S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od scorpioo »

Ludia neviem ako vy ale ja sa na túto pecku nesmierne tším.Včera som zhliadol 25 minútové video z hrania a vyzerá to premakane.K dokonalosti tomu chýba už iba jedno a to aby to bola RPG hra. 8-)
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od AlieN »

Vzhledem k tomu že Stalker je nejlepší hra posledních let tak je Clear Sky spolu se Starcraftem 2 má nejočekávanější hra 8-)
Mírné přitlačení na RPG prvcích by se sice možná trochu hodilo, ale i vylepšování postavy čistě vybavením docela stačí a dělá hru realističtější. Od příběhu zázraky nečekám vzhledem k tomu že to hlavní bylo řečeno už v prvním díle, ale doufám že hutná atmosféra a živý svět tam bude mnimálně na stejné úrovni. Jen mi na některých obrázcích vadí (opět jako už v mnoha hrách) přehnaný DOF... vypadá to hnusně.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

AlieN: Co vím, tak se DOF týká jen přebíjení, kdy má postava zaostřeno na zbraň?
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od AlieN »

Adieu: Z těch co jsem viděl je brutálně rozostřené pozadí snad na každém druhém obrázku.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od sevencreature »

Mno, je to takový trend poslední doby - víc DoF, víc Adidas :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od scorpioo »

A čo ma teší asi najviac je to , že officiálne HW požiadavky zostávajú rovnaké ako v prvom diely, :-D
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od AlieN »

7c: Nj, vlna přepáleného HDR už (snad) přešla, takže si teď vymysleli něco jiného na co upozorňovat v obrázcích.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od scorpioo »

No prave dnes som si to zohnal :)
Hrá to už niekto?
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od AlieN »

Mám za sebou pár hodin hraní - zatím bez větších překvapení, Clear Sky má oproti původnímu Stalkerovi proporce dost datadiskoidní, už jen proto že se částečně odehrává ve stejných lokacích ale v jiném časovém období a velké změny ve stylu hry se taky nekonají... ale přesně v to jsem doufal, první Stalker je nejlepší akční hra za posledních mnoho let a změny v tomhle nejsou na místě. (hmm, když to trochu přeženu - připomíná mi to vztah mezi Falloutem 1 a 2).

Zatím se hraje skvěle - atmosféra je stále parádní, boje mezi frakcemi vypadají zajímavě a změny jsou zdá se jen k lepšímu... například artefakty už se neválí po stovkách po zemi, ale je nutné je hledat s pomocí detektoru v těsné blízkosti anomálií... což je jednak hodně zábavné a pocit z takto obtížně nacházených kousků je mnohem lepší než dřív, kdy jimi doslova přetékal batoh.
Napadá mě že tohle je snad první hra která v něčem jde proti klasickému trendu všech pokračování - všeho víc... i při utrácení peněz se teď musí mnohem víc přemýšlet, občas nekonečný respawn nepřátel zdá se taky zmizel... ale zato přitvrdila obtížnost a trochu i důraz na "RPG prvky".
Naposledy upravil(a) AlieN dne 21.9.2008 14:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od scorpioo »

Presne si vypísal všetky plusy ktoré má Clear Sky. To hladanie artefaktov je vážne skvelo vyriešené, ale ľudia ktorý hrali aj SoCH s rôznymy modifikáciami tak sú na tie neviditelné anomálie zvyklí. Čo ma potešilo najviac tak to je to, že dodržali HW požiadavky a sú rovnaké ako pri SoCH.Keby bola takto optimalizovaná každá nová hra bolo by to veľmi dobré
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky

Příspěvek od AlieN »

A další STALKER je na cestě: http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=32507&r=top
A podle všeho zatím vypadá velice luxusně - obzvlášť ve proměnlivé lokace anomálií a menší počet lidí ve hře jsem doufal už od prvního dílu. A pozitivní je i nevylepšování grafiky a zvyšování obtížnosti.
Jen příběh se zdá být zatím celkem nanicovatým... a taky ty rozlehlé pustiny mi budou chybět.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“