[M&M] Družina

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Odpovědět

Z jakých povolání nejraději skládáte družinku?

Jen magická povolání.
3
16%
Převaha magických povolání.
1
5%
Půl na půl.
13
68%
Převaha bojových povolání.
1
5%
Jen bojová povolání.
1
5%
 
Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Můžeš zkusit Mok patch, ten by měl jak opravovat chyby, tak i spustit hru pod XP.

Kód: Vybrat vše

http://members.cox.net/dave.caspermeyer/
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hmm, skusim dakujem ;)

vsetko je to sice pekne ale ja som mal vertziu z levelu, myslim a niekde som ju ztratil :cry: :cry: budem si to musiet zaopatrit nelegalnou cestou a toto je jedna z mala hier, pri ktorych mato FAKT mrzi :-? (su snad len dve, mno tri... NWN1 a 2 a tato :P )

totizto ja som M&M7 dohral ako prvu hru bez navodu, cheatov, rad ako prejst hento tamto a mno skratka vtedy top bola v mojich ociach uber hra ;-)

normalne sa mi vhanaju az slzy do oci, ked na nu spominam :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

xRage....a vlastne vobec vsetci: veci ohladom kompatibility MM pod XP reiste prosim vas na tomto mieste, navyse som tam pred nejakou dobou dal link na patche zabezpecujuce kompatibilitu MM 6-8 pod Win XP
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

taky nevim, proč se tady řeší jak to spustit pod XP :)
na sedmu i osmu je Mok's patch

ale ke družině.. štve mě jedna věc, že v sedmičce má velmistra magie těla jedině klerik, takže bez něj je to hodně špatně hratelný a já kleriky nerad v žádné hře :(
tím narážím na kouzlo ochrana proti magii, bez kterého je boj s příšerami, co paralyzují, zkameňují či zabíjí, dost o hubu
vůbec mi vyhovovaly víc pravidla šestky, i když mě tady za to asi ukamenujete :) pokud nějakou dovednost umim, tak s ní můžu dosáhnout mistrovství, ať už jsem jakýkoliv povolání
:doh:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

No, pravidla verze VI jsou prostě jednodušší:) Mne naopak přijdou lepší v.VII;) Co se týče Tvého tvrzení o dovednostech, tak to nesouhlasím. Obecně mi přijde v systému povolání logické, že některé povolání bude lepší v tomhle a druhé v něčem jiném, a že tedy jedno povolání bude moci dosáhnout v načem vyššího stupně umění. Máš pravdu, že v echt propracovanějších pravidlech by to šlo řešit třeba i tak, že by velmistrovství magie těla mohli dosáhnout i paladini a další, ale za vyšší cenu...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

ako hovori Vallun - mohli by sa to naucit, ale napr. za cenu ze by boli slabsi v inej oblasti, napr. v zbraniach, alebo zbrojach, lebo si myslim ze je blbost, ze by niekto mohol byt velmajstrom vo viacerych veciach naraz, napr. magii a boji.

co si sam tvorim pravidla na RPG ala Draci Doupe, tak tam sa postava moze naucit cokolvek podla uvazenia, ale najvyssieho stupna v danom odvetvii moze dosiahnut len v jednej schopnosti, teda si musi urcit priority, vo vsetkom co viem sa neda byt ten najlepsi
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

klaymen píše:ako hovori Vallun - mohli by sa to naucit, ale napr. za cenu ze by boli slabsi v inej oblasti, napr. v zbraniach, alebo zbrojach, lebo si myslim ze je blbost, ze by niekto mohol byt velmajstrom vo viacerych veciach naraz, napr. magii a boji.
Já to spíš myslel tak,že aby se druid mohl stát velmistrem magie těla, tak by musel mít v dané dovenosti např. 15 bodů místo 12ti, kterés tačí kelrikovi, a musel by zaplatit nějaké zlato (což je ale dosti malá překážka), navíc, případně splnit nějaký pomocný úkol, to by nepostrádalo určitou logiku - a oslabení by byli nepřímo...
klaymen píše:co si sam tvorim pravidla na RPG ala Draci Doupe, tak tam sa postava moze naucit cokolvek podla uvazenia, ale najvyssieho stupna v danom odvetvii moze dosiahnut len v jednej schopnosti, teda si musi urcit priority, vo vsetkom co viem sa neda byt ten najlepsi
To je docela tvrde pravidlo:) se domnívám,že by s tím nebylo téměř lze dohrát MM7, kdyby každá postava měla jen jedno GM:) - tedy dohrát by to samozřejmě šlo, ale bylo by to podstatně těžší:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

Vallun píše:To je docela tvrde pravidlo:)
takto to vyzera byt naozaj tvrde pravidlo, ale ono je to trochu zlozitejsie na vysvetlenie, to by som sem musel vypisat aspon cast z tych pravidiel, aby si vedel ako to cele funguje (alebo skor ako by som chcel aby to fungovalo)
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

mně v zásadě vadí ten váš přístup jako že druid je někdo, kdo umí tohle a paladin zase někdo, kdo umí něco jiného.. daleko radši mám systémy, kde nejsou povolání (která sama o sobě omezují postavy), ale spíše systém dovedností a je na hráči, kterou cestou se v něm vydá
:doh:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

magnus píše:mně v zásadě vadí ten váš přístup jako že druid je někdo, kdo umí tohle a paladin zase někdo, kdo umí něco jiného.. daleko radši mám systémy, kde nejsou povolání (která sama o sobě omezují postavy), ale spíše systém dovedností a je na hráči, kterou cestou se v něm vydá
dobrá, to máš Ty raději, my to azse třeba vidíme jinak. A většinou je to v Enrothu stanoveno dle povolání, tak jak je to klasické pro 99% pravidel fantasy her:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

Vallun píše: A většinou je to v Enrothu stanoveno dle povolání, tak jak je to klasické pro 99% pravidel fantasy her:)
což je jen na škodu
sakra, to jsem tady jenom já, kdo má úplně odlišné názory na pár věcí?
už mě to začíná štvát, jak tady argumentuje, že jste většina a tudíž máte pravdu
budu si muset dát pohov od tohodle fora
:doh:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Magnus - my se ale tady nebavíme o tom, co si myslíš Ty, ale o tom, jak je to ve světě Enroth.

Na škodu to možná je, možná taky ne, neboť oba dva systémy mají svoje výhody a svoje nevýhody.

Když budeš tvořit vlastní hru, nebo vlastní svět, tak si to vytvoř dle sebe:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

magnus píše: sakra, to jsem tady jenom já, kdo má úplně odlišné názory na pár věcí?
už mě to začíná štvát, jak tady argumentuje, že jste většina a tudíž máte pravdu
budu si muset dát pohov od tohodle fora

pravdu nemame preto ze sme vacsina, ale preto ze akceptujeme system M&M taky ako je. Pokial nemienis akceptovat realie sveta M&M, tak M&M hrat nemusis, nikto ta nenuti, ja takisto nehram (alebo skor "vacsinou nehram") hry na baze AD&D, lebo mi na nich par veci vadi

zasa musim dat za pravdu Vallunovi: ak si vytvoris vlastny svet, kde dajme tomu kazdy mag bude musiet pred kuzlom urobit dva drepy preto ze to tak treba, tak ti na to nebudeme moct nic povedat, lebo to v tvojom svete bude normalne
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: [MaM] Družina

Příspěvek od Vallun »

Dotaz - jak se reálně používá dovednost stealing/kradení v MM 7 ??
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: [MaM] Družina

Příspěvek od Morty »

CTRL+klik na osobu co chces okradnut... Viac - menej kravina ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“