Paranormální jevy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Je Vallun podvodník?

Ano
24
71%
Ne
10
29%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster píše:Ovšem že tě vyloženě nikdo nenutí, ale nemá smysl si hrát na nějakou neomezenou možnost rozhodnutí. Kdo se někdy nenechal oblbnout, že...
Pokud se někdo nechá podobnými věcmi oblbnout, tak si to zaslouží, ne? Ochránit se člověk může pouze sám a pokud to nedokáže, získá XP pro další život a příště si dá bacha.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis: Když ti někdo šlohne peněženku, tak je snad tvoje chyba, že nejsi pozornější? V jistém smyslu tedy ano, ale nic to nemění na tom, že jsi byl okraden. Sotva v takovém případě můžeš být neúmyslně obětí i viníkem zároveň. S podvodem to imo není jiné.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hamster: Z jistého úhlu pohledu je to Tvoje chyba - svou nepozorností jsi mohl třeba pachatele vyprovokovat k činu, ke kterému by v případě ostažitějšího jednání z Tvé strany nemusel sebrat odvahu...není pachatele bez oběti. ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster:
No jestli je podle Tebe principielně z hlediska možnosti danou věc ovlivnit krádež peněženky totéž jako naletění podvodníkovi s paranormálními jevy, tak prosím, ale nemám k tomu víc co říct.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Já nevim, ale mě příjde, že jde o podvod, když ti někdo za poplatek něco slíbí (že ti vyloží budoucnost) a to nesplní (řekne ti, že se budeš mít skvěle :-D). Vy se na to stejně jako já díváte dost skepticky, takže by se vám to asi nestalo, ale každý člověk to tak nebere a příjde mi nefér nad nimi lámat hůl, že jsou to pitomci. Tohle je stejné, jako sekty, nebo třeba výherní automaty. I na věštbách si může člověk vytvořit závislost, protože charismatický člověk je schopný vás přesvědčit, že jeho rady skutečně potřebujete.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster:
Podvod? Tak spolu měli uzavřít smlouvu a pak ho může u soudu žalovat, když jí nesplní, co slíbil. Opravdu bych nenazval stejným slovem porušení dohody o koupi něčeho a porušení dohody o věštbě budoucnosti.
Rozdíl mezi přepadením v parku/krádeží v metru a naletěním člověku s křišťálovou koulí vidím v tom, že u toho druhého musíš učinit dobrovolné volní rozhodnutí, jiínak k žádné újmě nepřijdeš. Když Tě ale v metru přepadne trojice kapsářů nebo v parku člověk s pistolí, na nic se tě neptá a většinou s tím nic neuděláš.
Opravdu v tom vidím zásadní rozdíl, za svá volní rozhodnutí a jejich přímé následky je zodpovědný každý člověk sám. Nelze postavit mimo zákon výherní automaty, kartářky a lidi, kteří Ti za 10 000 prodají elixír věčného života. Tedy lze, ale já u toho být nechci a nesouhlasím s tím.

Vampiria:
To rčení je taky trochu mimo - když Tě někdo odpálí v metru výbušninou, neřekl bych, že je to Tvá chyba, i když tam v tu chvíli být nemuselas.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vampiria píše:Z jistého úhlu pohledu je to Tvoje chyba...
Z jistého úhlu pohledu, je to vždycky vina oběti, že vyprovokovala pachatele. Navrhuji abychom po vzoru islámu zavedli burky, bude to méně provokovat násilníky. Dále navrhuji odebrat všem peníze, to by mohlo odradit zloděje (a ostatně i korupci). Komunismus dotažený do konce je v tomto případě naprosto geniální řešení. Co říkáte... :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Osobně navrhují spíše zrušení jakýchkoliv trestných činů.
Vždycky je to vina oběti, která násilníka vyprovokovala, proto si za to může sama a není tudíž koho trestat.

