KotOR 1, či KotOR 2?

Staňte se součástí příběhu, ve kterém můžete změnit dějiny celého vesmíru. Vždyť Síla je všemocná.
Stránky: Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II

Moderátor: Ajantis

Který z dílů hvězdné ságy se Vám zamlouvá více?

KotOR
26
60%
KotOR 2
17
40%
 
Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Příspěvek od Erina »

coz ovsem nebrani tomu, ze by se ji kazdej rad zbavil, protoze otravnejsiho clena party by clovek pohledal
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já si Kreiu náhodou hýčkala. Jedna z nejlepších NPC, co jsem potkala ve hrách vůbec. Já bych se ráda zbavila jiných...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

dvojka... jednicku som nehral, teda hral, ale len trosken... moja parta: kreia, atton, strazkyna/sithka :twisted: samozrejme vsetko temne... iba kreia sa nejak drzala pri neutrale, ale nakoniec skoncila s cervenym pozadim... a strazkyna sa tiez neubranila mojmu vplyvu... toboz ked behala po palube iba v spodnom pradle :twisted:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Taky se mi asi víc zamlouvá dvoječka, ikdyž musím říct, že jednička má o dost chytlavější příběh...

Moje nenávist a honba za pomstou budou pro***** Osudnou :twisted:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Teron
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 16.7.2007 13:37
Bydliště: hledám
Kontaktovat uživatele:

upu

Příspěvek od Teron »

Těžká volba. Jednička má skvělý příběh a dvojka podle mě větší interaktivitu. Postavy jsou úžasné v obou dílech a grafika skoro stejná. Jednička má ale lepší karjiny a prostředí, a tek volím ji.
Thrix
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.8.2007 16:00

Příspěvek od Thrix »

Funkcema dvojka, příběhem a atmosferou jednička...
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Příspěvek od Uživatel »

Dvojka je jedna z her, kde mi chybel limit zkusenosti... ale to mozna jen souvisi s jeji celkovou nedodelanosti...

(pribeh, postavy a lokace jsou lepsi v jednicce)
Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od AlieN »

Po dvou dohrání jedničky a jednom dvojky - lepší je rozhodně druhý díl.
Sice jeho záčátek je velmi slabý a konec zase viditelně nedodělaný (doufám v Restoration Project), ale jinak je ve všem lepší než první díl, hlavně co se týče NPC charakterů.
Uživatelský avatar
Twilight
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 21.11.2007 8:30
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Twilight »

jednoducho som sa viac bavil pri druhom dieli... neviem cim to je :) Mozno tym, ako krasne nadvazoval na ten prvy...
...you live, you learn...
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Uživatel »

AlieN píše:Sice jeho záčátek je velmi slabý a konec zase viditelně nedodělaný (doufám v Restoration Project), ale jinak je ve všem lepší než první díl
stejne, kdo dnes kouka u RPG her na veci jako pribeh?
hlavně co se týče NPC charakterů.
charaktery jsem u NPC hledal, ale krom par naznaku jsem nic moc nenasel
Obrázek
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Razfallow »

Uživatel píše:stejne, kdo dnes kouka u RPG her na veci jako pribeh?
Tak třeba já, a tady na fóru se jistě najde spousta dalších lidí.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Wendeee »

Uživatel napsal:stejne, kdo dnes kouka u RPG her na veci jako pribeh?
Razfallow napsal:Tak třeba já, a tady na fóru se jistě najde spousta dalších lidí.
Hrdě se hlásim:)

BTW:Myslim si že lepší nejni ani jeden díl.. Po dohrání obou sem asi dal hlas jedničce, ale kdyby byla dvojka dotažená do konce, jednoznačně by jedničku strčila do kapsy.. Modlim se za restoration project a snažim se hrát za temnou stranu oba dva díly, což mi vůbec nejde:)
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od sevencreature »

Uživatel: Jak bys porovnal Mass Effect a KotORy? Lepší/horší/podobné - co se hratelnosti týče? plusy/mínusy a podobně.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatel
Sigilan
Příspěvky: 72
Registrován: 19.12.2005 9:49
Bydliště: Mezi židlí a klavesnicí

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Uživatel »

tak to se divim, ze tolika lidem nevadi pribeh v KotOR2 :)
_____________

Wendeee: kdyby byla dodelana, byla by dvojka urcite lepsi hrou, ale jestli by to stacilo na jednicku ... tezko rict

(hmm, temna strana ... vzdycky si dam predsevzeti a pak stejne skoncim jako desny kladak ... problem s KotORy navic je, ze hra cloveka tresta, kdyz jde tak nejak neutralni cestou)
_____________

sevencreature: Ja bych za sebe napsal ze je to podobne s jednickou, ale ze Mass Effect je lepsi. A presne vim, ze s timhle nazorem budu v mensine a i dost chapu lidi, kteri budou tvrdit, ze je to presne naopak (a takova otazka je malem jeste urazi).
Tezko rict, mozna mam jen nizsi pozadavky, nez jsem mival, mozna je to tim, ze jsem hral obe hry na ruznych platformach, mozna jsem byl na Mass Effect vic nateseny, ale proste se mi libil vic ... a kdyz hledam duvody, tak vlastne ani nevim proc.

