Wizardry 8

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Hráli jste?

Ano, skvělá pařba!
18
49%
Ano, ale moc mě to nechytlo.
5
14%
Ne.
14
38%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Wizardry 8

Příspěvek od Hamster »

Wizardry 1? Tak to už je docela harcore. Jestli to rozchodíš, tak s tím přeju hodně štěstí. :-D (Nejschůdněji vypadá NES verze)
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Wizardry 8

Příspěvek od DerAdler »

Ajantis: noo... legálne. Ja som už dávnejšie vyhlásil kampaň za záchranu herných klasík. Mojim známym som povedal, že zoháňam/vykupujem staré hry a včera ma navštívil kamarát so slovami: "Toto vyhrabal spolubývajúci u zosnulého strýka" a podal mi už vyššie zmieňovaný WizColl + 8. Tak som mu hneď poslal flašku :applause: . Boli síce v dosť biednom stave, ale záložná kópia funguje bez problémov.

Hamster: od ktorého dielu je Wiz ako tak "prijateľný"?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Wizardry 8

Příspěvek od Hamster »

DerAdler píše:Hamster: od ktorého dielu je Wiz ako tak "prijateľný"?
Já hrál jen 7 a 8, takže v tom žádný expert nejsem (a moje odpověď na tu otázku by asi zněla stejně, ale to je jen názor z ignorance).
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od MCZ »

Ajantis píše:Ano, ten rychlý respawn byl jedinou podstatnou vadou Wizardry 8 (pokud jí nebudu přisuzovat zmrvený český překlad). S takovým patchem bych si to snad i zahrál podruhé. :think:
Já bych to poprvé mohl dohrát ;-).

Tuším, že mi někdo ze Sigilu (snad na pražském srazu) říkal, že existuje anti-respawn patch, ale nevím kdo a pokud teda vůbec.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Tuším, že mi někdo ze Sigilu (snad na pražském srazu) říkal, že existuje anti-respawn patch, ale nevím kdo a pokud teda vůbec.
Antirespawn patch bych určitě neaplikoval, přece jen ta hra na soubojích stojí a při jejich tak značné redukci by z ní už mnoho nezbylo. Ale nějaká rozumější rychlost respawnu by jí mohla pomoci.

Der Adler: Šťastný to člověk. :salut:
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Wizardry 8

Příspěvek od DerAdler »

Ajantis: njn... je to špeciálny kúsok, zvlášť keď je po zosnulom "pařanovi". Česť jeho pamiatke. :salut: :salut: :salut:
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Wizardry 8

Příspěvek od sevencreature »

DerAdler: Začal bych VI. dílem - Bane of the Cosmic Forge. Předchozí díly jsou trochu jiná káva.

Jinak ale samozřejmě ultimátní HRA je VII :-P

Ajantis: To zní jako nějaký mod - a těch je pro Wizardry 8 celkem dost (a jejich tvůrci jsou obvykle veteráni - tedy co jsem to naposledy sledoval). Mrkni se třeba sem:
http://www.flamestryke.com/wizardry8/mi ... ivew8.html
Konkrétně tě bude zajímat nejspíš Deathstalker's Mod.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

7c: Mě třeba víc bavila osmička, ale to asi spíš proto, že jsem odkojen moderní grafikou :think: Jestli mě ale paměť neklame, tak všeobecně se říkalo, že je sedmička delší a má lepší příběh - nemohu soudit, hrál jsem to asi jen týden.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Wizardry 8

Příspěvek od MCZ »

sevencreature píše:Ajantis: To zní jako nějaký mod - a těch je pro Wizardry 8 celkem dost (a jejich tvůrci jsou obvykle veteráni - tedy co jsem to naposledy sledoval). Mrkni se třeba sem:
http://www.flamestryke.com/wizardry8/mi ... ivew8.html
Konkrétně tě bude zajímat nejspíš Deathstalker's Mod.
Ten mod vypadá celkem zajímavě, ale děsím se jak vypadala ta kombinace českých a anglických textů. Mám obecně nižší nároky na kvalitu překladu než ty, ale stačilo mi ve Wiz8 slyšet český dabing, abych věděl, že tady je něco fakt špatně.

Takže abych si tak hru koupil a pak stáhnul v nezmršené verzi :think: (Ovšem mám vůbec licenci i na ty původní texty? :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: Neměl jsem potíže ani tak s kvalitou překladu, jako spíš s tím samotným systémem ukrytým ve hře. Postavy na mě reagují, když se jich zeptám na správné slovo. Jenže někdy potřebovaly to slovo slyšet česky, někdy anglicky a někdy také nebylo jasné, jaká je asi správná anglická verze toho českého slova, na niž budou postavy reagovat, a naopak.
Možná to byl jen problém můj jako zelenáče v tomto druhu her, ale docela jsem se v tom ztrácel. :anxious:
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Wizardry 8

Příspěvek od Adolfik »

lidičky já vím, že jsem otravný :-D , ale chtěl bych požádat všechny vlastníky cz verzí hry s manualem jestli by ho mohli naskenovat a někde zveřejnit (nebo mi ho poslat). Ono se to pěkně blbě hraje a manual by mi určitě pomohl. Byl by někdo tak laskavý?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamlet: Český manuál má 130 stran, takže pochybuji, že se do toho někdo příliš pohrne. Já tedy určitě ne. Ale i samotná hra je informačně dost bohatá, nejsem si jist, jestli je v manuálu vůbec něco podstatného navíc. :think:
Dr.Watson
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 12.6.2009 13:52

Pohyb družiny-chyba

Příspěvek od Dr.Watson »

Ahoj,po cca 5-ti letech jsem nahodil toto skvělé RPG ale mám problém, blbne ovládání pohybu družiny "šipkami"-dopředu, vzad, otáčení-vše je jakoby v běhu, stejná rycxhlost je i při zadání běhu (shift)+šipky, jen s tím, že se objeví hlášení"při běhu nelze propátrávat okolí",což je v pořádku. Fakt netuším co s tím, je to dost nepříjemné. Mám českou verzi s posledním patchem, Win XP proff. SP 2, v tom by problém být neměl, předtím jsem to hrál na stejném OS bez problémů. Jediná změna oproti "před lety" je dvoujádrový procesor a výkonnější grafika (nvidia). Nějaké ".ini" na změnu nastavení jsem nenašel. Pokud bvyste věděli radu, byl bych rád, bo moc nehraji ale toto je fakt vášen po letech...

Předem díky.Dr.Watson
Dr.Watson
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 12.6.2009 13:52

Re: Wizardry 8

Příspěvek od Dr.Watson »

Díky radě na Doupěti, problém způsobuje dvoujaderny procesor, pro případ, že by se někdo potýkal se stejným problémem, zde je návod na vypnutí jádra
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Wizardry 8

Příspěvek od Hupr »

Jo tohle zpusobuje prilis vysoky vykon procesoru tedy jinak hra ma proste procesoroveho vykonu nadbytek a proto bezi tak rychle. Aspon tak mi to vysvetlovali :-D. Stejny problem mam na stolnim PC ale na notebooku kde je taktez dvoujadro mi hra bezi normalne. Trosku to jde omezit pomoci CPU killeru ale nastavuje se to dost blbe.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“