Mass Effect 2

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Mass Effect 2

Příspěvek od DelMann2 »

Máte? Hráli? Dohráli? Prohráli?

Vskutku úctyhodný nástupce prvního dílu, solidní navázání na děj minulý a přidání a předělání celkového systému je spíše lepší, nežli horší. Je pravda, že mi chybí propracovanější RPG systém, který mi v jedničce připadal takový.. lepší, ale celkový požitek ze hry to stejně pramálo mění. Vlastně ani nemám co vytknout. Hra je neuvěřitelně propracovaná - každý spolubojovník má vlastní příběh, vlastní touhy a přístup k věci. Nechybí samozřejmě ani rozporuplné úkoly, při kterých je nutné se rozhodnou v různých směrech a tím se posleze odvíjí další postup.
Zobrazit spoiler
Líbílo se mi, že ke konci, když si vybíráte, který člen z vašho týmu bude dělat tohle a druhý zase zámhleto, tak záleží na jeho loajalitě k vám. V jednoduchosti to znamená, že pokud jste se kamaráda ve zbraně dobře starali a plnily jeho tužby, tak vám to oplatí tím, že to nezk**** :mrgreen: resp. nezabijí vám ho.
Nádherných 90%. Pro hráče předchozího dílu povinnost(!) už jen kvůli příběhu.

Recenze:
http://www.hrej.cz/recenze/mass-effect-2-2982/
http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/mas ... ze_mik.idn
http://www.gamepark.cz/mass_effect_2_309279.htm
http://games.tiscali.cz/reviews/mass-effect-2-recenze/
Naposledy upravil(a) DelMann2 dne 13.3.2011 11:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

DelMann2 píše:...Hra je neuvěřitelně propracovaná - každý spolubojovník má vlastní příběh, vlastní touhy a přístup k věci. Nechybí samozřejmě ani rozporuplné úkoly, při kterých je nutné se rozhodnou v různých směrech a tím se posleze odvíjí další postup...
Čili naprosto totéž, co nabídl první díl a i jakákoli jiná hra z dílny Bioware. Nic nového pod sluncem.

Jsem fanoušek prvního dílu a těším se, až si dvojku pořídím, ale z toho, co všude čtu, mi naskakuje husí kůže!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Re:

Příspěvek od DelMann2 »

Carlos píše:
Čili naprosto totéž, co nabídl první díl a i jakákoli jiná hra z dílny Bioware. Nic nového pod sluncem.

Jsem fanoušek prvního dílu a těším se, až si dvojku pořídím, ale z toho, co všude čtu, mi naskakuje husí kůže!
Ono se ani nic nového nečekalo resp. já jsem nic moc nečekal, jde jen o to, jestli se to takto líbí nebo ne. Hra samozřejmě má své úpravy a změny, není to první díl..

Z čeho konkrétně ti naskakuje husí kůže?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Především ze zvýšení podílu akce, o němž mluvili sami autoři. Ale nejvíce mě děsí, že hru chválí ti samí lidé, kteří chválili Fallout 3. Mohou být sice nadšeni právem, ale já už jim po fiasku s tím tzv. Falloutem 3 (a několika dalších hrách) prostě nevěřím. Přestal jsem kvůli tomu dokonce kupovat Score, které jsem měl moc rád - a to i když jsem věděl, že plánují celkem zajímavou plejádu plných her.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
DelMann2
Sigilan
Příspěvky: 43
Registrován: 3.2.2009 17:08

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od DelMann2 »

Pokud se ti líbila jednička, alespoň ze tří čtvrtin tě bude bavit dvojka...

Není co řešit - zkus to a uvidíš.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od AlieN »

Carlos píše:Především ze zvýšení podílu akce, o němž mluvili sami autoři.
To ještě jde? :lol:
Carlos píše:Ale nejvíce mě děsí, že hru chválí ti samí lidé, kteří chválili Fallout 3.
Ti samí imo chválili i jedničku, takže se myslím nemáš čeho bát :lol:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Všechno jde. A i ty recenze mi dávají za pravdu, že jde spíš o střílečku, s přihlédnutím k vyluxování inventáře a RPG prvků.

