Alpha Protocol

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Alpha Protocol

Příspěvek od Landor »

Tak zde můžete psát na téma ohledně této hry.

Začnu sám. Mé první dojmy jsou *zatím* veskrze pozitivní (ano pozitivní). :mrgreen:

Hra má celkem hodně nedostatků, které působí jako pěst na oko, OVŠEM vyvažuje je dost solidní hratelnost.

Velkou slabinou je technické zpracování. Nejde ani o grafiku, která není nic extra(-ale není opravdu tak hrozná-dá se na co koukat!).
  • Co se týká nastavení tak u grafiky a zvuku toho jde nastavit uplné minimum, žádné pokročilé detaily ani 5.1 tu zapnout nejde. :roll:
Ovšem způsob jakým je hra odladněná je hrozný. Hra se dost škube(i v menu) a každou chvíli laguje,
přičemž mám velmi solidní sestavu a takový ME2 na plné detaily co má xkrát lepší grafiku běží naprosto plynule. :sick:
Taky se zdá, že se tu bude vyskytovat dost bugů, i když sem se nedostal zatím tak daleko, abych objektivně soudil.

Např.: Nefunguje SAVE resp. uloží se vždy jen začátek mise. Ať jste kdekoli, načte to pak jen uplný začátek, WTF?
Naštěstí jsou tu automatické SAVE checkpointy, které fungují korektně. Nechápu k čemu to tam teda je..
Pak jsem jednou nechtěně v menu něco zvolil a pobíhal jsem v uplně v tmavé místnosti, kde nedalo nikam nijak dostat. bomba. :applause:

Další mínusy :mrgreen: :
- není tu chození, jen běhání a extra rychlé běhání, působí to trochu komicky.
- rozjezd celkem nuda, mezihry spíše zdržují, dá se zvyknout, ovšem u hackování jsem se dost navztekal.
Ovládání je u ní dost stupidní a času je málo. Zde sem to málem chtěl vzdát, že takovou blbost hrát nebudu :roll:,
naštěstí sem se tím prokousal a teď už to je lepší. Jistá konzolovitost ohledně toho jak se hra někdy ovládá
se tu dá vyčíst..ale není to tak hrozné.

Rozhovory: časové omezení zase tak nevadí, i když by mohlo být krapet delší, páč se musíte rychle rozhodovat,
a člověk než přelouská ty texty kdo co po něm chce - které se navíc nezobrazí celé, ale postupně po slovech - asi tak vždy 3,4 slova z celé věty.
(mimochodem to dělení slov je u českých titulků "ůžasné"). Chápu že to má působit reálněji, ovšem nepřijde mi to zas tak jako dobrý nápad...
člověk nestíhá,oči neví kam dřív a prostě si to tak nevychutná.

Přesto mě to zatím celkem chytlo, různá ta špionská vybavení, oblečky, upgrady, kupovaní informací k různým misím,
a neustálá rozhodování, které ovlivňují hru působí hodně dobrým dojmem. Pořád se něco děje.
Vývoj postavy je zatím celkem na dnešní hry solidní, rozhodně to není ořezané ve stylu ME2.
Jinak je to dost akční... stealth způsobem se mi moc zatím nedaří hrát...

Doufám, že na to vydají nějaký pořádný patch, i když hrát se to dá...

Co se týká těch různých hodnocení tak pravda bude asi někde mezi, uvidíme, na jakou stranu se to přehoupne.. :think:
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: Alpha Protocol

Příspěvek od Landor »

Takže se mi to pánové právě povedlo dohrát... 8-)

No a moje subjektivní skromné dojmy po dohrání jsou asi takovéto:

Rpg Bond/Bourne/Bauer se opravdu velmi povedl, ovšem ...

Musím řít, že Obsidian se teda *dost* vytáhl (v pozitivním i negativním smyslu).
Celkově je to o tom, že hra je dost nekompromisní umělecké dílo, které každý neocení.

Pro klasické hráče rpg vyznávající hardcore modly typu BG,PST,apod. rozhodně ano,
ostatní to asi tak nevezme. Souhlasím s 9ti bodovým hodnocením Levelu,
ovšem hře se dá vytknout dost věcí, což je místy až zarážející...,
rozhodně jedna z nejrozpoluplnějších her co sem hrál...

Já občas někdy přeháním a vychvaluju, ale jde dost možná o RPG roku
(i když pozitivní marketingová masáž a hype hry se asi očekávat nedá). :whistle:
Pro mě ale zatím je to 1 s * rozhodně. ;-)

Na začátku mi hra moc nesedla a byl sem z ní dost rozčarovaný,
pak sem ale postupně pochopil principy hraní, překonal všechna ALE
(většinu z nich sem popsal výše, ale v podstatě co může vadit komu na této hře se
dá shrnout do "grafika, optimalizace, nesmyslná obtížnost meziher/některých soubojů, občas nějaký bug/
nestíhám vždy číst všechny texty - asi opravdu největší vada na kráse.")

a do hry jsem se zažral tak, že mě nepustila. :-)

Hra mě učarovala svou hratelnosti, variabilitou a komplexností, jak přistupovat k jednotlivým misím i problémům.

