Na ostří meče (taktika & souboje)

Staňte se součástí příběhu, ve kterém můžete změnit dějiny celého vesmíru. Vždyť Síla je všemocná.
Stránky: Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II

Moderátor: Ajantis

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

sevencreature: Pro mne byl rozhodně Malak mnohem těžší soupeř na konci za LS než Bendak na Tarisu. Vůbec celá Star Forge byla dost... A obtížnost celého KotORu mi leda tak vyhovala, nemám ráda těžké souboje, které musím x-krát opakovat.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: Bendak mi vůbec nepřišel obtížný. Naopak s consularem mi Malak přišel těžký velmi (dokonce i se všemi prostředky). Nemůžeme to prostě nechat s tím, že každému to holt sedlo nějak jinak?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: A na jakém levelu jsi u Bendaka byl? :think: Já jsem btw KotOR (i KotOR II) vždycky hrál s Consularem :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: A na jakém levelu jsi u Bendaka byl? :think: Já jsem btw KotOR (i KotOR II) vždycky hrál s Consularem :wink:
Netuším. Pravděpodobně na vyšší než jsou tebou uváděné úrovně 2-4 (odhadem tak 6-8; ta osmá je opravdu maximum, páč pak jsem měl vždy 12 úrovní consulara do maxima úrovně 20).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Tak si ho schválně někdy zkus na 3. nebo 4. levelu 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:Jab: Tak si ho schválně někdy zkus na 3. nebo 4. levelu 8-)
Fascinující. A ty si to zase zkus na 6. či 7.

Jak píší ostatní, prostě jsem jej ugranátoval. A nějak si nepamatuji, že u granátů byl rozdíl v úrovních. I pokud na ně byl nějaký skill, tak já do něj rozhodně neinvestoval.
Před Malakem jsem musel utíkat a nejdřive pomlátit ty nádrže s Jediema. A i pak byl přímý souboj velmi těžký (nakonec ho bylo třeba provést minimálně dvakrát).

P.S. Nějak moc nechápu, o čem se dohaduješ. Pokud ses rozhodl na Tarisu schválně moc nelevelovat, tak ti asi Bendak přišel obtížnější. Tvoje hra, tvé rozhodnutí, tvůj problém. Nějak nevím, proč ses rozhodl nás přesvědčovat, že Bendak je faktický těžký, když ostatní hráli úplně jinak. Když bych šel hnedle po Irenicově dungeonu na Twisted Rune, Nevidoucí oko či Firkraaga, tak by se mi asi též zdáli obtížní. Ale jaký má proboha smysl o tom diskutovat a přesvědčovat ostatní?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Malak se dá také ugranátovat hodně snadno, pokud člověk umí využívat chyb v jeho AI. Ale nevím, zda má pak smysl vůbec hovořit o "obtížnosti soubojů".
Já (a můj consular se silou 8, obratností 14, odolností 9 a se spoustou bodů ve střelných zbraních, které mu byly na nic, a žádnými útočnými silami) každopádně Malaka ani Bendaka jinak zabít nedokázal.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Jde tam hlavně o rozdíl v počtu hitpoints, které máš.

Ok, moje chyba, automaticky jsem považoval za samozřejmé, že každý chce být Jedi na co nejvyšším levelu, což očividně pravda není.
Jab píše:Když bych šel hnedle po Irenicově dungeonu na Twisted Rune, Nevidoucí oko či Firkraaga, tak by se mi asi též zdáli obtížní. Ale jaký má proboha smysl o tom diskutovat a přesvědčovat ostatní?
Nevšiml jsem si, že bys měl JAKOUKOLIV možnost jít někam jinam než na Taris - Bendakovi se prostě nevyhneš s tím, že ho "necháš" na pozdější level. Prostě ten quest buď dokončíš, nedokončíš nebo dělat nebudeš. Ve druhém a třetím případě nemáš šanci si ho někdy zopáknout/dokončit. Čili odpovídající přirovnání by bylo - kdyby byl Firkraag na konci Irenicova dungeonu za zavřenými dveřmi, do kterých můžeš nebo nemůžeš vejít, tak by se ti zdál asi obtížny...

