Literatura: Fantasy

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Tarreb »

Omlouvám se za tu blbost co jsem sem předtím napsal. ( za tu co už jsem smazal) . Neomillnerovou nemám moc rád ale tamto jsem sem psát stejně nemusel. :oops: Pardon.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Tarreb »

Tak jsem dočetl trilogii Narrenturm, Boží Bojovníci a Lux perpetua . Musím říct, že mě to docela mile překvapilo.
Četl to někdo? Jaký je Váš názor?
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Erina »

Ja docetla dve pentalogie - Kniha Belgariad a Kniha Malloreon od Davida Edingse. Vynikajici. Belgariad jsem cetla uz podruhe, ale Malloreon jsem nemohla nikde shnat , az minuly rok jsem na to natrefila v Arakisu v Brne. Kdyz jsem docetla sla jsme tam pohledat, do ceho bych se pustila a slecna prodavacka mi nabidla Legendu o Drizztovi, cili nebylo co resit. Kupuju si to po trilogiich. Je mile, vratit se do mest, ktera clovek duverne poznal pri hrani BG a Drizzta mam cim dal radeji :).
Jinak asi nastvu Tolkienovce, ja ho proste cist nemuzu, i kdyz bych tak rada. Na mne je prilis rozvlacnej a popisnej. Trilogii Pan prstenu jsem zacala a skoncila asi v polovine prvniho dilu a uz jsem se nedonutila pokracovat, zatimco filmy jsem nadsena. Tentyz problem jsem mela s Jiraskem - pri cteni nuda a nezazivne - filmy uzasne.
Mozna tehdy u Tolkiena byla chyba v prekladateli, protoze kdyz jsem cetla kdysi Planinu ledoveho vetru, tak jsem byla celkem zklamana a ted v legencde o Dizztovi jsem ji cetla jednim dechem, protoze ta prekladatelka fakt umi. Asi se v Arakisu kouknu, az doctu Legendu, jestli tam Pana prstenu maji a jestli je to stejny preklad, co jsem mela kdysi ja.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Erina: Tolkien je rozvláčný a popisný sám o sobě, některé ty pasáže jsou opravdu extrémní. Ale to máš jako s každým jiným autorem, buď přistoupíš na jeho styl, nebo ne. V každém případě Pán Prstenů je chvílemi těžkopádný. Popisy jsou ale příjemně poetické, takže mi tolik nevadily.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Tarreb »

Mě Tolkienovy popisy nevadily, ale taky jsem věděl do čeho jdu.
A o Drizzitovi jsem četl jenom ty první 3 knížky; Domovina, Útočiště a na název tho třetího už si nevzpomenu. Ty se mi celkem líbili, pak, když jsem zkoušel číst další díly, tak už mi to přišlo trochu jako taková nastavovaná kaše a ždímání peněz.
Ja docetla dve pentalogie - Kniha Belgariad a Kniha Malloreon od Davida Edingse.
Co to tak zhruba je? O čem to je? Stojí za to, abych to přečetl? :think:
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re:

Příspěvek od Erina »

Carlos píše:Erina: Tolkien je rozvláčný a popisný sám o sobě, některé ty pasáže jsou opravdu extrémní. Ale to máš jako s každým jiným autorem, buď přistoupíš na jeho styl, nebo ne. V každém případě Pán Prstenů je chvílemi těžkopádný. Popisy jsou ale příjemně poetické, takže mi tolik nevadily.
diky, akze Tolkiena fakt asi ne.

Tarreb píše: Kniha Belgariad a Kniha Malloreon od Davida Edingse.
Co to tak zhruba je? O čem to je? Stojí za to, abych to přečetl? :think:
o boji dobra se zlem, jak byva v kazde dobre fanrazy zvykem :), Ale doporucuji, pokud vahas, protoze se to cte jednim dechem.

Edit: Tarreb, pokud umis english, tady je popis http://en.wikipedia.org/wiki/The_Belgariad
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Tarreb »

Těďka budu číst Vojnu a Mír, Exodus a Píseň Ledu a Ohně. Ale díky, pak se na to třeba podívám.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Zakat »

Belgariad je v pohodě, ale Malloreon mě už místy nudil. Hlavně mě chyběla interakce Garion-Se'Nedra, to jejich špičkování v Belgariádě bylo hodně zábavné. A nebyl tam pořádně Barak :mrgreen: Každopádně Belgariad si klidně rád přečtu znovu (byť má své nedostatky), ale Malloreon mě stačil jednou.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Erina »

kdyz koukam na tvuj nick, tak je mi jasne, ze mas Belgariad rad, i kdyz zrovna Zakat nebyl postava k pomilovani :-D. Obe pentalogie maji svoje kouzlo, i kdyz Belgariad se mi taky libila o kapku vic
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Zakat »

Erina: K pomilování opravdu nebyl, na druhou stranu to byl jeden z nejlepších charakterů v sérii. Svým způsobem jsem si ho oblíbil. :-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Erina »

Zakat, ja mu prisla na chut az v Malloreon
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Zakat »

Erina: Taky tu část u Zakata v paláci spolu s tou v Kthol Murgosu (či jak se to píše) považuji v Malloreonu za nejlepší :-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Erina »

Zakkat: Mne se Malloreon libila cela :).


A teda nevim, co mate proti Legende o Drizztovi, uz jsem precetla 9 dilu a porad mne to bavi. Vubec mi to jako nastavovana kase nepripada :think:
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Tarreb »

A teda nevim, co mate proti Legende o Drizztovi, uz jsem precetla 9 dilu a porad mne to bavi. Vubec mi to jako nastavovana kase nepripada
To bude tím, že pan Salvatore je opravdu výborný spisovatel :-)
Ale opravdu, přišlo mi, že kvalita Drizzita s rostoucím počtem dílů zvolna klesala. Možná je to jen tím, že autor tou první trilogií nasadil vysokou laťku. ;-)

A ještě se mi nelíbí, obzvláště v první díle ta jména s apostrofy. Chápu, že to jsou Drowové, ale všeho moc škodí.
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Literatura: Fantasy

Příspěvek od Erina »

njn, takovejch malickosti ja si nevsimam, to je to posledni, co by mi vadilo. Proste se mi cela Legenda o Drizztovi libi a basta :-D.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“