Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Složily by jste přísahu věrnosti republice, při oslavách 90. výročí vzniku ČS?

Anketa končí za 30.10.2008 18:23

Ano
2
9%
Ano, pokud by ji semnou skládalo více jak 100 lidí
0
Žádná hlasování
Ano, pokud by ji semnou skládalo více jak 1000 lidí
1
4%
Ne
20
87%
 
Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Idaho »

Byli by jste ochotni, jako vlastenci, přísahat věrnost republice, například v den 90. výročí založení Československa?
Hlasujte

Přísha by nebyla zavazující ("jen" čestně) ani momentální vládě ale pouze demokratickému státu, přísahu by "přijímal" některý z představitelů republiky

Prosím vyjadřujte se pouze ano/ne, maximálně příspěvky jako: Kdyby v ní bylo to a to tak ano, Jenom pokud atd...

Pokud máte nutkání se vyjádřit jinak než jak jsem uvedl, založte (nebo řekněte a já založím) nové téma Reakce na....

Děkuji

(na příspěvky zde nebudu reagovat ihned, pokud chcete vědět více nebo mi něco sdělit: http://forum.vlastenci.cz/viewtopic.php?f=32&t=244 do pole důvodu registrace napište Kolektiv Vlastenců)
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Idaho »

Kolektiv Vlastenců je skupina lidí různých věkových i společenských kategorií, kteří mají něco společného
– milují svou zem a svůj národ.

A tato skupina se rozhodla, že nebude jen sedět a nadávat na to či ono. Ne, rozhodli se, že se aktivně zapojí do vývoje našeho národa a pokusí se eliminovat, potlačit nebo ovlivnit některé nešvary a problém dnešní společnosti. Až sebemrskačská revize našich dějin, extrémisti, neúcta způsobená nevědomostí o některých osobnostech (T.G.Masaryk, M. Štefánik a další) to jsou některé z těch „menších“ problémů a jsou tu i závažnější problémy, které ovlivňují nebo ovlivní samotnou existenci národa (snižování porodnosti je jeden takový).

Naším vzorem je velikán český, slovenský a světový – Tomáš Garrigue Masaryk - držíme se jeho humanitních idejí.

A teď, jak to chceme provést jednoduchým, ale jak doufáme účinným způsobem. Pomocí nejrozšířenějšího komunikačního programu,u nás, ICQ

V praxi to vypadá tak, že Kolektiv Vlastenců vytvoří jednou za měsíc zprávu, která se bude skládat z několika sdělení. Tuto zprávu rozešle každý člen Kolektivu všem lidem ve svém kontaktním listu s výzvou, aby zprávu šířili dále. Tudíž nejde o žádné rozesílání spamu pomocí robotů. Navíc každý, kdo má zájem, se může přidat, protože všechny zprávy jsou zde uveřejněny před plánovaným rozesíláním. Když si někdo nepřeje dostávat tyto zprávy, stačí pouze napsat odesílateli. Pokud odesílatel nedbá vaší výzvy, napište na mé icq, a nebo dotyčného přidejte do svého listu ignorovaných.

Aktualní stav Kolektivu Vlastenců k 21.8.08:

116 členů (stálých icq rozesílačů)
12 zprávotvůrů
Nejmladší člen 11 let
Nejstarší člen 85 let (Čestný člen, veterán ČS. Odboje)

Další zpráva bude rozeslána: 31.8.2008

(Na vaše příspěvky a otázky nebudu odpovídat ihned, pro více informací a sdělení vašich názorů a napadů navštivte domovské forum Kolektivu, do pole důvod registrace vyplňte Kolektiv Vlastenců)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od MCZ »

A cože to v tom klubu berete? Možná bych se přihlásil :mrgreen: .

Mimochodem, porodnost teď stoupá, pokud vím...
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Idaho »

Ano porodnost stoupá ale to je jen teď... dlouhodobě spíše klesá...

Snažíme se různě pomáhat, máme téma jak mohu pomoci svému státu/národu, chystáme trošku historie a analýzu možné neonáckovské hrozby :-D (máme jejich video z paintball cvičení - k popukání)
Zrovna tebe bych na foru viděl rád ;-)
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice

Příspěvek od Idaho »

Omlouvám se za 2 příspěvky pod sebou...

Až teď jsem se dozvěděl že některé skupiny, o jejichž vlastenectví dost pochybuji, chystají na podobnou akci
Nemáme s nimi nic společného! Tato přísaha, v případě že by se uskutečnila by byla skládána do rukou oficiálnímu zástupci republiky
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Rád bych jednal, rád bych, ale pohození svatováclavské koruny na zahradu, kde si s ní bude hrát kočka, odpálení parlamentu i se všemi našimi vládci a poprava Lugerem libovolného humanisty, který mi začne žvanit o tom, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého, to nejsou jednoduché životní cíle. Ale času mám ještě dost, vy nechutná chátro.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od MCZ »

Idaho: s mou účastí to rozhodně nebylo myšleno vážně. Já veškeré národní (či společenské) cítění ztratil už před mnoha lety... ehm "ztratil" vlastně není přesný výraz, protože "ztratit" znamená něco postrádat.

K čemu je ta přísaha? Co z ní kdokoli může mít? Dobrý pocit? Nu, jak je komu libo, ale na tohle zrovna neletím... Nebo to snad "vlasti" dlužíme? (V tom případě bych popravdě začal uvažovat o změně občanství...)
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Geralt »

Velkolepé plány a je s podivem, že si na to vystačíte se svodkami po ICQ. Nicméně vaše věc, jak krátíte svůj volný čas. Jen s tou historií – co se skrývá pod "až sebemrskačskou revizí našich dějin"? A když už jsme v tom, jak si představujete tu vaši "trošku historie"? Obojí mě docela zajímá.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Lerek »

To je něco pro mě!

