Pool of Radiance 2

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Pool of Radiance je hra:

Dobrá
0
Žádná hlasování
Zlá
0
Žádná hlasování
Ani dobrá, ani zlá - taký priemer.
4
22%
Neodvážim sa to posudzovať.
2
11%
Neviem nehral som.
12
67%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

OK, nievieš náhodou kde zoženiem patche 1.1, 1.3 a 1.4?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Nevím, teoreticky kdysi byly na Annun Sk,a le jestli ještě jsou???
Pak zkus http://www.sorcerers.net
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Nic mi to neříká, takže volím "neviem nehrál som".
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Slyšel jsem, ale vzhledem k nepříliš lichotivé recenzi, kterou jsem kdysi četl, mě to vůbec neláká ;-) .

Dalcor: ona ti ta odinstalace fakt může formátnout disk? Ne, že bych nevěřil, jen nechápu, jak ;-) (a také nechápu, jak se v tom případě taková hra mohla dostat do obchodů :-? ).
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já taky ne, já to nezkoušel, ale psali o tom v odborných periodikách - prostě místo uninstall se zadá příkaz format c://
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Keby sa mi to stalo, je to istá smrť jej tvorcov...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

já mám, i přes velmi negativní recenze, také docela chuť aspoň tu hru vyzkoušet... kdyby k ní dodávali v krabici i cca 30 hodin volného času navíc, neváhal bych
ale jednou, kdoví...
Uživatelský avatar
Dalucca
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 26.9.2005 0:50
Bydliště: Beregost
Kontaktovat uživatele:

Re: Pool of Radiance 2

Příspěvek od Dalucca »

Yachiko píše:Máte niekto skúsenosti s touto hrou? Ja to mám doma a ešte som sa to neodvážil nainštalovať...
No tak jme dva. No nainstalovat sem ji, zkusila teda a chvíly hrát, ale 3 patche a výsledek nic moc po chvíli následoval uninstal (disk mi to formátovat naštěstí nechtělo:))) a šup zpátky do krabice. Tak kolem chodím, ale zatím sem odvahu na 2 pokus nenašla. :-?
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Tak som sa rozhodol - z dôvodu momentálneho nedostatku PC hier - pokúsiť rozohrať túto hru... momentálne sťahujem všetkých 666 patchov :evil: ...
Keď si to zahrám tak spíšem nejaký report, o čom to vlastne je...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Taakže:

Polovicu dnešného večera som strávil inštaláciou tejto prekliatej hry. Najprv som si ešte stiahol češtinu ( patche som mal už ráno ) a potom som sa pustil do samotnej inštalácie. Tá trvala naozaj dosť dlho... potom som však zistil, že som hru mal inštalovať cez patch!, čo je teda pre tvorcov úžasná vizitka, čiže som hru musel celú odstrániť. Samozrejme cez patch, pretože HDD si práve teraz formátovať nepotrebujem a už vôbec rozhodne nie takýmto spôsobom.
Hru som znova nainštaloval, opatchoval, očeštinoval a ešte janeviemčo... :evil:

Teraz poďme k hre samotnej. Prvé, čo ma hneď pri výuke upútalo je absolutne "fantastický" engine. Možno som len rozmaznaný z tých ultra-user-friendly infinity enginov, ale toto je naozaj príliš. Všetko je spravené absolútne neprehľadne. Keď chceťe z postavou spraviť čokoľvek ako pohyb alebo zmenu formácie, musíte na ňu pravým tlačítkom kliknúť. Tam sa vám ukáže úžasný mix ponuky kúziel, TZ, HP, inventára... no proste všetkého. Neexistuje tu žiadna poriadna obrazovka inventára - zbroje a zbrane sa obliekajú len cez textové menu, takisto tu nie je ani poriadna kniha kúziel... no proste je v tom bordel nad bordel... priamo v hre nevidíte ani HP svojej postavy a zranenie na nej ani vôbec nejde nejako vizuálne poznať, takže zakaždým musíte postavu odkliknúť pravým tlačítkom... :evil: Naštve ešte aj fakt, že keď si chcete prezrieť nejaký objekt, tak sa vám informácie o ňom vyhodia ako text v strede obrazovky a pokiaľ nestlačíte medzerník, aby zmizli nemôžete sa ani pohnúť...
To sú len také perličky z thto otrasného engiinu, viac sa tomu radšej ani nebudem venovať, však si utvorte podľa spísaného obraz, alebo si to zahrajte a nezabudnite si pri tom naformátovať harddisk... ;-)

Boj - čo sa týka boja, tak musím povedať, že je veľmi nezáživný a zdĺhavý. Je robený na ťahy, čo je už samotné o sebe ako fakt pre mňa dosť pri RPG neprijateľné. Síce aj Fallout bol robený na ťahy, ale tam bol ten systém dosť sviežy a rýchly... a okrem toho nevyskytoval sa tam žiadne brutálny hack&slash ako sa vraj vyskytuje neskôr tu... neviem si predstaviť ako také niečo môže fungovať pri takomto idiotskom ťahovom systéme... no a aby som nezabudol, v boji - ak chcete spraviť nieo okrem primárneho útoku - musíte si postavu odkliknúť pravým tlačítkom myši...

Rozohovory - sú spravené dosť nelogicky - napríklad v prostred obrazovky stojí človek a text, ktorý hovorí je rovno nad ním. Voľby odpovedí však máte v pravom dolnom rohu obrazovky. Myslím, že niekto sa tu snažil urobiť dialógy na "hardcore RPG štýl" a sú tu možnosti presviedčania apd... ale je to spravené ako z dielne 5ročných vývojárov. Dialógy ešte aj do tejto šialenej hry pôsobia ako nôž na oko...

Nebudem ešte hodnotiť hru celkovo - zatiaľ to ešte aspoň chvíľu budem hrať - vďaka nedostatku hier - ale zhodnotím aspoň prvý dojem z tejto šialenej hry - čiže:

Na začiatku bolo 100%
neuveriteľná famózna inštalácia -25%
bez patchov nehrateľné -3%
user-unfriendly ( ale totálne ) engine -40%
nudné, zdĺhavé súboje -10%
infantilné dialógy -20%

Takže môj celkový dojem z prvého stretu s touto hrou je cca 2/100%
Keby som netrpel takou núdzou o RPG hry a akurát nemal voľno tak tento herný zjav pošlem spiatky do vriacich pekiel...
Naposledy upravil(a) Yachiko dne 17.4.2006 0:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Vidim, ze te ta hra velmi zaujala :-) :lol: .
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

to Y: ak máš takú núdzu o dobré RPG tak môžeš skúsiť Final Fantasy - teraz mám na mysli staršie diely cez emulátor - určite si s nimi človek užije viac ako s takouto blbou vo všetkých smeroch nedotiahnutou hrou. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Yachiko: Pokud hodláš PoR hrát dál, tak je podle všeho esenciální nastavit si na co nejvíc činností zkratkové klávesy - aby ses vyhnul tomu uživatelskému rozhraní ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

CrowX: Je veľa toho, čo by som mohol skúsiť... problém je si niečo takého ale zohnať... ;-)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Na nete nájdeš všetko - stačí hľadať. Prípadne ak by si chcel niečo konkrétne tak by som ti to aj uploadol - tie emulátorové files nie sú veľké. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“