SigilTheme3

Oznámení, návrhy a vychytávání "brouků" na fóru.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

SigilTheme3

Příspěvek od MCZ »

První práce na SigilTheme3 byly zahájeny někdy v květnu roku 2007 ještě před uvedením phpBB3 RC1. Konkrétně šlo o návrh grafiky velkých tlačítek "Odpověď", "Téma" atd., který jako jeden z mála prvních návrhů s úpravami prošel až do finální verze. Když konečně vyšel Release Candidate #1 systému phpBB3, pustil jsem se do stavby nového SigilTheme na bázi skinu subsilver2 a byl to začátek opravdu hnusný, protože bylo nutné předělat téměř vše. Také jsem zjistil, že co se funkčnosti týče, je na tom ss2 mnohem hůře než prosilver, nový standardní vzhled fóra; jednoduše řečeno, implementaci některých funkcí tvůrci zpracovali jen "jako", takže mi přibyl další úkol a to nahradit zastaralé rutiny subsilver2 kódem z prosilver.

Asi po třech měsících od začátku vývoje jsem shledal, že vzhled vůbec nevypadá uspokojivě; naproti tomu design a feeling prosilveru mi přišel stále lepší. A co se týkalo modernizace jádra, byl jsem stále na začátku a přede mnou bylo ohromné množství nudné mravenčí práce. Jedné bouřlivé noci v srpnu jsem se celkem znenadání rozhodl s tím seknout a vývoj ST3 ukončit. Měl jsem v plánu vytvořit nový skin, tentokrát založený na prosilver, který by sice měl odkazovat na původní SigilTheme, přitom by se však mělo jednat o zcela nový vzhled, který je více než jen tmavým zbarvením prosilver. Po dalších třech měsících byla na světě betaverze nového SigilTheme3. Mnoho prvků je jinak, některé přibyly, jiné zmizely (snad nejdůležitější změnou oproti prosilver je přemístění infopanelu u příspěvku zprava zpět na levou stranu :-) ). Prošel jsem všechny soubory a snad každý alespoň minimálně upravil (přitom jsem jen tak mimochodem vychytal spoustu much, co jich kód prosilver měl).

Konečně můžete posoudit výsledek sami. Velká pozornost byla věnována barvám tak, aby ST3 vypadal stejně dobře na různých CRT/LCD monitorech a text se pohodlně četl. K dispozici je i několik vlastních nastavení (uživatelské panely > SigilTheme3); v době psaní tohoto textu je to možnost zvětšení písma (na rozdíl od prosilveru se nastavení neukládá do cookies zvoleného prohlížeče, ale přímo do vašeho profilu) a vypnutí většiny kulatých rohů. Doufám, že se vám nový SigilTheme3 bude líbit; věnoval jsem mu mnohonásobně více času než jeho předchůdcům a je to zcela jistě největší projekt, na kterém jsem kdy pracoval (alespoň co se týče sólových prací). Na závěr bych chtěl poděkovat všem testerům, pomocníkům i překladatelům a také týmu phpBB za jejich skvělé fórum, obzvláště pak Tomu Beddardovi za styl prosilver. Končím tedy svůj krátký proslov a otevírám prostor pro vaše možné přípomínky či komentáře.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Radost pohledět! Viděl jsem sice pár obrázků, na nichž to vypadalo krásně, ale interaktivní a v pohybu je to prostě síla... :shock:
Takhle nádherné fórum jsem ještě neviděl.

EDIT: Tahle pochvala by spíše patřila do tématu SigilTheme3, ale MCZ mi to snad promine. :-)
Nebo ať ji tam nějaký hodný administrátor přesune, děkuji.

d127Edit: Zvládl jsem to.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 16.12.2007 8:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Carlos »

Fakt pěkné, radost pohledět :applause: Jen bych se chtěl zeptat, jestli bude nějak možné změnit barvu podkladu... Nemám rád černou :-D
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Jab »

Já to chválil už dříve. :-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: SigilTheme3

Příspěvek od MCZ »

Carlos píše:Fakt pěkné, radost pohledět :applause: Jen bych se chtěl zeptat, jestli bude nějak možné změnit barvu podkladu... Nemám rád černou :-D
Do budoucna plánuji nějaké drobné tweaks či alternativní nastavení, tak se snad dočkáš ;-).
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Hamster »

Je to fakt moc dobré. Ten starý jsem okamžitě nahradil subblackem, ale tenhle takový osud rozhodně nečeká.

Především jsem nadšený ze žlutých a oranžových puntíků. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Adieu »

Paráda, krása, nádhera. :-P
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Backslider »

Hm, mně se to teda vůbec nelíbí... Přepínám na subsilver2...
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Javor »

Jo, vypadá to fajn, ale musí být ta kolečka u témat žluto-oranžová? :think:
Feed your head
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Landor »

MCZ> Si moc šikovný. Ten design je prima a myslím že se ti dobře povedl.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SigilTheme3

Příspěvek od Arian »

Gratuluju MCZte kde skvělému designu, fakt moc pěkná podivaná :applause:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vypadá to velice dobře, dokonce i ty gigantické různobarevné puntíky už mě neiritují tak moc jako včera :mrgreen:

Ještě bych přidal pár rádoby konstruktivních připomínek:
- odlišení nových příspěvků v tématech je velmi málo výrazné (resp. původně jsem si myslel že vůbec neexistuje) - nemohly by být ten žluto-šedý čtvereček u starých příspěvký jinou barevnou výplň (pokud možno stejnou jako pozadí, tzn. tmavě šedou)?
- teď se automaticky vyplňujě předmět u nového příspěvku na "Re: název threadu" což pak vypadá hrozně - prosím vypnout :mrgreen:
- Prostor pro text příspěvku je odsazený hodně doleva, zatímco prostor pro avatar je imho zbytečně velký

Nic víc mě zatím nenapadá a nebo jsou to věci na které si budu muset chvíli zvykat (např. "přejít na stránku xy" odsazené doleva)
každopádně - Good Job MCZ (a všichni kdo se na přechodu na PhpBB3 podíleli) :-)
Naposledy upravil(a) AlieN dne 17.12.2007 9:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od drake127 »

AlieN píše:- teď se automaticky vyplňujě předmět u nového příspěvku na "Re: název threadu" což pak vypadá hrozně - prosím vypnout :mrgreen:
Standardní chování phpBB, nicméně MCZ by mohl zvážit menší zvýraznění předmětu, aby to tolik nerušilo?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlieN píše:- teď se automaticky vyplňujě předmět u nového příspěvku na "Re: název threadu" což pak vypadá hrozně - prosím vypnout :mrgreen:
Vypadá to hrozně, ale odmazat to je záležitost jedné vteřiny. Zřejmě se to však většině Sigilanů líbí, když to tam nechávají.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Vlasák »

drake127 píše:
AlieN píše:- teď se automaticky vyplňujě předmět u nového příspěvku na "Re: název threadu" což pak vypadá hrozně - prosím vypnout :mrgreen:
Standardní chování phpBB, nicméně MCZ by mohl zvážit menší zvýraznění předmětu, aby to tolik nerušilo?
No, předmět bych tam i nechával, proč ne - ale je fakt, že by to mohlo být méně výrazné a/nebo menší.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Fórum“