Treba NPC - Mass Effect jich ma mene nez KotOR, mereno na cisty text toho asi nakecaji mene nez v KotOR a osobni sidequesty jsou mnohem lepsi v KotORu, ale ma to vsechno jeden hacek - postavy z Mass Effect jsou mi tak nejak blizsi. Mozna jen umi diky lepsi grafice lepe hazet psi oci, mozna jsou to nektere levne figle, ktere sice vnimam, ale stejne na ne vzdy skocim. Mass Effect je planovan jako trilogie a clovek by se snad mel setkat s nekterymi postavami v dalsich dilech, takze je mozne, ze tady si nechavaji autori nejaky prostor. Co mi vadilo nejvic, ze Mass Effect nema NPC jako treba Yuthura Ban, to mi chybelo. Pokud jde o kolemjdouci, tak po vzoru Jade Empire se s nimi clovek povetsinou nezakeca ... coz ale ve vysledku pusobi nejak presvedciveji, nez kdyz opakuji stale to same.

Vybaveni - Mass Effect nema "epicke" zbrane a zbroje, ktere by mely svuj pribeh jako starsi RPG od BioWare. Veskere vybaveni jsou v podstate seriove kusy od ruznych vyrobcu, kteri maji sve "modelove rady" (na druhou stranu zbrane maji vic parametru a mody pro ne jsou rozmanitejsi), cetl jsem nazory lidi, kteri si na to stezuji, ale fakt je, ze na rozdil od sveta SW nebo DnD by nejaka "magicka utocna puska" pusobila v Mass Effectu skoro az nepatricne.
Inventar byl celkem slabina obou her, tady bych rekl, ze Mass Effect zdedil hlavni chyby sveho predchudce, ale pridal tam par sikovnych vychytavek a minimalne jednu dost zasadni vadu.

Prostredi - nejsem fanda Star Wars a na milost je beru prave jen kvuli hram jako KotOR, takze svet Mass Effect je mi blizsi. Mozna za to muze "encyklopedie", ktera se pomerne dlouho ve hre aktualizuje a tak nejak cloveka seznami s okolim. V Mass Effect je hromada planet, u kterych nechybi ani nejak kratke pozadi, ale i kdyz obcas vypadaji nadherne, jsou dost puste (tezko rict, jestli je to zrada UE3, ale je to tak), takze svety v KotOR sice nevypadaji az tak dobre, ale jsou ve vysledku o neco vic rozmanite. Tady bych rekl, ze v Mass Effect BioWare celkem bezostysne recykluji nektere prvky ... obcas je to sice relativne pochopitelne, ale povetsinou bych nekomu z vyvojoveho tymu rad ublizil (kdo se nehrne do sidequestu, ten to asi moc nepostrehne, cimz si vysvetluju, ze se o tom v recenzich moc nepise)

Hratelnost atd. - v Mass Effect je VELMI zjednoduseny RPG system, ale v kontextu hry funguje velmi dobre ... na rozdil od KotOR nemusi clovek cekat s levelovanim, protoze by mu neco uteklo, jednotlive tridy jsou dost vyvazene a schopnosti postav, pokud jsou dobre vyuzite, velmi silne. Rozlozeni ovladani na gamepadu mohlo byt lepsi, ale hlavne menu pod bumpery jsou velmi sikovna. Souboje samotne mam mnohem radeji v Mass Effect a i kdyz nedosahuji kvalit vylozene akcnich her jako treba serie GRAW, jsou mezi RPG z nejlepsich. Ale ne kazdy ma rad souboje v realnem case a musim nechat KotOR, ze mezi tahovkami je z nejlepsich. Dialogovy system je jednim slovem "skvely" ... obcas vytvari jen iluzi skutecne volby (ale s nedabovanymi dialogy, kdy hrac vybira jen text, to nebyva casto jine)

Pribeh - pribeh KotORu je skvely a asi lepsi, ale stejne jako u mnoha dalsich veci, vic se mi libil v Mass Effect, kde je sice jednodussi ale dobre zpracovany a ma vyborne momenty, ktere podle meho dost prekonavaji KotOR ... no tady asi nejsem moc objektivni, protoze u KotOR jsem jeste pred samotnym hranim narazil na jeden neprijemny spoiler, takze jsem si ho mozna nevychutnal, jak by si zaslouzil, ale i tak patri mezi to nejlepsi na co jsem ve hrach narazil ... u Mass Effect novinari a autori sice take par veci nabonzovali, ale tolik to nevadilo (OT: na to jsou experti Capcom, kdy v japonskem traileru Lost Planet pro PS3 vyspoilovali snad celou hru ... jasne, je to akce, ale i tak)

Na druhou stranu, treba se na to s odstupem par let budu divat jinak a berte to tak, ze jsou lide, kteri by pred oba zminovane dali bez vetsiho zavahani Jade Empire.


btw. Planescape: Torment je stejne nejlepsi
Obrázek
ingPepa
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 3.2.2008 17:43

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od ingPepa »

Tak nevím, dvojku jsem rozehrál s tím, že se o ní tvrdí, že je horší než první díl (což nevyznělo moc dobře, jednička byla fajn hra, ale trochu mi nesedla). Ale hned od začátku mě dvojka chytla a celou dobu bavila o dost více než jednička. Sic je podstatně zabugovanější, ale víc se mi líbil příběh, NPC..

U mě rozhodně vyhrává druhý díl.
Odpovědět

Zpět na „Knights of the Old Republic I & II“