Paranormální jevy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Je Vallun podvodník?

Ano
24
71%
Ne
10
29%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Cesare - nebyl neprozíravý, byl to jasný úmysl. Čekal jsem, kolik se tu odkope pozitivistických dogmatiků:) Ať si o obou pánech myslí kdokoliv cokoliv, musí uznat, že dokázali pomoct velkému počtu lidí. A jelikož je psychologie věda argumentační, nikoliv exhaktní, je pro mne schopnost pomoci u ní stěžejní.

Jab - je vidět, že nemáš moc tucha, co všechno Jung dělal:) Mně nešlo o to, že se mnou někdo neosuhlasí, ale o formu neosuhlasu, která mne u Neferita Sr. trošku zklamala. Navíc já se o tom rozhodně neodmítám bavit, jen toto prostředí nepovažuji za nejvhodnější.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Nemôžem sa ubrániť dojmu, že debata sa uberá úplne iným smerom. Predsalen posun od paranormálnych javov k psychológií (a argumentovanie psychológiou) sa mi zdá trošku nemiestny.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

DerAdler píše:Nemôžem sa ubrániť dojmu, že debata sa uberá úplne iným smerom. Predsalen posun od paranormálnych javov k psychológií (a argumentovanie psychológiou) sa mi zdá trošku nemiestny.
Chápu Tvůj postoj, ale v mém vnímání dané věci je to hodně spjato, neboť k tarotům a aplikaci astrologie jsem se dostal právě přes Junga.

Karty pro mne nejdříve opravdu představovaly dostupný projekční nástroj, až posléze jsem se dostal i k jejich dalšímu užití.

Ale abych se vrátil k onomu původnímu zakopanému pudlovi. Já bych, na základě svých jistých, byť omezených zkšueností, a především na zákaldě načtených kvant literatury, také volil vyšší než běžný stupeň opatrnosti, kdyby se mi dostal do rukou alespoň trochu důvěryhodný podnět tohoto typu. Aneb, jak je spáno v MHD, better save, than sorry:)

Já si totiž nemyslím, že skutečnost, že víme, jak se my, nebo někdo jiný v budoucnu rozhodneme, omezuje naší možnost se rozhodnout dle své svobodné vůle. Tak jako můj typ na výsledek hodu kostkou neovlivňuje možnost kostky dopadnou na kteroukoliv ze svých stran, případně na hranu;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vallun píše:Já si totiž nemyslím, že skutečnost, že víme, jak se my, nebo někdo jiný v budoucnu rozhodneme, omezuje naší možnost se rozhodnout dle své svobodné vůle.
To je v rámci mé představivosti logické, ale jedním z paradoxů věšteb je možnost cíleně se rozhodnout v rozporu s předpovědí samotnou.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hamster píše:To je v rámci mé představivosti logické, ale jedním z paradoxů věšteb je možnost cíleně se rozhodnout v rozporu s předpovědí samotnou.
To máš pravdu:) Ovšem je to otázka toho, jak vnímáš věštbu. Když jí budeš brát jako variaci na jungiánský ( ;-) :twisted: ) pojem snu, pak to není problém, neboť se jedná o jakési upozornění, coby kdyby...

Navíc je tu ta mrška setrvačnost:) Ty se sice rozhodnout můžeš, ale sám jen vlemi málokdy znáš dopodrobna všechny podmínky všech alternativ, takže je těžké přesně řpedvídat následky konkrétní volby, že... Více viz Terry Pratchettův Mort.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

DerAdler - opravdu neznám. Po internetu znám poure jakéhosi DerAdlera a to asi nebude psychiatrr. Nebo snad ano?

Můj příspěvek který Valluna nadzvedl byl takový protože jsem to tak chtěl. A jeho obsah byl cílený. Že zrovna nakrknu Valluna jsem netušil ale nevadí mi to. Sice je pravda, že bych našel lepší příležitost. Ale nemůžu si pomoci.

Neznám nikoho komu by jakákoliv věštba převrátila život natolik pozitivně aby to stálo za řeč. Znám ale dvě kartářky, které věští až se práší a jsou 2x za rok na Kanárech, jedna má Audinu za 2,5 milonu a bydlení co mají je špička. Takže mám obavu, že bližní v nouzi jsou v tomto případě zdrojem velmi lehce vydělaných peněz.

Na druhou stranu neznám nikoho koho by věštby od kohokoliv poškodily tak aby to stálo za řeč. Četl jsem hodně horoskopů na míru a četl jsem i obsahy výkladů karet. Viděl jsem pouze brilantní soupis odpozorovatelných a mimoděk vyřčených údajů, skvěle složených a vedoucíh k dokonalé dvojsmyslnosti každé věty. Proto také není možné říct kecala jste. Protože každá věta se dá vyložit více způsoby. To Vallun jako právník zná. Naše zákony to umožňují taky.

Takže my vysvětlete kde vidíte pozitivum , když se nakonec stejně daný člověk musí rozhodovat pokud to bere vážně na základě takových údajů. To je lepší se rozhodnout bez této zátěže.

