Dragon Age: Origins

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
solxiger
Sigilan
Příspěvky: 70
Registrován: 30.7.2007 14:55
Bydliště: Ryhopský Les

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od solxiger »

Som v tom veľkom meste D., čo mám urobiť aby ma nenapadali mestské stráže? Už 2x a je ich už aspoň 20, v BG sa dalo chodiť po kanáloch. V DAO to 3x neustojím...
Dík za rady.
nula
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 24.10.2009 22:52

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od nula »

Zdravím, mám menší problém, zasek sem se při verbování Dálskejch elfů, kdy du po vlkodlacích, v podzemí, v lokaci za dráčkem se nacházej dveře a před nima fontána s džbánem a oltář a vůbec nemůžu přijít na to, co mám udělat, může mě někdo poradit ?:) díky
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od Bhaall »

Solxiger: Nechápu o čem mluvíš, stráže na mě nikdy neútočili, nemyslíš bandity v uličkách?

nula: Podívej se do kodexu, poznámky k úkolům -> hlíněná destička, nebo nějak podobně.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
solxiger
Sigilan
Příspěvky: 70
Registrován: 30.7.2007 14:55
Bydliště: Ryhopský Les

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od solxiger »

Ja som sa pridal iba k zlodejom :oops: a 2x som tie hliadky vyvraždil, inak je to vždy náhodná potička /po loade nemusí nastať/ začína ingame videjkom, kde ma buzeruje že už nejaké hliadky zmizli, ide o to že ich je čím ďalej viac. :shock: :-?
PS: Pri prvej ma buzeroval, že vraj šedý strážca a kradne, fuj na nich!
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Volná diskuse

Příspěvek od Minsc »

CHtěl bych se zeptat dobrého lidu sigilského, jestli okusil Dragon Age. Pokud jste ho někdo hrál, chtěl bych vědět, co mám od toho očekávat... Dík ;-)
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Volná diskuse

Příspěvek od PostTrauma »

Minsc: O Dragon Age je celý topic v ostatních RPG hrách.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná diskuse

Příspěvek od MCZ »

Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od DelMann2 »

10% hry uhráno, kde čas hraní se mne pohybuje kolem 12 hodin. Jsem normální? :wall:
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Volná diskuse

Příspěvek od Minsc »

Zduřte lidi! Poté co jsem si nainstaloval Dragon age, se mi při spouštění ukázalo něco jako: not supported video card... No, co mám dělat? Jde stáhnout nějaká kodek nebo tak? Díky vám za snahu ;-)
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

První, co můžeš udělat, je psát příspěvky k odpovídajícím tématům (v tomto případě ,Další RPG hry -> Dragon Age: Origins).

Ten problém indikuje jednu z následujících věcí - máš neodpovídající verzi ovladačů grafické karty; máš grafickou kartu, která nedokáže spolupracovat s programem, což možná odstraní výrobce formou patche.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Eles
Sigilan
Příspěvky: 42
Registrován: 20.7.2006 13:41

Re: Volná diskuse

Příspěvek od Eles »

Minsc píše:CHtěl bych se zeptat dobrého lidu sigilského, jestli okusil Dragon Age. Pokud jste ho někdo hrál, chtěl bych vědět, co mám od toho očekávat... Dík ;-)
Já se trochu obširnějc vyjádřim. Spousta lidí čekala avázání na BG2, i vývojáři to tak prezentovali. Skutečnost je tristní. Buď jsem už starej nebo mám moc zbožštělou sérii BG nebo obojí.
V RPG posledních let vidím tyhle dva základní problémy:

Levelování příšer.
To mi připadá jako největší průšvih RPG dneška. Člověk má malé možnosti vzhledem k linearitě a ještě ho čekají nalevelovaní protivníci, takže souboje jsou celou dobu poměrně unyle stejně obtížné (lehké), časem ještě lehčí. Docela to podle mě zazdí radost z vývoje své postavy. Je tak uplně jedno, kam se člověk rozhodne vydat nejdřív a kam později...vždycky to projde. Vzpomínám na BG2 nebo Morrowind, kde se hráč nachomítnul někam, kde to bylo nad jeho síly, a mohl jenom překvapeně sledovat jakou čočku dostavá a nemůže s tím nic dělat. Pak se ale vrátil po čase zpátky a krutě se pomstil, protože byl třeba o 10 levelů výš.
Dragon Age má navíc tak idiotský systém kouzel, že se už na třetím/čtvrtém levelu dají používat ty nejlepší. Hmm.

Kouzla jenom na útok.
Asi nikdy už nezažiju spektrum obranných kouzel jako v BG2. Škoda. Kouzelný pořadač, eventualita, kamenná kůže, odrazy, pohlcení, štíty, koule nezranitelnosti atd. atd. + hromada kouzel k narušení těch obran. To bylo fakt unikátní a pro mě nesmírně zábavné. Navíc se z cizích mágů a lichů stali ti nejnebezpečnější protivníci. V Dragon Age je mág jenom do útoku a podpory útoku. Dá hromadu dmg, ale na druhou stranu nepřátelský mág je jenom figurka pro zasmání, která umře po dvou ranách mečem a nemůže s tím nic dělat. Když chtějí vývojáři tenhle problém obejít u nějakého bosse, dělají to přes odolnosti a rezistence, což mi připadá dost trapné a ubohé.

Od toho se odvíjí ostatní. 99 procent bojů je šíleně jednoduchých. V zásadě stačí s mágem střídat dvě, slovy DVĚ kouzla (cone of cold a fireball). To je jak návrat k BG1. Meele postava seká a ani se není třeba moc obtěžovat používáním speciálních dovedností. Z hlavní zbraně BG2 - pausování při bojích kvůli bojovému micromanagmentu - se stala "možnost pauzy, abych líp zacílil ten fireball". Jinak ta pauza skoro není třeba, protože člověk nemá problém. Příběh to má hezký, vztahy mezi postavami bezva, ale RPG prvky zase o další krok ustoupily jednoduchosti a lenosti. Přitom už skoro není kam.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Eles: Dost depresivní. Hru dostanu pod stromeček a nechci zažít totéž co u Falloutu 3 :-?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od HiHi789 »

Carlos: Antihype. Když nebudeš hledat za každým šutrem KotOR, přijmeš fakt, že hra není postavena na pravidlech AD&D, rozhodně nechce srazit na kolena graficky nejpokročilejší technologická dema současnosti a nejde o počin hodný srovnání s filmovým dramatem, tak by ses mohl i královsky bavit.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od Carlos »

O to mi ani tak nejde. Na grafickou úroveň kašlu (ke štěstí mi z technologií stačí alespoň náznak odpovídající fyziky a hudba). Spíš jsem se těšil na vynikající hratelnost a boje, což mi je zatím vyvraceno (bohužel nejen tady).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Dragon Age: Origins

Příspěvek od HiHi789 »

Mně se zdá hratelnost v pohodě. Hrál jsem to nepřetržitě celý týden a nikdy nenastal moment, že bych se do hraní musel nutit. A hlavně! NENÍ LEHKÁ! Pokud nejsi powergamer, bude těžká i normální obtížnost. Přišlo mi to rozhodně těžší než oba díly BG. Antihyperů si nevšímat. Chtějí světu ukázat, jak strašně nejsou ovlivnění hypem a přehnaně kritizují.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“