Hmm, ale to je vcelku jedno, bavit se o těžkých soubojích v KotOR je jako bavit se o těžkých soubojích v NWN - kvůli absolutnímu nedostatku témat prakticky nemožné... :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: Odpusť ale dnes opravdu nemám náladu někomu něco vysvětlovat. Můj příklad nebyl mimo. Pochopitelný je naprosto jednoduše. Na Bendaka si nemusel jít na úrovni 2. ale třebas 7. či 8.
Budeš se i muset vyrovnat s tím, že v takovém případě byl pro většinu lidí (tedy všechny zde píšící krom tebe) jednoduší než Malak.
Btw tahle diskuze opravdu postrádá smysl. Psalo to zde více lidí, tak už prosím netoč další kolečko...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:7c: Odpusť ale dnes opravdu nemám náladu někomu něco vysvětlovat. Můj příklad nebyl mimo. Pochopitelný je naprosto jednoduše. Na Bendaka si nemusel jít na úrovni 2. ale třebas 7. či 8.
No, nějak nevidím nic, co bys musel "vysvětlovat" - tudíž se nemusíš přemáhat - nechci nikterak rušit tvoji náladu. Taktéž nevidím důvod, proč "jít na Bendaka" na 7. levelu :shock: Tahle představa je pro mě něco jako představit si dual class Kensai -> Mage na 18. levelu - čili nemyslitelné :roll:

Fakt nechápu, v čem máš problém? Proč bych se měl vyrovnávat s tím, že je "pro všechny zde píšící kromě mě" Bendak jednodušší než Malak - to jako předpokládáš, že se z téhle informace psychicky zhroutím či co? :think:

Další kolečko jsi začal točit kupodivu ty, já jsem tuhle zbytečnou diskusi z mé strany uzavřel, řekl bych :think:
sevencreature píše:Hmm, ale to je vcelku jedno, bavit se o těžkých soubojích v KotOR je jako bavit se o těžkých soubojích v NWN - kvůli absolutnímu nedostatku témat prakticky nemožné... :roll:
Na druhou stranu, lepší nějaká debata/hádka k tématu, než thread zahrabaný v propadlišti dějin...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Taktéž nevidím důvod, proč "jít na Bendaka" na 7. levelu :shock: Tahle představa je pro mě něco jako představit si dual class Kensai -> Mage na 18. levelu - čili nemyslitelné :roll:
Teď zase nechápu já. Pokud se mi zdá nějaký souboj (v tomto případě Bendak) obtížný, tak na něj jdu později (na 5., 6., nebo 7. levelu, to je jedno), protože pak je jednodušší než "na 3. nebo 4. levelu". Co je na tom nemyslitelného?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: No, jde o to, aby byl Jedi level minimálně 16 (a více) - optimalizace (zlé jazyky by mohly říci powergaming - ale až tak extrémně bych to neviděl :oops: ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: No ty bláho. Myslíme jinak. ;-) :-)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

sevencreature píše:Ajantis: No, jde o to, aby byl Jedi level minimálně 16 (a více) - optimalizace (zlé jazyky by mohly říci powergaming - ale až tak extrémně bych to neviděl :oops: ).
No tak by ma zaujímalo, ako by sa to RP ospravedlnilo- "Počkám a nad zážitkami a skúsenosťami porozmýšlam neskôr, čo keď sa náhodou stanem Jediom, aj keď je to v tomto veku krajne nepravdepodobné?" :think:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Elessar píše:No tak by ma zaujímalo, ako by sa to RP ospravedlnilo- "Počkám a nad zážitkami a skúsenosťami porozmýšlam neskôr, čo keď sa náhodou stanem Jediom, aj keď je to v tomto veku krajne nepravdepodobné?" :think:
:shock: Až teď mi došlo, jak to 7c myslel! Já u několika soubojů v K2 (např. Mira vs. wookie) vyčkával s levelováním, protože se u něj léčily HP a jinak jsem ten souboj nebyl s to zvládnout, ale takováhle šílenost by mě nenapadla ani za nic. :shock:
A to 7c považuje jiné jednání za "nemyslitelné" - takovou otřesnost jsem už neslyšel dlouho.
Odpovědět

Zpět na „Knights of the Old Republic I & II“