A nebo bychom mohli trestat pouze oběti, které nebohého násilníka vyprovokovaly - jak by k tomu chudák násilník přišel? :think:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis píše:Nelze postavit mimo zákon výherní automaty, kartářky a lidi, kteří Ti za 10 000 prodají elixír věčného života. Tedy lze, ale já u toho být nechci a nesouhlasím s tím.
Zbytečně to ženeš do absurdity o kterou mi vůbec nešlo. Jediné, co jsem říkal bylo, že je to svinstvo, nic víc.
To tvoje "volní rozhodnutí" máš, i když ti někdo řekne "peníze, nebo život"...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Jab - o tom, koho jak bere který psycholog se hádat nechci, nicméně tak kategorické tvrzení, jako každý, bych si raději odpustil:)

Neferit Sr. - Víš, ono je to dneska těžké, člověk by řekl, že po té řádce blamáží, které předvedla Francouzská vědecká společnost, bude člověk na věci, kterým nerozumí koukat s jistou dávkou zvídavosti a otevřenosti. Zatím Ty tady jev, který neumíš vysvětlit prohlašuješ za neexistující fabulaci, která slouží podvodníkům k vydělávání peněz. Schválně se zkus zeptat nějakého kvantového fyzika, jeslti věří na astrologii... Neznám žádného, který by se odvážil odvovědět, že na to uričtě nic není. O tom, jak funguje tenhle svět v jiném nežý Newtonovském rozměru víme totiž prakticky prd.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - věda je o hledání, nalézání ztrátách a neuspěších. Každá blamáž může přinést zárodek budoucího skvělého výsledku.

Nepochopil jsem jaký jev si nedovedu vysvětlit. Nevšiml jsem si že by šlo o jev. Já zde vidím spor o tom, že jsou lidé, kteří tvrdí, že na základě data narození předpoví vše, co se někomu přihodí. A tvrzení jiných lidí, kteří tvrdí, že to samé dokáží na základě pomalovaných lístků papíru. To není jev, ale tvrzení na základě, který není ničím relevantním podložen. Hvězdy a planety zde jsou podstaně déle než lidé. A já si nedovedu představit, že by s příchodem lidí na tuto planetu ať to bylo jak chtělo začaly jakoliv lidi ovlivňovat.

Já znám význam Měsíce pro život na Zemi. Vím o jedinečné roli jakou pro život na Zemi má Slunce. Ale nevidím zde nic, co by zakládalo pravdivost astrologických výkladů.

A navíc jsem uznal, že znám lidi obdařené darem nebo možná prokletím pohledem na člověka posoudit jeho zdravotní stav. Ale tito lidé se nepodílejí na věštbách. Znal jsem jednoho starého pána Jmenoval se Walter a bydle v naší vesničce. Byl to famozní proutkař a 60% studní v Kloboučkách a okolních vesnicích je jeho práce. Nevím proč to uměl a netrápí mě to. Byl to prostě skvělý člověk obdařený schopností využívat to, co možná máme každý. Ale nikdy jsem nezažil, že by předpovídal.

