Zločinné ideologie

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Je komunismus stejně nebezpečná ideologie jako nacismus nebo fašismus?

Ano
19
76%
Ne
6
24%
 
Celkem hlasů: 25

Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Hamster - kolem Izraele je hodně problémů a ještě jich hodně bude. Ale svýjimkou šestidenní války není ten kdo by je vyvolával a nebo podněcoval. Ale vadí všem kolo a většina z nich ropu má.

Já to myslel takto:
Prachy z ropy jsou levné prachy. Pokud je stát má a má jich přebytek, nemusí řešit věci stejné jako stat který je nemá. Jestli 97 % hrubého národního produktu Kuvajtu, 80% toho samého v Saudské Arabii, 75% v Íránu jsou prachy z ropy, nemusí je stát vydělávat tak jako třeba většina Evropy. To jest tvrdou prací. A přebytek těchto peněz vede ke sponzorování terorismu, zbrojení a dělání ramen. A to je problém.

Ty napíšeš, že Afganistan dělá problémy. Největší problém je agrese. Těm se nevěnuje. Jaké jiné tedy dělá? Jistě-je mu kladena za vinu Al kajda a podobně. Může být. Ale ztotožnit mezinárodní teroristické seskupení s jedním státem aby se bylo na kom pomstít je stejná kravina ze strany USA jako ta podivná válka co vedou v Iráku.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - nepíšu, že to byl permanentí agresor! Jen za posledních 200 let zaútočil snad na všechny své myslitelné sousedy, neboť toto období zahrnuje i roky 1807 a dále a v té době vedl Afghánsitán nebo kmenové státy jej nyní tvořící vályk permanentně nejen mezi sebou,a le i s ostantími státy v okolí. Více viz např. Patrick Ryan, Jak jsem vyhrál válku;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

V tom není Agfánistán nijak výjimečný. Vezměte si, kolik válek vedly za dobu své existence USA - viz tento přehled.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Neferiťák: V tom případě jde tedy pouze o nedorozumění viz. můj minulý příspěvek. Já přece nenapsal, že Afghanistán dělá problémy.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - neodpověděl jsi. Já tě požádal alespoň o pár příladů kdy Afganistán napadl za posledních 200 let nějaký stát. Jestli za napadení považuješ obranu proti cizím okupacím, kterým tato starobylá země čelí už od středověku tak asi ano. Koneckonců jako člověk obdivující britské impérium a jeho dějiny víš jak britové v této zemi v předminulém století dopadli.

Citovat zde knihu Jak jsem vyhrál válku je milé ale velmi zcestné. Jde o ironickou humoresku ne o historickou literaturu. Pokud by totiž válka z britské starny vypadal takto, nebylo by toho moc k obdivu. A to by vůči Britům nebylo správné.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - teď nemám čas toh ledat přesně, ale období 200 let zahrnuje i 19. století a v tomto století rozhodně afghánci nebyli bránící se ovečky. Například do té doby spadají nejméně dvoje kašmírské války.... Ale je zde problém, co označit v topmto století za afghání...

Ta kniha je jednak skvělá a druhak je v ní dost citátů, které o chování afghánců vypovídají...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Invictus
Sigilan
Příspěvky: 51
Registrován: 9.5.2007 17:21
Bydliště: Bratrušov/ Brno

Příspěvek od Invictus »

V tom není Agfánistán nijak výjimečný. Vezměte si, kolik válek vedly za dobu své existence USA - viz tento přehled.
omfg! :shock: No pilní jsou, to se musí uznat.
Jsem tu nový, mějte mě rádi. :D
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Alnag - možná by bylo zajímavé najít pdobné soubory na to kolik válek vedly za dobu své existence Francie, Velká británie, Německo atd. Takový soubor ale nic neřeší. Dějiny velkých států a velkých národů jsou válek plné. Nic to neříká o tom jestli jsou horší nebo lepší než ostatní.

Invictus - nic zvláštního to není.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“