Je pravda, že chválili i první díl a právě proto jsem se k němu dostal spíš náhodou, když mi spolužák dal k narozeninám svojí originálku s tím, že myslel, že to bude něco jako Deus Ex, ale že "nějaký tyhle RPG sračky" hrát nebude :-) Spíš jsem chtěl říct, že pokud tihle recenzenti napíšu cokoli ve smyslu "to je chvályhodné ulehčení/úprava/inovace", ježí se mi vlasy na zátylku.

Ale na hru už šetřím, takže jsem zvědavý.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od HiHi789 »

Carlos: Proboha, hlavně ani nemyslet na jakékoli přirovnání ke kterémukoli z moderních Bethesda produktů, protože to hraničí s velkou urážkou. Mass Effectu samozřejmě. Rozhovory s postavama v Oblivionu byly tak nudné a plitké, že až bolely. :D
Inventář, systém vylepšování postavy atd. jsem už viděl v lepším provedení, ale není to zas taková hrůza. Souboje jsou podobné spíše Gears of War. Raději počítej se střílečkou s rpg prvky ala Deus Ex, abys potom nebyl zklamaný. Nicméně pár lidí včetně mě má po dohrání problém s jinými hrami, jelikož připadají jako nudné blbosti.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mně osobně velmi vyhovoval soubojový systém prvního dílu. Právě souboje byly jediným důvodem, který jsem spatřoval v plnění misí na klonovaných planetách (resp. v objektech na těch planetách). Jediné, co by rozhodně sneslo úpravu, byl pathfinding parťáků při příkazech - to bylo utrpení!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od AlieN »

Carlos: Hmm, však o jedničce on mluví ne? Tu jsem nedávno začal hrát a je to prostě arkádová střílečka s bojovým systémem neumětelsky okopírovaným z Gears of War a naroubovaný na přejmenovaný svět KotORu. Kromě rozhovorů a snad jakože mírné nelinearity jsem v ní RPG prvky nenašel žádné (inventář a vylepšování postavy je tak na úrovni... Jedi Academy. Zmiňování Deus Ex v souvislosti s ME je zločin), tudíž beru označování Mass Effectu za RPG jako blábolení zaostalých idiotů (ano, přehypované recenze na internetu jsou v tomto opravdu vtipné)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jak říkám, mně to vyhovovalo. I speciální schopnosti jsem neustále užíval i na první zahrání a to se běžně nestává. Ta nelinearita je opravdu mírná, teda spíše dopady jednotlivých akcí.

Co mě chytilo byly právě boje, dialogy (a jejich provedení jak po stránce zvukové, tak i grafické; vadily mi jen části, kde se dalo uplatnit přesvědčování/vyhrožování - to byly vyloženě tupé odpovědi a reakce) a především nově vymyšlený vesmír (ani Star Wars, ani Star Trek). Byl jsem rád za vylepšování zbraní a zbroje, byť to byla chabá náplast za jinak malé množství předmětů.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od AlieN »

Carlos píše: především nově vymyšlený vesmír (ani Star Wars, ani Star Trek).
Myslíš ten přejmenovaný KotOR svět? :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Ano, přesně ten. Ke štěstí mi stačí, když se v tom vesmíru nevyskytne ani jeden Wookie, ani jeden Klingon či Romulan. Přejmenování mi sedlo, stejně jako poměrně rozsáhlé články, které dali autoři k dobru. Bylo to fajn. Je pravda, že by měli přijít s nějakou neotřelou vizí, ale jako znouzectnost to beru ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od HiHi789 »

Alien: Mluvíš o jedničce nebo o dvojce? Jakýkoli antihype typu "v té a v té recenzi říkali, že... a já budu automaticky nesouhlasit" si nech prosím pro sebe.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 2

Příspěvek od AlieN »

HiHi789: O jedničce samozřejmě, vždyť píšu že ji právě hraju.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“