[d20.cz] Dungeons & Dragons 4e!

Zde můžete diskutovat o článcích uveřejněných na Sigilu a na příbuzných stránkách.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

[d20.cz] Dungeons & Dragons 4e!

Příspěvek od Alnag »

Menší nebo spíš větší UPDATE: 4e mezitím vyšla. Takže tady je recenze.



Wizards of the Coast ohlásili vydání nové - tj. čtvrté - edice pravidel papírového RPG Dungeons & Dragons a to na jaro příštího roku. Protože informace se vyvíjejí doslova z hodiny na hodinu, doporučuji sledovat stránky http://www.d20.cz, konkrétně pak

http://www.d20.cz/recenze/335/2831.html

Pouze ve stručnosti, základní věci budou zachovány
- d20 systém, OGL licence
- rasy, povolání, odbornosti...
- 3 základní příručky (PHB, DMG, MM)
atd.

Spousta věcí bude změněna
- rozšířené možnosti, doplňující materiál atd. online
- generátor postav, pomocník při tvorbě dobrodružství online
- různé další srandy online to vše za poplatek :roll:

spolu s tím souvisí i nový komunitní web Gleemax, který má být také brzy spuštěn. Ale víc v článku...

UPDATE: Odkaz na souhrné informace o 4e
http://www.d20.cz/public/dnd4e/DnD4e.pdf

UPDATE: Odkaz na současnou podobu rasy elf ve 4e
http://www.d20.cz/public/dnd4e/elf_4e.pdf
Naposledy upravil(a) Alnag dne 2.12.2007 19:03, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Alnag: co tak koukám, tak to vypadá spíše na změnu "zázemí" a filozofie přístupu k hraní nežli pravidel samotných. Každopádně další krok k životnímu stylu "life-in-browser", který poskakuje všude kolem nás :-P

Kdyby nic, jedna věc mi tam přijde dobrá - deklamované (sic to vypadalo jako dočasné ???) očesání příruček od pravidel ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

noo ty vole, skoro mi vypadli oci dulkov :shock: vau, hen didem zhltnut celu stranku ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Druhá pro každého Sigilana dobrá věc - Tieflingové jako základní rasa v PHB. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ale nechapem preco by mali nahradit half elfov, ci gnomov... gnomov, est ehej, tych som nikdy nemal rad(mozno tak dva tyzdne mi pripadali f pohode, ked som za nich hraval WoW :-P ), ale mojich oblubenych half elfov :-?

mno a paci sa mi, ze(ak som to spravne pochopil) fighting classy budu mat nieco ako kuzla, teda ak som to z clanku spravne pochopil... takze napr. taky ranger(moja naj class) by mohol byt vdaka tomu silnejsi :-D

mno ale inac ma to potesilo, som rad, ze vyjde stvrta edicia, ktora ma pravdepodobne prinuti hrat taketo nieco nazivo, nielen na PC v hre ;-)

edit: dalsie velke plus-moznost ziskat spat spelly nielen pomocou spanku, pretoze imho taketo ziskavanie spellov mi pripadalo dost stereotypne :roll:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

