Kultura západu a její hromada rozkvetlých hovínek

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jste spokojeni se zdejším stavem společnosti?

Ano
7
32%
Ne
15
68%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

adieu: nie nenapadlo mi to :-D som tak skazeny ze nieco take mi je cudzie :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

javor píše:drake127: Nevidím nic špatného na tom, snažit se o nerealizovatelný ideál. Sice ho nemůže dosáhnout, ale může se k němu přiblížit jak jen to jde. Jsou takové ty křivky, co se taky nikdy nepříblíží k ose, ale po chvíli už to stejně nejde poznat. :-)
Ano, asi tak. Navíc mi na prosté myšlence záleží víc než na realitě. :lol: A nemyslím si, že by v případě přehodnocení pohledu (své závěry jsem i tady poněkud zmírnil, po přečtení Geraltova postu :-) ) nastal zákonitě kolaps a zkáza.

Jab: Mně ten článek o nutnosti pít české pivo přišel intelektuálně strašně na výši! :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Jab píše:
Lerek píše:...a skoro dokonale toto potvrzuje československý web http://www.bratrstvi.tk/#
Když občas z legrace zabrousím na nějaké webové stránky extrémní pravice, tak jasně vidím, jak moc potřebuje tahle skupina nějaké své intelektuály. Tedy ty, kteří by dokázali sepsat myšlenkově bohatou filosofii hnutí a rovněž dokázali obstát v argumentačních přestřelkách. Naštěstí se žádný takový intelektuál nenajde (leda by mu zato někdo zaplatil) a naštěstí by mu jeho následovníci beztak nerozuměli.
Probůh Jabe, žádné ultrapravicové intelektuály! Militantní ultrapravice odjakživa tíhne k populismu, iracionalitě a pivnicím (třeba těm Mnichovským) a byla by obrovská škoda změnit tu naprostou neotesanost, která je zcela charakteristická pro extrémní pravici od dvacátého století až do dnešních dní.
I když historicky (lépe řečeno před Hitlerem) není ultrapravice v intelektuálním směru nijak impotentní a dalo by se říci, že i umírněnější současné formy nepostrádají svých intelektuálů, byť doba těm takříkajíc tvrdším formám pravice nepřeje. Ale jak praví jeden německý marschlied: "Wir kommen wieder!"
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“