Očekávané RPG hry

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tak na další rok to vypadá o něco slavněji. I když tedy tu první recenzi na Mass Effect (97,5%) na gameinformeru moc nežeru.
Zaklínač je prý též velmi dobré RPG (dle prvních hodnocení hráčů). Tak uvidíme...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Asi by to chtělo přehodnotit stupnice :think: Přece jenom, když tu budou samé hry 10/10, oritentace bude trochu těžší :mrgreen: Snad bude mít Mass Effect delší životnost než BioShock :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jsem na Mass Effect dosti zvědavý. Ale obávám se, že to bude spíš ten další BioShock. A hlavně to hned tak na vlastní kůži nezjistím.
No a Zaklínač bude hovadina, to cítím v kostech. Dnes jsem si přečetl v LEVELu dojmy z prvních pár hodin hraní a jsem si ještě jistější.

Vlastně se na žádné RPG příští rok netěším, všechny hry, které si chci zahrát, jsou z jiného žánru.

Každopádně s těmi vysokými hodnoceními pro hry pochybné kvality se poslední dobou (tak rok a půl?) opravdu roztrhl pytel. HYPE HYPE HURÁ!
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, trochu jsem zvědavý na Fallout 3 - jestli to bude Oblivion with guns nebo co (i když po hraní Oblivionu se moje očekávání snížilo pod bod mrazu - a i předtím se od nuly tedy zrovna moc nevzdalovalo :think:).

Popravdě řečeno, (jediné) hry, na jejichž vydání se těším v tomhle roce jsou Castlevania: The Dracula X Chronicles a potom Disgaea: Afternoon of Darkness. Přičemž první je předělávka s bonusy a druhá je v podstatě port s bonusy :lol: Čili "nové" hry mě nějak nelákají, zdá se :think:

Přece jenom, Resident Evil 5 má vyjít až za hodně dlouho :mrgreen:

P.S. Zaklínač mě odrazoval už jen názvem. Být to hra se stejným technickým provedením (vylepšená Aurora?) i zaměřením (fantasy RPG), ale jiným světem (tj. NE Zaklínač), tak o ni uvažuji, ale takhle se jí radši vyhnu obloukem.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Příspěvek od Backslider »

sevencreature píše:No, trochu jsem zvědavý na Fallout 3 - jestli to bude Oblivion with guns nebo co
Přesně tuhle obavu mám i já.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

mnooo, este NWN2:MotB by stalo za spomienku ;-) :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Já Zaklínači docela věřím, velký zázrak to sice asi nebude ale průser imho taky ne :-)
A jak dopadne F3... po dohrání Oblivionu se mé očekávání taky snížilo ale hůl nad ním ještě nelámu.....
Ale i kdyby nic pořádného nevyšlo - kvalitních her mám v zásobě pořád víc než dost :-)

edit: A ještě by příští rok měla vyjít Realms Of Arkania 4 :-D
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ke skepsi vůči Falloutu mi stačilo zahrát si Morrowind, Oblivionu už jsem se poučen vyhnul rovnou. Zajímavé, jak je nové The Elder Scrolls vždycky po vydání oslavováno a s přibývajícím časem čím dál víc kritizováno. :think:
sevencreature píše:Popravdě řečeno, (jediné) hry, na jejichž vydání se těším v tomhle roce jsou Castlevania: The Dracula X Chronicles a potom Disgaea: Afternoon of Darkness. Přičemž první je předělávka s bonusy a druhá je v podstatě port s bonusy :lol: Čili "nové" hry mě nějak nelákají, zdá se :think:
Tenhle rok mě též nic neláká, ale na začátek 2008 je ohlášen Alan Wake a Spore, tedy hry, z nichž by něco být mohlo.
AlieN píše:Já Zaklínači docela věřím, velký zázrak to sice asi nebude ale průser imho taky ne :-)
V LEVELu dostane 9/10 a stříbrnou hvězdu, v jiných médiích obdobně, prodá se milion a půl kopií... I kdyby to herně průser byl, nikdo se to hned tak nedozví.

