Tabu hákového kříže

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster - mohl bys prosím hodit odkaz na tu konkrétní stránku a přidat Tvuj překlad citované věty, neboť se domnívám,že 7c o voze a Ty o koze...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun: Prostě wikipedie - http://en.wikipedia.org/wiki/Antifa :eh:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Aha... a že je Tebou citovaná věta zjevný nesmysl Ti nějak nevadí?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Aha... a že je Tebou citovaná věta zjevný nesmysl Ti nějak nevadí?
A co já s tím? Autor nejsem. Dal jsem to sem protože na tuhle větu pravděpodobně reagoval 7c.

(že jde o zjevný nesmysl mi tedy nepřijde, ale na vynášení takhle fundovaných soudů mi zřejmě chybí ta tvá nevědomost. ;-))
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster - mohl bys mi tu větu přeložit i s větou co jí předchází a následuje-třeba na PM. Možná že v širším kontextu vyhodí jasnější význam.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Stačí ta samotná věta, nemá příliš vztah ke kontexzu a znamená: "Váleční zajacti zadržení Sověty v průběhu Velké vlastenecké války ve 40tých letech byli přemlouváni, aby podsotupili antifašistický trénink."
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Stačí ta samotná věta, nemá příliš vztah ke kontexzu
Erm... No, o to mi tak trochu jde... :anxious:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Jenže slovo antifa nemá v této souvislosti nic společného s organizací Antifa, je to běžně používaná zkratka...

A samozřejěm výše uvedená věta je nesmylsná v tom,že Rusové fakt nikoho nepřesvědčovali, aby změnil své myšlení na antifašistické - německé zajatce prostě nahnali na nucené práce za mimořádně krutých podmínek. Pokud už byl někdo tak cenný, tak jej většinou předělávali na prosovětskou orientaci, nikoliv protifašistickou...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Jenže slovo antifa nemá v této souvislosti nic společného s organizací Antifa, je to běžně používaná zkratka...
Ale běžně užívanou zkratkou je to i dneska. Antifa není žádná konkrétní organizace ze dvou důvodů: Za prvé jde o termín používaný celosvětově a za druhé (a pro tebe nejspíš důležitější) není nijak oficiálně registrovaná.

Říct že antifa je organizace je asi jako říct, že je/byla organizací hippies, nebo liberálové...

EDIT: Nic to ale nemění na tom, že já tu větu nehájím - já jen upřesňoval to, co 7c nedodal a co mohlo vytvářet falešný dojem nějakých antifa výcvikových táborů v sssr...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Aha, to se omlouvám, váš dialog se 7c jsem pochopil trošku jinak...

Antifa se dneska říká tomu, co je na výše zmiňovaných stránkách uvedeno jako AFA (Antifašistická akce)... A to organizace dle všeho je.

Proto jsem byl lehce zmatený o jaké Antifě mluvíte ve spojitosti s dobou druhé světové války, neb tehdá to byl pojem používaný dosti promiscue.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

AFA a antifa přece nejsou synonyma. AFA organizace je, ale tu jsi vytáhl až nyní.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Tak to se Vallune možná mýlíš. Sověti vytořili celý systém přesvědčován válečných zajatců na to, aby se angažovali proti německému fašismu a fašizmu celkově. PO válce jim šlo o působení proti fašistům v Řecku, ve Špabnělsku, Portugalsku.

Proti Německu účelově - viz VÝBOR ZA SVOBODNÉ NĚMECKO - šlo o zkrácení války, a proti poválečnému fašismu šlo o ideové souvěrce ve jmenovaných zemích. Logicky ale věc postavili na vytvoření vazby na SSSR.

Takže i mladí antifašisté z těchto zemí prošli pokud to bylo možné tímto působením po válce. Na tom se dokonce podílela ČSSR. Žilo u nás hodně řeckých antifašistů.

V jiných zemích se k poraženým chovali jinak. Velká Británie podpořila řecké fašisty v boji proti komunistům a tím pomohla vytvořit mnohaletou fašistickou diktaturu. Španělští a portugalští fašisté byly západem podporováni - tím že se nenamočili vojensky proti spojencům ale pouze proti SSSR západ necítil potřebu je jakkoliv omezovat a zasahovat. A Itálie? Nevím o jediném italském válečném zločinci souzeném v Norimberku.

JInak slovo antiva je asi pravdu souhrná název proo velké množství skupin s různým základem ale se společným cílem. Stejne tak sovní spojení holé lebky v jakékoliv podobě není termím pro jednolitou organizaci. Zase jde o složenec různých skupin spojených společným myšlením.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Meh, EDIT2: Hamster: Tu větu motivovala především zmínka o tom, že SSSR sponzorovala antifašistická hnutí pod názvy Antifa. Nikoliv POW (ale to školení pravda z té věty vycházelo) 8-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 25.10.2007 17:39, celkem upraveno 2 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster - AFA je všeobecně známější pod označením Antifa...

Neferit Sr. - ale to se netýkalo válečných zajatců jako takových (PoWs), ale jen vybraných jedinců a příslušníků jiných států (nebojujících proti SSSR).
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - opět nesouhlasím. Výbor za svobodné Německo byl tvořem do konce roku 1945 pouze a jen válečnými zajatci.

Stejné organizace i když menší byly vytvořeny ze zajatců Italských, Rumunských, Maďarských, Finských a Španělských. Dokonce i z vojáků divize Wiking-tedy Belgičanů, Holanďanů a Norů byla vytvořena skupina která potom po návratu domú vytvářela prosovětsky příznívé klima a měla z poza skrytu zajistit vychytávání válečných zločinců. Zde ale nešlo ani tak o antifu jako spíše o agenturu GRU později KGB.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“