Tolik volnosti a možností v rozhodování a různých (někdy překvapivých, jindy i drtivých) následných dopadů na to vě hře sem dlouho neviděl..
Hra to navíc stěžuje tím, že nelze ukládat na každém kroku + omýlaný omezený čas v dialozích,
takže pokud uděláte "špatné" rozhodnutí, nedá se to tak snadno prostě vrátit zpět,
jako přes klasický quick save (museli byste načíst nejbližší checkpoint, nebo manual save před ním,
což by mělo za následek obvykle opakovat část mise, nebo větší část soubojů, případně hry)

- je tu jakási snaha dát hráči zodpovědnost za svá rozhodnutí a hru přiblížit více realitě - což se nemusí každému líbit,
a takových věcí je tu víc, např.: při hackovaní do PC a čtení emailů normálně ve hře běží čas -
žádné zapauzování hry jak sme zvyklí při obdobných akcích, normálně vás může přitom někdo sprostě odprásknout! :applause:

Rozhodně se nedá řict, že by vás hra popravovala za vaše "špatná" rozhodnutí
(dějově určitě ne OVŠEM s vývojem postavy by to teoreticky mohlo být místama krapet horší),
děj běží a větví se dál a různých alternativ dění je bezpočet, záleží čistě jak se
rozhodnutími pak identifikujete vy... a otom to je. :angel:

Může být výhodné ušetřit padoucha a získat ho na svou stranu
(ať už zbožím, cennými informacemi případně bojovou podporou během mise),
či u některých podezřelých NPC si zvednout reputaci v dialozích, nebo vydírat
někoho kvůli spoustě peňezům zveřejněním citlivých emailů, či prozradit domnělému spojenci v naivitě své plány,
nikdo vám ovšem neřekne, jestli je to globálně správné,
z jakého neviňátka se co vyklube a jaké to pak může mít (a *bude mít*) následky. :twisted:

Rozhodně mi to přišlo celkově víc originální a roleplay, než na co si většina dnešních her hraje.
Hra je vyloženě dějem a nachytáním hráče stavěná na vícero dohrání, ovšem kvůli té komplexnosti
a přílišné časové náročnosti se do toho asi hnedtak znovu neponořím...

Hra je místy dost tuhá - možná nevyvážená, ale chce to hlavně víc přemýšlet..
Souboje s bossy jsou na první pohled nefér a dost obtížné
(někdo je někde přirovnával trochu k MGS ale ten sem nehrál, tak nemůžu posoudit),
ovšem po chvíli to člověka osvítí jak na to. ;-)

Dlouho mě žádná hra tak nefrustrovala a nebavila zároveň.

Mohla by být přece jenom o trochu delší, nicméně to co, se autorům podařilo vměstnat
do 3 světových měst zaslouží vskutku zarámovat.

Obávám se, ale že většina hráčů tuto hru moc neocení, většina moderních hráčů odsoudí :mrgreen:,
klasický hráč v tom bude chtít hledat 3rdPS, Splinter Cell s rpg prvky,
nebo bude zvyklý spíš na easy rpg s velkými exteriéry, případně jednodušším herním systémem.

Hra se opravdu snadno dá odsoudit na základě průměrné grafiky a opravdu *frustrujících* meziher-jejichž obtížnost se ještě k tomu stupňuje
(asi největší kámen úrazu celé hry), nebo obtížných soubojů, případně různých "nesmyslností"
gameplay nebo AI (- ano na pozadí opravdu běží RPG systém, kterému je *VŠE* přizpůsobeno
i když to v kabátě vypadá herně jak klasická 3rdPS, nebo stealth hra).

Já osobně to ale navzdory spoustě chyb to zatím řadím mezi ty nejlepší RPG co sem zatím hrál
(jsou pro vás v rpg hlavní statistiky, boostování, itemy či spíše děj, rozhodování se a vžítí se do hry - a obojího je tu poměrně dost... ;-) ),
ta atmosféra a děj je prostě úžasný.

Je škoda že spousta věcí hru sráží, nicméně za tu dobu vývoje se nedá stihnout udělat vše
a IMHO je dějově je hra od A-Z kompletní (ne jak např.: KOTOR2),
jen by ji chtělo více odladit a dát do lepšího kabátu.

Také škoda, že v závěrečných Credits, kde běží epilog o událostech po dohrání,
nejsou v něm české titulky ale jen eng zvuk. :(

Pokud by si nějaká hra zasloužila koupit originálku a ne warez,
tak je to i přes všechny její chyby, v záplavě všemožných titulů tato. :think:
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Alpha Protocol

Příspěvek od Adolfik »

ááááh já si říkal, že ti mamlasové na bonuswebu mají uplně jiná kritéria. 90% Falloutu 3 mluví za vše
Landor mi dal naději, že AP je znovuzrození Deus Exe/Bloodlines :lol:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Adolfik: Vidím to podobně. Až dohraju ME2, budu šetřit na AP. Potom někdy v průběhu roku (a během slevy) si doobjednám Dragon Age (tou dobou třeba bude GOTY verze). Tím jsem asi na dlouhou dobu s originálkami skončil.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Alpha Protocol

Příspěvek od Adolfik »

tak jsem se po roce a 2 měsících dost s kritickým odporem dokopal zkusit tuhle hru od mých oblíbených vývojářů a musím říct, že Alpha protocol se zapsal do mé TOPky. Nemá smysl znovu psát to, co napsal Landor.
Zkrátka kdo slintal nad Deus Exem a Bloodlines nebo má v oblibě hry od Obsisidanu, tak rozhodně nebude litovat
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“