Import postavy z BG1 do BG2

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Lucates »

Mam jednu otazku...ked dohram BG 1 a aj datadisk Tales of the SC a importujem si potom postavu do BG2, tak bude mat moja postava 89 000 XP alebo az 161 000 XP? A ak je ta druha moznost spravna, tak nebude ta postava v BG2 pak az prilis silna??? Mam na mysli, ci to nepokazi dojem z hry, kde ine postavy budu na 7-8 urovni...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Field Mouse »

Importovaná postava bude mít tolik XP, kolik má ve chvíli, kdy ji importuješ - tedy můžeš si třeba i naimportovat postavu z ToB, která bude mít 5Mxp. Pouze v případě, že bys importoval postavu s méně než 89000xp, bude její zkušenost zvýšena na 89000.
Co se týče dojmu ze hry - pár prvních questů bude o dost lehčích, později se to ztratí.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Lucates »

Takze sa nejak vyrazne nepripravim o zazitok z hry? Pocitam, ze uz nebudem tak rychlo levelovat a ostatne postavy ma dobehnu casom?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Field Mouse »

Na začátku budeš o něco silnější, později je to už celkem fuk, jestli máš 1 500 000xp nebo 1 560 000xp :)
Samozřejmě to může být individuální, ale myslím, že by měl být zážitek ze hry srovnatelný.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Lucates »

a ty si to ako hral? vytvaral si si novu postavu, alebo si importoval z Tales?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Field Mouse »

Skoro vždycky vytvářím novou postavu, BG1 mě moc nebaví. Ale začínat s vyšším xp jsem zkoušel a přišlo mi to v pohodě. Těch 80kxp se opravdu za chvíli ztratí.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Lucates »

a na akej urovni sa konci Tales?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Field Mouse »

Je to individuální, různé povolání dosahují na stejných xp různých úrovní. Přehled můžeš najít v manuálu hry.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
marek.julinek
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 1.7.2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

import do bg2

Příspěvek od marek.julinek »

nevim, jak moc tohle forum jeste zije, sam jsem tu uz par let nebyl :)
importoval jsem postavu do bg2 (jaky je vubec rozdil, jestli dam import postavy nebo ulozene pozice?) a potrebuju poradit se zacatkem... mam bojovnika a zajima me, kam a kolik vlozit bodu (obourucak, sekera, katana atd), protoze vubec netusim, jaky zbrane a vybava budou nejvhodnejsi (nejlepsi ve hre?) a za cim si jit. dal jaky bude idelani slozeni party, krome imoen nevim o nikom dalsim. mam rad skryte predmety a co mozna nejlepsi postupy (dobra reputace, zkusenosti, proste aby v tom byl minimalne prehled, co se tyce odmen), tak me zajima vas oblibeny navod nebo vypis triku pro tohle pokracovani, abych neco nevynechal. diky vsem za cas, pokud bude nekdo aktivni, urcite bych si dosel pro dalsi rady :)
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: import do bg2

Příspěvek od Mecker »

Aktivní to tu stále je. Jen IE hry stárnou a hráči přecházejí na nové hry, řekl bych.
Import je možný jen, když prvně postavu exportuješ. Uložené pozice jsou pokud vím jen mezi SoA a ToB a ne z BGI do BGII.
Se zbraněmi je to různé. Ve všech třídách jsou kvalitní zbraně. Ale já většinou používám specializaci dvou zbraní a pak dávám body do sekery, kladiva nebo katany, ale to si rozmýšlím během hry co budu používat. Např. katana Zuřivost Nebes je skvělá v SoA, ale v ToB bych ji asi vyměnil buď za Hindovu zkázu, nebo za jiný druh zbraně. Kladivo bych měl nejspíše Crom Fayer a za sekeru preferuji Sekeru Neústupnosti, která je bohužel až v ToB a musí se složit. Ale tohle je výbava až ke konci hry. Toto je můj postup.
V pohodě hrát jde v jakémkoliv složení party, samozřejmě je dobré ji trochu rozložit, ať není tvořena jen jedním druhem povolání. Používám standartní složení: bojovník, mág, zloděj, kněz, hraničář, libovolné.

Pokud nehceš aby ti většina věcí unikla, tak všude lez, všech se ptej a zbytek zab. :-D
marek.julinek
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 1.7.2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: import do bg2

Příspěvek od marek.julinek »

takze nic nezkazim, kdyz dam na zacatku treba ctyri body do dvou mecu, jeden do sekery a jeden do katany? da se behem hry pridavat dalsi a treba i jinam? v jednicce to neslo moc, jen ojedinele :) o parte jeste popremyslim, spis by se mi hodily konkretni jmena, dostal jsem tip na maga a sarevoka, ale mam velkou reputaci, takze to s nima nejspis nepujde :(
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Mecker »

Nemusíš si body rozdělit jak píši. Máš-li rád jiné zbraně, dej body tam. Bojovník pak ziskává 1 bod za každé 3. úrovně, takže bodů bude celkem dost.