xRage píše:ale nechapem preco by mali nahradit half elfov, ci gnomov... gnomov, est ehej, tych som nikdy nemal rad(mozno tak dva tyzdne mi pripadali f pohode, ked som za nich hraval WoW :-P ), ale mojich oblubenych half elfov :-?
No prostě half-elfové mají ten problém, že mechanicky v 3e za moc nestáli a tak o ně taky moc lidí nestálo. Proto jsou teď pravděpodobná lovná zvěř. Gnómové to je podobný případ. Možná půlorci. Zbytek se mi nezdá pravděpodobný.
xRage píše:mno a paci sa mi, ze(ak som to spravne pochopil) fighting classy budu mat nieco ako kuzla, teda ak som to z clanku spravne pochopil... takze napr. taky ranger(moja naj class) by mohol byt vdaka tomu silnejsi :-D
Ano, ale budou to spíš takový kouzla s mečem. Něco jako "speciální bojové manévry", které budou fungovat jako kouzla. Tedy i to, že si je vyplýtváš a tak.
xRage píše:mno ale inac ma to potesilo, som rad, ze vyjde stvrta edicia, ktora ma pravdepodobne prinuti hrat taketo nieco nazivo, nielen na PC v hre ;-)
Pokud budeš díky tomu hrát i "živě" tak jsem rád, že jsi rád :-) Samozřejmě d20ka vždycky bude poskytovat servis ke všem edicím DnD i jiným RPGčkům, tak tam třeba zavítáš častěji. :-P
xRage píše:edit: dalsie velke plus-moznost ziskat spat spelly nielen pomocou spanku, pretoze imho taketo ziskavanie spellov mi pripadalo dost stereotypne :roll:
Ano. Jsem velmi zvědavý nakolik to bude podobné mechanismům z nových Star Wars. Tam se takhle podobně obnovují Jedijské schopnosti užití Síly.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Alnag píše:Druhá pro každého Sigilana dobrá věc - Tieflingové jako základní rasa v PHB. :lol:
:mrgreen: nj, tak to tiefliengové nakonec fakt dotáhli do první ligy :-P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

Alnag píše: No prostě half-elfové mají ten problém, že mechanicky v 3e za moc nestáli a tak o ně taky moc lidí nestálo. Proto jsou teď pravděpodobná lovná zvěř. Gnómové to je podobný případ. Možná půlorci. Zbytek se mi nezdá pravděpodobný.
ja by som o nich stal, ale to nikoho nezaujima, som obycajny jednotlivec, ze? :-P
Alnag píše: Ano, ale budou to spíš takový kouzla s mečem. Něco jako "speciální bojové manévry", které budou fungovat jako kouzla. Tedy i to, že si je vyplýtváš a tak.
myslel som si, nieco ako: "provest vypad s mecem" "finta po vykryti uderu" atd...
Alnag píše: Pokud budeš díky tomu hrát i "živě" tak jsem rád, že jsi rád :-) Samozřejmě d20ka vždycky bude poskytovat servis ke všem edicím DnD i jiným RPGčkům, tak tam třeba zavítáš častěji. :-P
jasne, ale musim si o tom este zistit viac, najst niekoho z kosic, aby som nemusel daleko chodit, niekoho kto ma to dajak zauci, no skratka, chapes :-P
Alnag píše: Ano. Jsem velmi zvědavý nakolik to bude podobné mechanismům z nových Star Wars. Tam se takhle podobně obnovují Jedijské schopnosti užití Síly.
mno tak neviem ake su nove starwarsky, ale dufam, ze to zmaknu dobre...

btw, to sa asi pripravuje aj nieco na PC v stvrtej edicii?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

xRage píše:ja by som o nich stal, ale to nikoho nezaujima, som obycajny jednotlivec, ze? :-P
Tak zdá se, že půlelfové nakonec čistku přežijí. Ale nad gnómy a půlroky stále visí otazník.
xRage píše:myslel som si, nieco ako: "provest vypad s mecem" "finta po vykryti uderu" atd...
Ano, zřejmě něco takového.
xRage píše:jasne, ale musim si o tom este zistit viac, najst niekoho z kosic, aby som nemusel daleko chodit, niekoho kto ma to dajak zauci, no skratka, chapes :-P
V Košicích hraje DnD tuším Alef0 a jistě bude vědět i o dalších. Nejsnáz ho asi odchytíš na fórech Hostince http://forum.annun.sk/
xRage píše:btw, to sa asi pripravuje aj nieco na PC v stvrtej edicii?
Tak o tom zatím nic nevím, ale zase pochybuji, že by lincenci na PC D&D nechali ležet ladem a ve chvíli, kdy budou něco děla, to budou dělat s nejnovějšími pravidly.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Co se týká PC využití - ono by se skoro nabízelo propojit ten DnD portál s registrovanými postavami skutečně s nějakou budoucí pc hrou - tj. jak hraní s postavou u virtuálního stolu, tak podle mě i virtuální "svět" v pc hře ala třeba NWN na sebe podle mě nenechá tak dlouho čekat. Minimálně se ta edice určitě někde v pc hrách uplatní, to je prakticky jisté - koneckonců, aktivní jistě nějaký pět, šest let určitě bude a mezitím se jistě něco narodí :-P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