Rozhodně nechci a nemohu skládat přísahu v den výročí zdechliny československé, která byla vybudována na lži o československém národu. Složil bych přísahu zásadně jen 1. ledna (ještě v podnapilém stavu, aby to mělo grády :-D ), v den výročí založení samostatné České republiky!
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Daemon »

Jak prakticky chtějí vlastenci bojovat proti snižování porodnosti? Chystají se nějaké organizované nájezdy znásilňování českých žen nebo existují dostatečné zástupy vlastenkyň připravených rodit v pravidelných a co nejkratších intervalech? :-D
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Idaho »

Geralt: No například pár informací o legiích, sibiřské anabázi, konfliktu s Polskem a Maďarskem v roce 1918 a dalších....

Lerek: Něco podobného většinou říkají nacisté a jim podobní s oblibou, pravdou je že o "jednom" národu se zmiňuje jenom Kramář
Při prosazování nového státu nikdo netvrdil že Češi a Slováci jsou jeden národ, důkazem je odhad složení obyvatelstva na plánovaném uzemí ČS z roku 1917, kde se uvádí počty čeců i slováků (a dalších zastoupených na tomto uzemí)

Daemon: nepochybuji o tom že tobě by se něco podobného líbilo, ale my jsme měli na mysli, že budeme informavat o tom co způsobuje neplodnost a jak jí předcházet a to pomocí vyjádření kvlaifikovaného odborníka v tomto oboru, a abych předešel rýpalům, samozřejmě tím mám na mysli ososbu s doktorátem z medicíny

Jinak není potřeba tu opět na mě chrlit síru, pokud nemáš zájem, do ničho tě nenutím, pokud máš zájem nebo tě něco zajímá naštiv naše forum nebo mi pošli sz/email nabo zprávu na icq
Uživatelský avatar
Daemon
Dabus
Příspěvky: 284
Registrován: 30.9.2005 0:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Daemon »

Idaho píše:Daemon: nepochybuji o tom že tobě by se něco podobného líbilo, ale my jsme měli na mysli, že budeme informavat o tom co způsobuje neplodnost a jak jí předcházet a to pomocí vyjádření kvlaifikovaného odborníka v tomto oboru, a abych předešel rýpalům, samozřejmě tím mám na mysli ososbu s doktorátem z medicíny

Jinak není potřeba tu opět na mě chrlit síru, pokud nemáš zájem, do ničho tě nenutím, pokud máš zájem nebo tě něco zajímá naštiv naše forum nebo mi pošli sz/email nabo zprávu na icq
Žádnou síru nechrlím. Jen se ptám, jestli by stálo za to se k té srandě přidat. Přece jenom to zní jako dobrý vtip. :-D A ptám se tady, protože tady jsi to nadhodil.
S takovýmhle chabým plánem toho s porodností moc neuděláte. :-) Kromě toho neplodnost u nás jistě není tím hlavním, co způsobuje nízkou porodnost.
Life's hard, time's short, take it easy, fuck it all!
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Hamster »

Docela by mě zajímalo co konkrétně že to plánujete té republice přísahat. Jen tak obecná "věrnost" je dost prázdný pojem.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Jab »

Idaho píše:Při prosazování nového státu nikdo netvrdil že Češi a Slováci jsou jeden národ, důkazem je odhad složení obyvatelstva na plánovaném uzemí ČS z roku 1917, kde se uvádí počty čeců i slováků (a dalších zastoupených na tomto uzemí)
Tohle je opravdu dobré! Jsem rád, že se Vám konečně podařilo rozmotat ten blud ideje čechoslovakismu. Pokud takhle napravujete českou "sebemrskačskou" historii, tak jsme fakt v dobrých rukou. :mrgreen:
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísaha věrnosti republice, Kolektiv Vlastenců

Příspěvek od Geralt »

Idaho píše:No například pár informací o legiích, sibiřské anabázi, konfliktu s Polskem a Maďarskem v roce 1918 a dalších....
Tak to pevně doufám, že zmíníte i působení československých rudoarmějců a bitvu o Penzu. ;-)
Jab píše:
Idaho píše:Při prosazování nového státu nikdo netvrdil že Češi a Slováci jsou jeden národ, důkazem je odhad složení obyvatelstva na plánovaném uzemí ČS z roku 1917, kde se uvádí počty čeců i slováků (a dalších zastoupených na tomto uzemí)
Tohle je opravdu dobré! Jsem rád, že se Vám konečně podařilo rozmotat ten blud ideje čechoslovakismu. Pokud takhle napravujete českou "sebemrskačskou" historii, tak jsme fakt v dobrých rukou. :mrgreen:
Bod. :-)

Zvláště zaklínání se Kolektivu T. G. Masarykem působí v této souvislosti na výsost (tragi)komicky. Možná že ne každý věřil Masarykově teorii o dvou větvích téhož národa, ale z taktickýho hlediska bylo nezbytný tvářit se, že tomu tak je. Už vidím, co by tehdy prosadili s tvrzením, že hodlají podunajskou monarchii nahradit novým slepencem státu s více národy. A samotné Česko bez Slovenska v roce 1918? Uvnitř státu 1/3 obyvatelstva představuje německé etnikum, další zástupy Němců široko daleko po okolních hranicích - velice příznivé vyhlídky do budoucna.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“