Hrál si už BGII?
K partě. Sarevok je sice výborny bojovník (obouruční zbraně a meče, kuše), ale je až v ToB a zlého přesvědčení. Můžeš si tedy nechat Minsca, kterého pak můžeš vyměnit za Sarevoka. Hodně lidí zde preferuje Jana Jansena (Vládní čtvrť), který je iluzionista/zloděj, já dávám přednsot Nalií (Měděná čelenka) dvojpovolání mág/7. úroveň zloděje (podbně jak Imoen), která má několik zajímavých úkolů. Pokud chceš dalšího válečníka, tak dobrá volba by byl Korgan (Měděná čelenka). Na léčení to může být Aerie (mág, klerik) nebo Jaheira (bojovbík/druid). Občas si přiberu Anomena další dvojpovolání klerik/asi 7. úroveň bojovníka. Vypisuji jen postavy které, jsou celkem hned dostupné.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: import do bg2

Příspěvek od Field Mouse »

marek.julinek píše:nevim, jak moc tohle forum jeste zije, sam jsem tu uz par let nebyl :)
importoval jsem postavu do bg2 (jaky je vubec rozdil, jestli dam import postavy nebo ulozene pozice?) a potrebuju poradit se zacatkem... mam bojovnika a zajima me, kam a kolik vlozit bodu (obourucak, sekera, katana atd), protoze vubec netusim, jaky zbrane a vybava budou nejvhodnejsi (nejlepsi ve hre?) a za cim si jit. dal jaky bude idelani slozeni party, krome imoen nevim o nikom dalsim. mam rad skryte predmety a co mozna nejlepsi postupy (dobra reputace, zkusenosti, proste aby v tom byl minimalne prehled, co se tyce odmen), tak me zajima vas oblibeny navod nebo vypis triku pro tohle pokracovani, abych neco nevynechal. diky vsem za cas, pokud bude nekdo aktivni, urcite bych si dosel pro dalsi rady :)
Body dovednosti - nejsilnější je dát dvě hvězdy do dvou zbraní (třetí hvězda mi přijde zbytečná, je lepší ji využít jako druhou hvězdu do nějaké konkrétní zbraně). Na začátku jsou hodně silné stimicary a krátké meče, protože je ve hře stimicar a krátký meč, které přidávají +1 útok, což je extra silné. Později je skvělá katana - jiné NPC v ní vesměs nemají specializaci a je tam jedna, která je nejsilnější zbraní ve hře. Nejsilnější kombo je pak tahle katana + stimicar nebo krátký meč, které dávají +1 útok. Ostatní NPC pak můžeš specializovat na ostatní zbraně tak, aby bylo pokryté vše (každý druh zbraně má jednu nějakou ultimátnější variantu).
Parta: jeden klerik (nebo jeho multi), jeden plný mág (ne multi, dual může), jeden válečník, jeden zloděj (nebo jeho multi), zbytek podle chuti je jednoduchá a účinná kombinace.
Pokud hraješ poprvé, tak nedoporučuju příliš se ve hře hrabat a prostě ji projít a vychutnat si super příběh, na hrabání jsou další hraní. Jinak alespoň dva tipy - pro katanu se stav do chráněného domu v chrámové čtvrti a v docích je dům s mluvící kostrou v sarkofágu, které když pomůžeš (questy pro ni jsou ukryté na mostě a v chrámové kanalizaci), tak budeš.. překvapen :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: import do bg2

Příspěvek od PostTrauma »

Field Mouse píše:třetí hvězda mi přijde zbytečná
Mně nepřijde moc zbytečná. Ok, na začátku může být výhodnější dát po dvou bodech do dvou zbraní, ale později se stejně tvé zbraně ustálí (pokud se předem rozhodneš pro CF a Belm, tak se ustálí hned) a body nebudou kam dávat, takže +2 THAC0 pro off-hand je celkem dobrá volba. Srovnatelná je pak třetí hvězda do katan a scimitarů (+1 THAC0 a +1 zranění, pokud si dobře pamatuji). To je dohromady 9 hvězd, tzn. nějaká 15. úroveň. Pak už je to jedno, není co získat (leda se specializovat na nějakou tupou zbraň kvůli golemům).

(Takže bych volil na začátku 2 hvězdy do dvou různých zbraní (např. katany a scimitary) a boje dvěma zbraněmi, na 9. úrovni třetí hvězdu do hlavní zbraně, na 12. úrovni třetí hvězdu do boje dvěma zbraněmi (upřednostňuju THAC0 před zraněním) a na 15. úrovni třetí hvězdu do vedlejší zbraně.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Import postavy z BG1 do BG2

Příspěvek od Field Mouse »

Je podle mě lepší na začátku získat +1 THAC0 +2damage za druhou hvězdu ke druhé zbrani než +2 THAC0 k druhé ruce. Pro Zuřivost si v tacticsech moc brzo nechodím, má obvyklá startovní kombinace je krátký meč (hra je relativně silných a snadno dostupných plná plus na kombo kundane+belm) + stimicar, takže zůstávám pro dvě zbraně u těch dvou hvězd. Ale pokud chceš hned na začátku vzít zbraně, které budeš používat do konce hry, pak je celková sedmá hvězda investovaná do druhé ruky asi okej (s modovanou grandmastery, která přidává při páté hvězdě útok, bude ale zase lepší jet nejdřív na pět ve zbrani).
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“