Stahování filmů

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Byli byste ochotní platit za stahování filmů?

Ano
15
63%
Ne - radši si počkám na "alternativní" distribuci
4
17%
Ne - radši půjdu do kina a/nebo počkám na BD/HD-DVD
5
21%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Stahování filmů

Příspěvek od SiNuHeT »

HD/BD ripy stahuju a pokud by šlo technicky realizovat jejich komerční stahování (každý film rozdělen do několika archivů pro eliminaci chyb ve videu, vznikajících při přenosu, stahování pomocí distribuovaných sítí - torrent, ed2k), rozhodně bych byl pro.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Stahování filmů

Příspěvek od KEBULE »

Někde na fóru tu zaznělo, jak se všemi licencemi legalitou a ilegalitou vydrbali Radiohead (doufám, že to byli oni)... Přemýšlím jestli by nebylo reálné udělat tenhle systém i u filmu obecně. Protože stejně si dneska můžu film stáhnout, a když nechám stranou kvalitu obrazu zvuku a dostupných titulků, ho zhlédnout. Stejně pak už na něj do kina nepůjdu. Tudíž na tom distributoři stejně prodělají a takhle by za to měli aspoň něco....

Jinak ano byl bych ochoten zaplatit, za pro mě přijatelných podmínek....
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování filmů

Příspěvek od sevencreature »

SiNuHeT píše:každý film rozdělen do několika archivů pro eliminaci chyb ve videu, vznikajících při přenosu, stahování pomocí distribuovaných sítí - torrent, ed2k
Nemyslím, že rozdělení do archívů je za prvé smysluplné a za druhé efektivní (resp. efektivní to není vůbec - zvyšuje to nároky na místo na disku, zatížení počítače, znemožňuje náhled, zvyšuje chaos). Vzhledem ke způsobu, jakým p2p pracují, navíc zbytečný co se eliminace chyb při přenosu týče - pokud považuješ SHA-1, případně lepší hashe za nedostatečné, tak je na světě něco špatně :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování filmů

Příspěvek od MCZ »

KEBULE píše:Někde na fóru tu zaznělo, jak se všemi licencemi legalitou a ilegalitou vydrbali Radiohead (doufám, že to byli oni)... Přemýšlím jestli by nebylo reálné udělat tenhle systém i u filmu obecně.
Jenže natočit desku je podstatně levnější než natočit film (nemám namysli nějaký amatérský film za pár tisíc, ale skutečný film se solidními herci, tech. zázemím atd.). V dohledné době tedy maximálně u nezávislých filmů a tvůrců. Co se týče Hollywoodu a mainstreamové filmové produkce obecně, tak tam by se nejdříve musel najít odvážlivec, který by úspěšně z vlastní kapsy financoval natáčení, honoráře pro kvalitní herce, reklamu. To je na jednotlivce strašně moc peněz, které má málokdo a pochybuju, že třeba Spielberg by byl takovým průkopníkem.

Jinak co se týče hlasování, mám obdobný názor jako Ajantis.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Stahování filmů

Příspěvek od SiNuHeT »

7c: Torrent protokol sice SHA-1 obsahuje, ale přesto se mi ještě nepodařilo stáhnout větší film (>2 GB), který by nekostičkoval nebo neměl chyby v synchronizaci zvuku s obrazem. U filmů extrahovaných z rar souborů jsem tenhle jev nezaznamenal.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování filmů

Příspěvek od sevencreature »

SiNuHeT: Zajímavé, s něčím podobným jsem se tedy nikdy nesetkal :think: Chybu bych viděl ve zdrojovém souboru... Každopádně zvláštní, nicméně BitTorrent bych z toho nevinil.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Stahování filmů

Příspěvek od KEBULE »

MCZ píše: Jenže natočit desku je podstatně levnější než natočit film (nemám namysli nějak...........
Samozřejmě, že náklady na nahrání desky a natočení filmu jsou někde jinde, nicméně by byla aspoň nějaká vytěžitelnost z P2P sítí. Takto to pro filmové tvůrce znamená jen ztráty. Ale funkční model mě zatím nenapadl. :)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“