Chaos, řád, neutralita

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Co uznáváte?

Řád
14
25%
Chaos
12
21%
Neutralitu
22
39%
Nějakou kombinaci z výše uvedených
9
16%
 
Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

U mňa je to ako na vážkach... ani tak to neviem... raz som naklonený k poriadku, raz k chaosu... aj keď to možno vyznieva veľmi divne... :-?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Njn, to je tím, že nejsi nucen si vybrat. Kdyby se podle tvého rozhodnutí měla utvořit společnost, jak bys zvolil? Nebo dokážeš vytvořit neutralitu? Já si prostě něco jako neutralita neumím představit.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Yachiko, Tafif:
Takže pro upřesnění moje malé rozlišení (můj subjektivní názor:)
Pokud něco slíbíš - tak to většinou pak i dodržíš? Provozuje pravidelně - kupř. sport - a jdeš i ve chvíli kdy se ti třeba zrovna 2x nechce? Máš nějaké jasně stanovené cíle a jsi pro jejich splnění schopen a ochoten podřítit své jednání? - pokud ano, tak jsi dle mě člověk zachovávající ve svém životě určitý řád

Jsi schopen - po tom co se s někým dohodneš, že se tehdy a tehdy sejdete - 5x do hodiny zavolat a oznámit změnu času, či místa, abys ve finále nedorazil vůbec, jelikož jsi na to pro x dalších událostí zapoměl, či to prostě nestihnul? Spolehnout se na tebe může leda dobrodruh a o slovu PLÁNOVÁNÍ jsi slyšel leda z doslechu ? - pokud ano jsi dle mě celkem chaotik

Přijdeš si jako taková kopie člověka dodržujícího řád, ale s tím rozdílem, že jsi ochoten ve svém jednání dělat více kompromisů, občas se na něco vydlábneš, ale ne v takové míře aby ses přiblížil mnou popsanému chaotikovi..? Potom jsi dle mě neutrál
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Frosty: Tomu říkám osobnost. Taky jde rozdělit na chaos, řád a v tomto případě i na neutralitu.
Já tady celou dobu beru řád a chaos ve smyslu společenském: Anarchie x řád - zákony, práva.
Podle toho jak to myslíš ty jsem neutrál. A ty jsi podle mého co?
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Tafif píše:Yachiko: Podle mě jo. Buď souhlasíš s tím, aby byla společnost organizovaná, vládl jí nějaký řád. Nebo chceš naprostou svobodu jednotlivce a jeho chování a s tím spojená rizika. Bohužel se nedá říct, že je řád dokonalý, to nejde, nikdy nebude, je založen na omezení svobody jednotlivce ve prospěch celku. A ze síly celku čerpá zase jednotlivec. Teoreticky řád zajišťuje pohodlnější život za určitá omezení. Chaos nabízí naprostou svobodu, s tou ale lidé neumí zacházet, proto jsem zastánce řádu. Nic mezi tím není. Buť ANO, nebo NE. Jsou jen dvě možnosti. Nakonec se rozhodne každý.
A to je přesně ten problém, o kterém jsem tu před chvílí psal. Ty (a další) o voze - já o koze. Pořád se tu ještě totiž zaobíráte tím off-topicem, který se tu točil okol nastolení řádu/anarchie apod.
Téma se ale netýká společnosti, volby mezi chaosem (anarchií) a řádem, či státním uspořádáním, ale pokud se podíváte na první příspěvek Kong bao-tana, tak zjistíte, že se týká toho jací jste. Tedy jak jsem to pochopil já - jak by jste se charakterizovali... jste chaotik? neutrál? či člověk se smyslem pro řád..?
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Frosty: Takhle jsem to tedy nepochopil. Jaký jsem? Jsem člověk souhlasící s řádem. :-D Tohle si můžeš vyložit jakkoliv.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Tafif píše:Frosty: Tomu říkám osobnost. Taky jde rozdělit na chaos, řád a v tomto případě i na neutralitu.
Já tady celou dobu beru řád a chaos ve smyslu společenském: Anarchie x řád - zákony, práva.
Podle toho jak to myslíš ty jsem neutrál. A ty jsi podle mého co?
Tak jsem rád, že jsme se nakonec dobrali konci a společné řeči :-D
Podle tvého - jsem pro řád 8-)
Naposledy upravil(a) Frosty dne 9.11.2005 22:10, celkem upraveno 2 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Výborně. Akorát, že teď už se nemáme očem bavit :-(
Ha, teď dokonce konečně můžu aji kombinovat. Jsem neutralita/řád.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

