Firewalls, Antivirs, Antispyware

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, když už jsme u toho, jak se dá zjisit, kolik si berou paměti tyhle programy (jako firewall, antivir, apod.). Když zmáčknu ctrl+alt+delete, tak tam mám vytížení 0%, ale stav počítače tomu jaksi neodpovídá.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od MCZ »

Vytížení je stav CPU - přepni si na jednotlivé procesy a tam je pro každý sloupec s využitím paměti.

Hmm, vtipné. AVG 8 Resident Shield mi údajně bere hned 50 MB (pro srovnání - předchozí verze několikanásobně méně).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: V licenčních podmínkách se píše "you shall not and shall not permit any third party to... to install the Software on a second computer", což samo o sobě nevím, jak si přesně vyložit, ale vzhledem k tomu, že ten druhý počítač zřejmě běžně užíváš (o čemž svědčí i to, žes tam to AVG instaloval), považuji za poměrně pravděpodobné, že licenční podmínky překračuješ. Reagoval jsem tak na Tvou neochvějnou jistotu, která dle mého není úplně na místě.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: ne, právě, že jej běžně téměř nevyužívám - konkrétně ten poměr stráveného času NB:PC je odhadem 20:1 (spíše více - vlastně jej používám pouze když instaluji/nastavuji nějaký SW ;-)), takže věřím, že nedocházelo k porušení licence.

A jak jsem již naznačil, z náboženských důvodů je AVG 8 na mém NB minulostí (alespoň dokud se nevyřeší ty základní nedostatky, o čemž tedy pochybuji). Teď zkouším Avira Antivir Personal. Uživatelské kritiky poměrně příznivé, freeware, přehledné rozhraní, integrace do kontextového menu. Pokud jsem něco nepřehlédl, všechny jeho procesy zabírají něco přes 10 MB. Jen se mi nelíbí ta ikonka. Ale jinak mým požadavkům celkem vyhovuje. A možná bych mohl ještě otestovat, jak je na tom s detekcí virů :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Ajantis: ne, právě, že jej běžně téměř nevyužívám - konrétně ten poměr stráveného času NB:PC je odhadem 20:1 (spíše více - vlastně jej používám pouze když instaluji/nastavuji nějaký SW.
Dobře, tak já už mlčím. :-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od Carlos »

Mám problém a to zatraceně nepříjemný problém. (hlavně, že jsme se o tom dneska bavili)
Nějakej sráč mi automaticky otevírá debilní okna v Internet Exploreru, jenže ten já vůbec nepoužívám (používám Mozillu Firefox). Ty adresy jsou naprosto nesmyslný a já je nikdy nenavštívil a ani nikdo u mě na PC. Nevím si s tím rady, proto prosím (a tentokrát bez vtipkování) POMOC!

EDIT: Ty stránky jsou o nějakých spořičích se zvířecí tématikou (akvárium, slon, kůň), pak nějaký vyhledávač hotelů a něco, co má adresu mininovaa.com (obyčejnou mininovu navštěvuju, tohle jsem jaktěživ neviděl).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Firewalls, Antivirs, Antispyware

Příspěvek od MCZ »

Carlos: Co dělá ten slavný NOD? :mrgreen:

Ok, teď vážně ;-). Je to hodně obecný postup (ale beztak nikdo nenapíše lepší). Zkus tedy prohledat rizikové oblasti tím NODem (Program Files, Windows dir, Documents and Settings atd.), taky zkus programy typu CCleaner, Ad-Aware či případně Spybot S&D (ale měl by stačit jeden dva z nich). Něco by to určitě najít mělo. Možná ti daný soubor/knihovna nepůjde odstranit/vyléčit ani daným programem (součást běžícího procesu), takže si budeš muset zapsat cestu a pak OS restartovat do nouzového režimu (při startu a nabíhání F8). Moc jsi ten problém nepopsal, takže lépe asi neporadím.

Rozhodně se podívej na stav připojení ve firewallu. Pokud používáš něco slušnějšího, určitě by ti měl ukázat i jaké procesy momentálně vytěžují síť. Tam případně taky můžeš najít něco podezřelého. Pak se pomocí Process Exploreru můžeš dozvědět více a případně ho zastavit. Doporučuji i program Autoruns (najdeš ho na těch stránkách, co PE) - ten umí povolovat/rušit všechny načítané knihovny při startu systému. Takže bacha a nezačni hned všechno mazat. Pokud tam ale objevíš inkriminovaný soubor, klidně ho dej pryč (podotýkám, že ho to nesmaže, pouze vyškrtne ze seznamu).

BTW co máš za OS/IE? Pokud máš XP a Internet Explorer 6, zkus třeba úplně nejdříve upgrade na v7 a třeba to zmizí hned ;-).

A pro jistotu úplně "nouzovka" (kde ovšem snad na 90% najdeš řešení či ti poradí na fóru) - http://viry.cz/.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Ještě než jsem psal, vyzkoušel jsem dva z těch tří programů které jsi napsal, jenže zdálo se, že nepomohly. NOD nějaké problémy našel, tak jsem je odstranil, jenomže se pořád otvírala ta okna. I to ruční odstraňování jsem zkoušel (také to šlo). Viry.cz bylo zrovna momentálně mimo provoz. Teď po vypnutí systému (unaven jsem šel spát) se už nic neděje. Mohlo se stát, že se to vyřešilo samo?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Vlasák »

Carlos píše:Mohlo se stát, že se to vyřešilo samo?
No, nepředpokládal bych, že by Windows používaly evoluční techniky nebo strojové učení, takže ne :mrgreen:

Nejlepší je čistit v nouzovém režimu + samozřejmě odškrtat vše nepotřebné při spouštění systému pomocí msconfigu, co je ve win, anebo programem typu, který popisoval MCZ.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“