhej vetsinou driv, nez stacil cokoliv zakouzlit. Teda ne, ze bych tak od pulky hry postrehl, ze by snad na me nejaky kouzlo ucinkovalo...

A jediny souboj, ktery jsem nedal (a taky to moc dlouho nezkousel), byl s tou bandou kostlivcu mrtvyho pirata...proste proto, ze na nemrtvy nefungovala uspavaci puska :lol:. Uznavam, ze tam to mohl mag vyresit daleko lepe...
And now for something completely different!
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Tak už som to vyriešil, použil som to pretiahnutím na ruku. No ja som doteraz nevedel že sa také niečo dá :oops: .

Ja to hrajem prvýkrát a za technológa a musím povedať, že ma to fakt baví. Je síce pravda, že nablízko je to dosť blbé, ale dá sa. Hlavne sa mi páčia tie bonusové schémy. Uspávaciu pušku asi mať nebudem, ale snažím sa dostať k tesla puške. Uvidíme čo je bude zač. Akurát včera som vymenil svoj revolver za pušku s ďalekohľadom a je to teda fakt rozdiel. Potvory nablízko mi už až tak nevadia, až na pár potvor ktoré ničia brnenie. Ale pri tých ho vetšinou zhodím dole :-D .

Ak som správne pochopil v manuáli, tak vnímavosť 20 a vyššie by mala umožniť vidieť aj neviditeľné. No a navyše vysoká vnímavosť by mala rušiť postihy za streľbu na veľkú vzdialenosť a spoza prekážok. Podľa mojho pozorovania to tak aj je. Ale viac ako 20 do vnímavosti si už nedávam, teraz zvyšujem inteligenciu a výrobné schopnosti.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Potrebujem poradiť. Ako mám nabiť predmety ako lokátor pastí, šokující hůl a podobne ?
Uživatelský avatar
crovax en-vec
Sigilan
Příspěvky: 396
Registrován: 28.9.2005 16:14
Bydliště: "Kráter"

Příspěvek od crovax en-vec »

Valgard: Nevím... :-D

Mno, já zatím hrál jen demo a musím se přiznat, že to mě moc teda nenadchlo, ale řídím se tvrzením: co pořádně nevyzkoušíš, to neposuzuj! Takže se na to někdy vrhnu, jak bylo řečeno svět techniky a magie je velice lákavý... No vlastně to budu muset někde nejprve sehnat (že by mi pomohl někdo, kdo začína na K? :lol: ).
Život je hra, která se nedá vyhrát. Na konci téhle mise stejně všichni zařvem...

Vyassaultujem a všechny rozzassaultujem!!! je kompletně napsané!
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“