Schpopnost věštění totiž předpokládá cestování časem-ne fyzicky ale v mysli. A zde nemám co chápat. Ani nechci žádný důkaz. K ničemu by nebyl. Nejde o žádný jev. Jde o moje odmítání věřit tomu, že někdo zamíchá balíček karet a najednou ví všechno. A nebo někdo sedne a po bádání v drahách planet udělá to samé. Vallune, jaký jev že to nechápu? Pokud to dokážež pojmenovat , třeba se dostaneme dál.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Neferit Sr. Ide aj o to co si predstavis pod pojmom astrologia. Ci si predstavis nejaky vyklad, podla blbeho znamenia v ktorom si sa narodil, alebo skor tu cast co sa blizi numerologii. Ide len o to, ze ja tomun ejako moc tiez neverim, ale poznam cloveka s ktorym ma zoznamila spoluziacka, ktory to robi doslova cloveku na mieru a nejake odvolanie, ze jeho vyklad je prilis vseobecny a preto sa to splnilo neplati. Dokazal napisat doslova konkretne veci z minuleho, sucasneho aj buduceho mesiaca(november-januar) pricom som to cital naraz. To z novembra sedelo, to v decembri dokonca opisovalo veci co sa stali par dni dozadu aelbo len v apr dnoch nastali. A s januarom to bolo podobne. sedelo v podstatevsetko, az na jednu vec, koli ktorej som zacal pochybovat, ale stalo sa to asi 10 februara. Je to trochu oneskorenie, ale uz si to uplne presne nepamatam, ale veta zacinala stylom : "A uz mozno koncom mesiaca..."
Netvrdim ze sedelo vsetko, ale tych 90% stacilo na to aby ma to scasti presvedcilo. A navyse to boli konkretne veci, ktore len tak hocikdo uhadnut nemoze. Stale tomu moc neverim, ale uz aspon netvrdim ze je to nemozne. Ale o astrologii a vykladu z kariet a podobnych veciach, tak tam som svoj negativny postoj nezmenil.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - troch to obrátím, tím,že tvrdíš, že astrologie nemůže mít racionální základ říkáš mimo jiné to, že znáš naprosto přesně vliv energie a intenzity neutrinového záření Slunce a Jupitera na prenatální vývoj lidského mozku. Nepochybuješ o tom, jak posuzovat vliv D-spinových atomů na neuronové synapse a samozřejmě víš první, poslední o vlivu slunčních magnetických mračen a pod. Hmmm... Vzhledem k topmu všemu se necítím jako dostatečně vzdělaný člověk, abych se s Tebou o tom mohl přít.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Neferit Sr. - troch to obrátím, tím,že tvrdíš, že astrologie nemůže mít racionální základ říkáš mimo jiné to, že znáš naprosto přesně vliv energie a intenzity neutrinového záření Slunce a Jupitera na prenatální vývoj lidského mozku. Nepochybuješ o tom, jak posuzovat vliv D-spinových atomů na neuronové synapse a samozřejmě víš první, poslední o vlivu slunčních magnetických mračen a pod. Hmmm... Vzhledem k topmu všemu se necítím jako dostatečně vzdělaný člověk, abych se s Tebou o tom mohl přít.
Hlavně, že astrologie všechny tyhle věci tak perfektně zvládá. ;-)
Jen tak mezi námi, astrologie není profesionální věda. Tou je astronomie. Byť v první je ten logos a v druhém jen nomos. A vždy budu více věřit astronomii, která pracuje s ověřitelnými metodami než astrologii, která pracuje s vírou. :-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun - proč to hrotíš? Už v základce mě učili že Slunce je základ fotosyntézy jakožto základu přeměhy látek neústrojných v látky ústrojné. Co sem pleteš neutrina? Nemám žádné ponětí o tom že by Jupiter neutrina emitoval a pokud by i ano je mi to jedno. Ale uniká mi co mají neutrina společného s astrologií. A pokud se týká Slunce. Nedávno jsem poslouchal pana Grygara.Posteskl si že začíná vznikat ppochybnost o tom zda neutrina skutečně emituje slunce. Ale i pokud by je Slunce emitovalo zase nevím co sem pleteš prenatální vývoj. Jakou má vazbu na to, že já astrologii nepovažuji za hodnověrný zdroj informací?

Místo specifikování jevu který si podle Tvého dřívějšího příspěvku nedovedu vysvětlit jsem se dověděl co jsem nevěděl. Že jsem takový génius, že se se mnou nedá diskutovat.

Nejsem génius. Nepřeme se zde nebo aspoň jsme se nepřeli o kvantové fyzice a teorii kvantových částic. Diskutovat se mnou dá a já to vítám. Ale pokud jsem se Tě jakkoliv dotkl tím, že na konkrétní otázku chci konkrétní odpověď, tak to neřeš. Neměl jsem takový úmysl, tedy urazit Tě.

Ale zatím jsi nepoložil do diskuse nic jiného než apelaci na víru místo konkrétních fakt.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“