Tabu hákového kříže

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Rozkošná debata.

Už jsem si dokonce zvykl, že ignorance a omezený pohled na věc mají vždy nejvíce co říct.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Adieu: Co tím chceš říct?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - jistě, ale na druhou stranu žádná organizace antify nikdy neměla politické ambice což je jediná cesta jak získat politickou moc. A právě získání politické moci je cesta jak prosadit stejné šílenosti jako prosazovali nacisté a třeba i bolševici.

Carlos - od pochodu k rozbíjení hlav je sice kousek ale podívej se na to takto: Zákony platí tak jak jsou a pokud pochod splnil požadovaná kritéria, nedá se nic dělat. Pokud tedy lidé co s tím nesouhlasí chtějí podobným věcem zabránit, musí usilovat o změnu kritérií a zákonů. A je pro nejlepší cesta zrcadlové chování?

EDIT: Adieu- ignorance? Malá rozhleděnost? Čím jiným mimo tento ironický šleh bys přispěl abys nás ignoranty uvedl do světa znalosti a rozhleděnosti?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nefertit sr.: Nejde mi o pochod samotný jako spíš o to, že půjdou židovskou čtvrtí. A navíc jedna věc je být zapáleným vlastencem, ale co má za smysl oslavovat skutky toho, kdo chtěl vidět Čechy mrtvé? Celý ten pochod je nesmysl, je to záměrná provokace a nic jiného. Já se zákony, alespoň ty, které znám, snažím dodržovat, ale člověka zamrzí, že na ně kašlou ti, kteří by měli jejich dodržování hlídat. Mám na mysli policii, ale také chápu, že je těžké stát proti vyholeným obrům a snažit se je umravňovat, když doma čeká manželka a dítě... Jenomže to je prostě začarovaný kruh.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Carlos - ale o to jde. Pokud zákon takovou provokaci povolí, tak proč neusilovat o jeho změnu. Policie může zakročit až tehdy kdy se pochod změní na čertví co.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster píše:No, to je taková omluva, protože pokud věříš že tomu tak skutečně bylo a cokoliv řekl ježíš bylo absolutně pravdivé a správné, tak tahle obrana "podobenstvím" je trochu chatrná.
Mno, to není obrana, ale konstatování. Podobenství je prostě podobenství *pokrčení rameny* A navíc v kontextu pacifistického NZ, který je založený na tom, že se narozdíl od SZ nemají věci a zákony brát doslova bez ohledu na lidi a následky, se vytahování tohole verše jakožto vybízejícího k násilí zdá poněkud směšné, řekl bych :roll:

Neferit Sr.: Vallunem citovaný dopis je jen ukázkové plácnutí přes prsty nějaké bigotní političky, která se ohání verši aniž by používala mozek.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nefertit sr.: To je fakt... Dost jsem si z téhle diskuse odnesl. Myslím, že je nejvyšší čas vyrazit na oslavu veeelmi prodlouženého víkendu :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

carlos: ja tiez ;-)

aj ked sme ZATIAl nedospeli k ziadnemu konkretnemu zaveru, ale aspon som obohateny bnovymi znalostami... este keby nam tak adieu povedal prec sme ignoranti... :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Reaguji na Carlosovu poznámku, ve tkeré tvrdí,že antifašisté působili už za druhé světové války, čímž dle mého spojuje tehdejší "Spojence" s dnešním hnutím Antifa ... A to se mi nelíbí...
Ano, napadalo mě že opět nadáváš na něco o čem vůbec nic nevíš... :roll:

Carlos nespojuje dnešní hnutí Antifa se spojenci, ale... chvilka napětí... s tehdejším hnutím Antifa! Wow! :shock:

Antifa vznikla v itálii už ve 20. letech a později v německu byla před hitlerovým nástupem k moci jedinou opozicí hnědých košilí. To znamená že se už dávno aktivně stavěli proti fašounům ještě v době, kdy se na ně hrdinní spojenci pouze rozpačitě usmívali...

7c: Ok, tak mi řekni jaký v něm vidíš "správný" výklad... (nejlépe nějaký milý a pacifistický se sluníčkem a zvířátky ;-))
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster: Žádný nevidím :lol:

Přijde mi to jen jako tečka za příběhem. Ti co vyhověli byli odměněni, ti co ne, plácnuti přes prsty a ti co byli v odboji byli popraveni. Je to příběh o vladaři, který "sklízí co nezasel" koneckonců - takže to nejspíš nebyl žádný dobrák 8-)

Někde na netu jsem četl, že se to podezřele podobá dobové události, kdy vyrazili nějací lokální Izraelci do Říma žádat o titul krále a další frakce tam poslala proti tomu stížnost. Čemuž bych se ani nedivil (na druhou stranu, Life of Brian bych asi neměl brát jako film, který věrně popisuje dobu :think:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster - No, rád si ponechám svou "nevědomost" než bych tratil výměnou za Tvé "vědomosti".
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Hamster - No, rád si ponechám svou "nevědomost" než bych tratil výměnou za Tvé "vědomosti".
njn, nevědomost je síla. :-P
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ku poslednym postom sa mi hodia tieto dva obrazky(skor do vtipov :-D )
Obrázek

Obrázek
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

:lol: O Antifa je zajímavý článek na wikipedii (nebo spíš zábavný, než zajímavý). Jj, dnešním Antifa ten výcvik v Sovětském svazu nepochybně chybí :think: :mrgreen:

P.S. A samozřejmě nemluvím o "článku" na české wikipedii :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

sevencreature píše:Jj, dnešním Antifa ten výcvik v Sovětském svazu nepochybně chybí :think: :mrgreen:
Víc už to snad vytrhnout z kontextu ani nešlo.
wikina píše:POWs captured by the Soviets during the Great Patriotic War in the 1940s were encouraged to undertake antifa training.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“