Alnag píše:Tak zdá se, že půlelfové nakonec čistku přežijí. Ale nad gnómy a půlroky stále visí otazník.
supa, tak sa moje sny splnili... za half-orcov som este nehral a asi ani nebudem, su mi skratka nesympaticky :-D a gnomovia, k tym som sa uz vyjadril ;-)
Alnag píše:V Košicích hraje DnD tuším Alef0 a jistě bude vědět i o dalších. Nejsnáz ho asi odchytíš na fórech Hostince http://forum.annun.sk/
ak budem amt cas, a chut a tie veci okolo(som dost lenivy :-P ) tak ho skontaktujem ;-)
Alnag píše:...pochybuji, že by lincenci na PC D&D nechali ležet ladem...
detto ;-)
Vlasák píše:Co se týká PC využití - ono by se skoro nabízelo propojit ten DnD portál s registrovanými postavami skutečně s nějakou budoucí pc hrou - tj. jak hraní s postavou u virtuálního stolu, tak podle mě i virtuální "svět" v pc hře ala třeba NWN na sebe podle mě nenechá tak dlouho čekat. Minimálně se ta edice určitě někde v pc hrách uplatní, to je prakticky jisté - koneckonců, aktivní jistě nějaký pět, šest let určitě bude a mezitím se jistě něco narodí :-P
jj, to je pravda, a dufam v to, ale mam taky pocit, ze nejak sa D&D RPGckam prestava darit... ano, je tu milion hier inspriovanych tymto stylom(kotory-system; dragonshard-svet(apson podla recenzie, nvm bolo to davno)) ale chcem sa prechadzat znova po athkatle, ci navstivit luskan ;-)
samozrejme to vsetko v novom sate a v novej edicii :-D
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

xRage: tak je tady třeba DnD on-line, což aspoň před nějakou dobou vypadalo celkem živě.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Bohužel World of Warcraft válcuje počítačová DnDčka i to papírové... :cry:
Obrázek
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hej? hmm, ja ako hrac WoW aj DnD som to nejak nevedel :-D
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

xRage píše:hej? hmm, ja ako hrac WoW aj DnD som to nejak nevedel :-D
Tak teď to víš. Nevím jak je to číslo věrné, ale naposledy co jsem slyšel měl WoW nějakých devět milionů hráčů. Hráčů D&D je na světě plus mínus autobus asi pět milionů možná o něco víc (dle Wizardů). Potíž je v tom, že WoW je graficky pěknější, není tak náročný na čas, sedneš, zapneš počítadlo a paříš atd.

D&D (a potažmo dalším) tak už nezbývá mnoho věcí, které by mohli proti MMORPG postavit a začíná to být zábava pomalu ale jistě na umření. Náročnost toho dát lidi dohromady ve stejný čas a na stejné místo a na dost dlouho, aby ta hra měla cenu a udělat ji tak poutavou, aby přebila všechny ty počítačové vychytávky není snadné.

Stručně řečeno MMORPG lámou klasickým RPGčkům vaz. Ono i to přidání možnosti hrát DnD přes net, stejně jako pravidelně - měsíčně - placený obsah atd. to je všechno snaha přežít v novém prostředí. D&D nikdy nemuselo moc soutěžit s ostatními papírovými RPG (tradovaný vtip říká, že World of Darkness - druhé nejpopulárnější RPG - předstihl DnD v prodejích jen jeden měsíc, kdy krachující TSR muselo zastavit tiskárny a je nam skutečně dost pravdy).

Takže DnD 4e je taky možná brát jako takové teď a nebo nikdy...
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Diskuse ke článkům“