Tabu hákového kříže

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Lerek: Četl jsem Mein Kampf a ten mě velice zklamal, pochybuji, že by tohle mohlo být lepší. :think:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Carlos píše:Adieu: Příručku o extremistech jsem viděl, ale Vím, co smím? O tom jsem jaktěživ neslyšel - co bylo obsahem?
Demokratické sračky, to je přeci jasné. ;-) Jednalo se o propagandu bezpečí a střídmosti, vysvětlení toho, co to vlastně znamená ta svoboda (tím myslí ten ohraničený píseček, na kterém si tu každý hraje), a hlavně - na co máš právo. Právo by se samozřejmě dalo zaměnit za slovíčko povinnost, ale nikomu dál to neříkej, nebo ti Oni vypálí na čelo symbol označující extremisty. A my jako rozumní a dospělí lidé přece víme, že všichni extremisti jsou jedna a ta samá pakáž, jež se snaží vyhodit do vzduchu základy společnosti, aby mohli střílet a podřezávat ("Budeš kvičet jako to prase." - nejhodnotnější věta ze hry Zaklínač :-) ) a znásilňovat... a jíst děcka..., šukat slimáky...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Adieu: To si budu muset přečíst - chci být správným občanem! :lol:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Adieu píše:Vím, co smím?
Sice jsem o téhle příručce zatím ani neslyšel, ale popsals ji tak roztomile, že si ji prostě MUSÍM sehnat. :-)

Poté, co jsem ji hodil do googlu, vyhodilo mi to tuhle stránku. Ze zvědavosti jsem tam klikl na "test z dětských práv"... no, doporučuji. :-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ajantis píše:
Adieu píše:Vím, co smím?
Sice jsem o téhle příručce zatím ani neslyšel, ale popsals ji tak roztomile, že si ji prostě MUSÍM sehnat. :-)

Poté, co jsem ji hodil do googlu, vyhodilo mi to tuhle stránku. Ze zvědavosti jsem tam klikl na "test z dětských práv"... no, doporučuji. :-)
Jawooohl, to bude ono! Vymývárna mozku pro malé děti.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu hákového kříže

Příspěvek od Carlos »

Po první otázce, když jsem musel vyzkoušet všechny čtyři odpovědi, abych zjistil, která je správná, jsem to zbaběle vzdal.

Ajantis: Když na tu brožurku narazíš, hoď sem nějaký odkaz nebo tak.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Adieu: Co je na tom nejzajímavější... Za chybné jsou označeny možnosti "dělat to, co je správné" (přítomnost této možnosti dokládá, že chtějí autoři výslovně upozornit na to, že není nejlepší), vyhovující je pouze "respektovat práva druhých". To, že nebude test hodnotově neutrální, jsem ani nečekal, ale tohle vyznění je vážně dost problematické. Nepřemýšlet, ale dělat.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Tabu hákového kříže

Příspěvek od Hamster »

Princip toho testu je taky docela podezřelý vzhledem k přítomnosti otázky "[situace] Co si o tom myslíš?".
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu hákového kříže

Příspěvek od Lerek »

Takže jsem přečetly ony médii propagované Turnerovy deníky. Skvělá reklama! Až budu vydávat knihu, neopomenu do ní dát kapku rasismu a nacismu a nějak hezky to zaobalit.

Turnerovy deníky jsou kniha krátká, forma, jak již název napovídá, je deníkový zápis. Vypravěčsky nemá hluchá místa, jazyk je prostý, až skoro záměrně lidový (jak od NSDAP). K formální stránce není co dodat ani ji nijak zvlášť kritizovat.

Ke stránce obsahu. Kniha je jakýmsi kompilátem Orwellova 1984 s nevybíravým ostrým rasismem, což je její naprostý fundament. Narozdíl od Mein Kampfu není prodchnuta oním zběsilým idealismem, ale drží se poměrně při zemi. Na konci knihy jsem si říkal, že by stála za převedení do počítačové hry. Přeci jen aktivity rasitické guerilly jsou zde líčeny velmi dobře. Zejména mě zaujala myšlenka, která je v knize naostro vyřčena - a to sice, že lidé jsou dobytek, ale že dobytek bílý je lepší než dobytek černý. (s čímž více méně souhlasím)

Číst knihu v první polovině 90tých let, tak si říkám, že je to jen průměrná fikce s bonusem v podobě fanatického rasismu. Ale dnes v době tvrdě nuceného multi-kulti režimu, člověk chtě nechtě musí připustit, že autor několikrát trefil hřebíček na hlavičku a to knihu psal v roce 1978.

Pokud chcete strávit příjemné rasistické odpoledne s netradiční knihou a tabulkou bílé čokolády (vysoce doporučuji), tak jsou Turnerovy deníky správná volba.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Tabu hákového kříže

Příspěvek od Minsc »

Opravdu nemám rád hesla typu: "Cikáni do plynu" apod.! Ale jak my všichni zdraví bílí občané víme, tak jsou naši romští spoluobčané problém a lidé z Bruselu nám dokonce nadávají, že se o ně nestaráme správně a jsme rasisti. Proto navrhuji, aby se všichni romští spoluobčané převezli z naší republiky do Bruselu, ať se o ně patřičně postarají!!! A budou spokojeny obě strany: Brusel bude více Multi-Kulturnější- demokratičtější a u nás bude čisto!!! :twisted: :twisted: :twisted:
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tabu hákového kříže

Příspěvek od Jab »

Lerekjugend
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“