(editováno: 10:02)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 25.10.2007 10:13, celkem upraveno 3 x.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja tiež na Zaklínača príliš neverím, skor ma už rozruch okolo tejto hry štve. Podľa ukážok to vyzerá na obyčajnú rubačku. Po prehláseniach tvorcov hry a niektorých recenzentov o tom že aký to bude interaktívny svet neviem či sa mám smiať, alebo plakať. Čo iné si mám pomyslieť o prehlásení :

"Zaklínač bude návratom ku klasickým RPG. Interaktivita je dokonca taká, že niektoré činy ktoré urobíte na začiatku hry možu ovplyvniť dej neskor ... "

Uff úžasné :roll: . Je to úplne niečo nové, čo sme ešte na RPG scéne nezažili. Zaklínač bude tou pravou hrou, ktorá nám ukáže čo je to počítačové RPG ... Zatiaľ sa prezentujú grafikou, ktorá zase nevyzerá až tak hrozne a špeciálnymi technikami ktoré bude mocť zaklínač používať. Už vidím ako bude robiť všelijaké akrobatické čísla a okolo neho bude efektov ako na diskotéke.

Inak už moc dianie okolo singleplayer hier nesledujem, takže ani neviem čo nové vychádza, alebo sa pripravuje. Akurát dostával od Bioware maily s informáciami o Mass Effect. Nejako zvlášť ma to ale neláka. Asi najviac sa teším na druhý datadisk k WoW, ktorý má byť po novom roku.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: No, Oblivion není špatná hra. Je to něco jako návštěva zábavného filmu v kině - pobavíš se a odreaguješ, ale vesměs si nic neodneseš. Resp. je to dobrá hra (v rámci možností a doby) celkově, ale jednotlivé detaily se mi až tak moc nelíbí.

Třeba Fallout byl pro mě geniální hra především díky systému bojů, předmětů a vývoje postavy co se boje týče. A prozkoumávání "dungeonů". To byly části, které mě bavily nejvíc.

Boje v Oblivionu (a Morrowindu) mi přišly děsně nudné a nemotivující. A jejich dungeony jsou k pláči :-?

P.S. Slovem "dungeon" myslím lokaci umístěnou v budouvě nebo podzemí (no ale asi víte, co tím myslím).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

xRage píše:mnooo, este NWN2:MotB by stalo za spomienku ;-) :-)
Jo, to už je taky venku. Prý fajn datadisk (recenze se na tom shodují aniž by dostával 99,99% :-P ).
Jináč osobně se mi moc nelíbily videa z hraní Mass Efect, ale Zaklínač mi přišel fajn. Jen ten český dabing je (buď jak buď) příšerný. Zato anglický je prima, bohužel k němu se zde nedostaneme...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:Ajantis: No, Oblivion není špatná hra. Je to něco jako návštěva zábavného filmu v kině - pobavíš se a odreaguješ, ale vesměs si nic neodneseš. Resp. je to dobrá hra (v rámci možností a doby) celkově, ale jednotlivé detaily se mi až tak moc nelíbí.
Boje v Oblivionu (a Morrowindu) mi přišly děsně nudné a nemotivující. A jejich dungeony jsou k pláči :-?
Asi tak, třeba skoro všechny brány do Oblivionu jsem procházel na nulovou obtížnost, protože kdybych se s těmi souboji musel patlat dlouho tak ji velice rychle smažu.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Btw první tři hodnocení Zaklínače:
Joystick review 9/10 + Megastar award “Forget everything you know about RPG’s. Intense and deep…The Witcher is the new reference for RPG’s”
PC Jeux review 90% ‘Hit PC Jeux’ award
X6 (x6.no) 6/6 “The Witcher sets a new standard and is a fresh wind in a genre that has been still for many years when it comes to development.”
Jsou i další recenze. Minimálně však Zaklínač dostává 85%...
P.S. Jen jednou 100%??? Hmmm, tak to nebude tak dobré jako Gears of War a Bioshock? :think: :lol:
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

AlieN: Realms of Arkania 4? Nevíš kde by se o tom dalo sehnat víc informací? Google mi našel jenom diskuse o tom na nějakých fórech, není třeba nějaká oficiální stránka nebo tak? Jestli to vyjde a podaří se jim udržet stejnou hratelnost jako v minulých dílech, bylo by to skvělé :-P
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

AlmSiVi: Oficiální název je Drakensang: The Black Eye. Tady je starší článek na Bonuswebu a tady oficiální stránky.
Hra by prý měla vyjít začátkem příštího roku v Německu a o něco později i ve zbytku světa.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“