A Astrologie? Já její zastánce obdivuji. Hlavně tu důvěru, k tomu jak věří co jim provádí Mars či Jupiter se životem. Nechci být štoural. Ale - pokud na naše životy mají vliv kosmická tělesa, proč v horoskopech nevidím specifikovám vliv celé Galaxie, Mraků Magellanových, temné vesmírné hmoty, gravitačních vln a podobně. Ta mají takový vliv na sluneční soustavu a její pohyb po její dráze v rámci Galaxie, že nevěřím, že by něměly rovnocený vliv ve srovnání třeba s Venuší.

Zatím mě nic z toho co jsem zde četl nevede k poznání, že se pletu. A jsem tomu rád.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

nevyvolavajte duchov....ako sranda to len vyzera
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Jab - je vidět, že nemáš moc tucha, co všechno Jung dělal:)
Vallune, Junga a Freuda už dnes bere každý psycholog s rezervou či nadhledem. I kdyby třebas někdy napsali nějakou práci "Věštby a my aneb 9.11." tak rozhodně nebyla publikována v rámci jejich odborné činnosti.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:A Astrologie? Já její zastánce obdivuji. Hlavně tu důvěru, k tomu jak věří co jim provádí Mars či Jupiter se životem. Nechci být štoural. Ale - pokud na naše životy mají vliv kosmická tělesa, proč v horoskopech nevidím specifikovám vliv celé Galaxie, Mraků Magellanových, temné vesmírné hmoty, gravitačních vln a podobně. Ta mají takový vliv na sluneční soustavu a její pohyb po její dráze v rámci Galaxie, že nevěřím, že by něměly rovnocený vliv ve srovnání třeba s Venuší.

Zatím mě nic z toho co jsem zde četl nevede k poznání, že se pletu. A jsem tomu rád.
A není to úplně jedno? Jestli tvůj život ovlivní střet Jupitera s Venuší nebo ne, výsledek bude naprosto stejný :wink: Chci říct - ať už tomu budeš věřit nebo ne, ať už to bude pravda nebo ne. Takže nevidím důvod proč se tím zatěžovat :-)

Pokud někoho astrologie baví a zajímá, tak to je zájem jako každý jiný. Pokud to jemu nebo někomu dalšímu pomůže, jen dobře, ne?

Na životě je parádní, že ho člověk může spokojeně proplout aniž by se o cokoliv zajímal. A navíc se nedá stihnout všechno i kdyby to člověk chtěl... A je tu takové množství různých specializací a záhybů za záhyby, že mě to nepřestává udivovat :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

7c: Dobře napsáno.

Hmm, do jedenácti let jsem měl zcela běžně "prorocké" sny, tj. skutečně se do puntíku plnilo, co jsem ve snu viděl (legrační to bylo při MS v hokeji 2000, kdy jsem takto viděl výsledky několika utkání). Asi je ten dětský mozek vážně naladěn na úplně jinou vlnu, protože dnes už žádné takové schopnosti nemám.
Jako zcela racionálně uvažující člověk by se dalo čekat, že budu předpověďmi, kartami a horoskopy opovrhovat, ale po osobní zkušenosti, že ne všechno si můžeme vysvětlit, bych si nedovolil obrátit se k tomu zády.
A minulý týden se mi povedla další vylomenina - na autobusové zastávce jsem přečetl myšlenky jednomu dědovi. Skvělý pocit. :lol:

P. S. Jo a nejsem podvodník! :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

7c: Já bych řekl, že to tak úplně šumák není, protože neferiťák dobře naťukl docela důležitou věc - peníze. Přesvědčivý šarlatán dokáže z důvěřivých lidí vytáhnout pěkný balík a to už mi moc v oukeji nepříjde...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nikdo tě přece nenutí cpát těm "šarlatánům" peníze, ne? :shock:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

sevencreature píše:Nikdo tě přece nenutí cpát těm "šarlatánům" peníze, ne? :shock:
Jak to, že nenutí? Platíš daně? Z daní platíš policii? Šarlatánka nahlásí poplach na letišti? Hlídkuje tam policie a to něco stojí? Kdo to zaplatil? A kvůli komu?
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Sevencreature - Tvůj příspěvek mi promluvil přímo z duše. A o tom je celý problém. Já přece necítím potřebu komukoliv cokoliv zakazovat, věřit, hledat cesty třeba i takto. Já tvrdím, že v tom vidím něco co se mi nezdá relevantní a bez čeho jsem se v životě obešel a obejdu. Přitom nejsem člověk lhostejný nebo netečný. Jen si myslím že lidi dokáží řešit věci sami, pokud se problému postaví čelem. Bez kartářů a bez hvězd. Protože nikomu nejsou lidé tak lhostejní jako právě hvězdám.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Nikdo tě přece nenutí cpát těm "šarlatánům" peníze, ne?
Hamster píše:Přesvědčivý šarlatán dokáže z důvěřivých lidí vytáhnout pěkný balík...
Ovšem že tě vyloženě nikdo nenutí, ale nemá smysl si hrát na nějakou neomezenou možnost rozhodnutí. Kdo se někdy nenechal oblbnout, že...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“