Pathologic

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pathologic

Příspěvek od Jab »

Ajantis: Tohle ale vypadá HODNĚ zajímavě. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Esteticky hodnotné hry, jejich screeny...

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Jj. A soudě podle češtiny, tak by mohla být docela dobrá - anglická verze je totiž údajně otřesná (ten překlad). Doufám tedy, že to nepřekládali do češtiny z angličtiny, protože to už by bylo asi na zastřelení :lol:

Hmm, a na Funstore je jako bonus Third Reich zdarma :think: (i když, kdo by stál o Starforce, že? :mrgreen:).

http://www.gameexpres.cz/product_info.p ... ts_id=3224
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:A soudě podle češtiny, tak by mohla být docela dobrá - anglická verze je totiž údajně otřesná (ten překlad).
Také jsem slyšel. Nejsem příliš daleko od začátku, ale řekl bych, že to překládali z ruského originálu, jelikož je to slohově na docela dobré úrovni (pár pravopisných chyb se ale najde).
Aby bylo info kompletní - angličtina na disku není.

Po pár mírně rozpačitých úvodních hodinách jsem se do Pathologic konečně naplno dostal a vypadá jako dosti dobrá hra. Jen škoda možná až zbytečně častého a nepříliš svižného přecházení z místa na místo.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathologic

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: A jaké podporuje maximální rozlišení?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature: Maximální rozlišení je 1280*1024, podporuje 128x antialiasing a 16x antisotropní filtrování. Ale nezkoušel jsem, jak moc se tyhle 2 věci projevují na vzhledu.
Byť je na ní vidět, že jde o levnou hru, vypadá docela hezky (nebýt ostudně nízkého dohledu).
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Pathologic

Příspěvek od DerAdler »

Je to možno trošku OT, ale nedávno som túto hru zakúpil (spolu s X2-The Treath) v Tescu od TopCD.cz a US Goldu a dosť ma prekvapilo, že v oboch chýba hlasová stopa (tj. postavy nerozprávajú, sú tam len titulky). Neviete niekto, kde môže byť problém ??
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

DerAdler: V Pathologic jsou nadabované pouze úvodní věty rozhovorů. Vzhledem k tomu, že jde o budgetový titul, nepřekvapuje mě to.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Pathologic

Příspěvek od DerAdler »

njn, ale mne neprehrávalo ani tie začiatky... problém je však vyriešený - stačilo nainstalovať utilitku od CrativeLabs.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

S každou odehranou hodinou Pathologicu propadám stále víc a kolem poloviny nabral už vpravdě smrtící tempo. Opravdu super hra. :-P
Vážně už mi chyběla hra, v níž člověk NENÍ pánem svého osudu, ale spíše něčím mezi loutkou a kostkou, na níž náhodně padají různá čísla.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:Vážně už mi chyběla hra, v níž člověk NENÍ pánem svého osudu, ale spíše něčím mezi loutkou a kostkou, na níž náhodně padají různá čísla.
Vážně to tak je. Padne nějaké číslo a hra se mi prostě sekne. :mrgreen:
Stává se to sice jen při rozhovorech, ale nemá to ani dost slušnosti, aby to spadlo do windowsů. Hudba běží dál, ale zmizí mi dialogové možnosti. Zajímavé, že se mi to první den nestávalo.
Grafika je opravdu hrozivá. A není to jen obstaróžním enginem (tak na úrovni Half-Life 1, ovšem vyžaduje procesor 1,6ghz). Třebas temně černý déšť ve dne je docela otravný. A v noci je vlastně jen takové šero...
Jináč dost hrozné jsou i souboje. Lépe, kdyby tam nebyly. Dokud ovšem mám já pistoli a ostatní ne, tak se to ještě dá. Hlavně v noci to vypadá, jako by se 3/4 města daly na zločineckou dráhu. Je to až trochu přehnané.
Ale souhlasím s tím postupným rozbíháním. Jen je mi líto, že si to kvůli padání pořádně neužiju. Jináč hraju teprve druhý den, takže si ještě netroufám vynášet verdikty.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab: Mně hra také prováděla různé vylomeniny technického rázu (ale jiné), ale pouze v rozlišení 1280*1024. Když jsem je snížil na 1024*768, vše bylo v pořádku. :anxious: Zůstal pouze problém, že se mi po smrti občas samy přepsaly quicksavy - doporučuji tedy ukládat i do "pevných" pozic.

Souboje jsou zpracované špatně. Buď je třeba užívat střelné zbraně, proti nim si většina soupěřů neškrtne, nebo používat zbabělou taktiku píchnout-uskočit-píchnout-uskočit. Po chvíli jsem si na to zvykl. A kdybych žil v takovém městě, na dráhu zločinu bych se dal nejspíš také. :-)

Grafika se mi líbí. :-P
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathologic

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nikdy bych nevěřil ničemu s "euro" v názvu. :mrgreen:

Recenze je to ale (až na hodnocení) slušná, při tom hodnocení se ovšem autor nechal příliš ovlivnit objektivními nedostatky. Grafika dle mého zdaleka (ale zdaleka) tak špatná není a český překlad snad (snad?) tak tragický jako anglický také není.
A každopádně ji nedoporučuji číst nikomu předtím, než si Pathologic zahraje, zbytečně spoiluje.

Pro mne je Pathologic stále 9/10.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathologic

Příspěvek od sevencreature »

http://www.rockpapershotgun.com/?tag=pathologic

Série článku o Pathologicu na RPS (plus zmínka o nové hře od autorů P.).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Bohatství příhod s počítačem nezná mezí. Při jednom alt+tab přepnutí z windows do Pathologic se resetoval počítač a od té chvíle se resetuje vždy při zapnutí hry. Nepomohl úplný reinstall, jakákoli změna nastavení... Prostě jsem dohrál, super. :-P
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“