2 Frosty: Tak nejak jsem to taky myslel. Neumím si představit společnost řízenou naprostým chaosem (i když to tak u nás - ČR - nekdy vypadá). Něco jako společenský řád (aspon minimální) by mel existovat. Ale i v rámci organizované společnosti mohou existovat a i docale slušně žít chaotiční jedinci...

POkud bych měl sebe posuzovat podle pravidelného chození na tréninky, smluvené schůzky a tak, pak jsem "řádista"
Ale na druhou stranu nesnáším stereotypy - každý den pít o čaj o páté a podobně a nenávidím zaběhnuté ideály oběcně vžité názory. často jsou jsou neopodstatněné, nesmyslé a dokonal špatné a právě proto, že je společnost "řádové", tak se nad tím nikdo nezMÝŠLÍ A nic s tím nedělá. Trochu více Chaosu by prospělo všem...
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Tafif píše:Frosty: Takhle jsem to tedy nepochopil. Jaký jsem? Jsem člověk souhlasící s řádem. :-D Tohle si můžeš vyložit jakkoliv.
Tak to je taky fakt :lol: Jinak tohle mi připomíná handrkování Spejbla s Hurvínkem:
S: ''Tak jíš užovky, nebo nejíš?!''....
H: ''No jím u Žofky, ale užovky nejím''
S:''Hernajs kluku - děláš si ze mě šoufky?''
atd. atd.
:lol: :lol: :lol:

Kong Bao-tan: 'záchvaty chaosu' mě občas navštěvují a v práci ho mám taky často až nad hlavu, takže na jeho nedostatek si skutečně stěžovat nemohu ;-) :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

K tým Frostyho príkladom:
Aký som?
Svoje činnosti si plánujem - plány nedodržujem. Dochvíľny bývam, dobrodruh nie som avšak sľuby často ( aj keď nie úmyselne ) nedodrživam a často všeličo flákam. Áno doržujem poriadok, ale robím kompromisy...
Čiže som podľa Teba neutrál? Je to taký chaos v poriadku...
Chaos v poriadku = neutrál? Neviem... :-?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Yachiko: ano - podle toho jak jsi se popsal, bych tě označil za neutrála jemě okořeněného chaotikem :-D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vy berete chaotika, jako zapomětlivýho grázla... :-D Chaotik neznamená, že pořád chodí pozdě.

Hlavně, když mluvíte o anarchii, tak vždycky řešíte "absolutní" svobodu. To je zavádějící. Musíme svobodu rozlišovat. Samozřejmě, že "svoboda od" by byla kompletní, ale "svoboda k" by musela být, v rámci smluvního komunálního systému, omezená stejně, jako v libertariánským systému. Svoboda neznamená, že si každej může dělat co chce. Základní lidský práva uznává až na nácky každý...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hamster píše:Vy berete chaotika, jako zapomětlivýho grázla... :-D Chaotik neznamená, že pořád chodí pozdě.
To nikdo netvrdí - napsal jsem to pouze pro představu a ujasnění. Každý si chaotika atd. představuje jinak ;-)
A grázl to rozhodně být nemusí... Ale s tím zapomínáním a pozdními příchody v mém okolí jasně vedou právě chaotici :-D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

A co na chaos vs. řád a systém říká jedna moje oblíbená kapela :twisted: :

Probudil se

Probudil se úředník
potem orosen
o Půlnoční Bouři
děsivý měl sen

Součástka která
Nezapadá do soustrojí
Může celý systém
Zničit

Program pacifikace
je nutno provést
třeba i násilím

Součástka která
Nezapadá do soustrojí
Může celý systém
Zničit

Může celý systém
Zničit

Může celý systém
Zničit

Systém zničit!
Systém zničit!!
Systém zničit!!!
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“