Taktika a souboje v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Zamčeno
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PinHead »

hmmm......a jak? :-D
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Forest: Eh, narážel jsem na to, že s loadováním ti na zabíjení draků stačí i Chromatic Orb :roll: To, že standardní SoA i ToB jsou směšně jednoduché tu ale ani nemá smysl rozpitvávat :wink: Tenhle thread tu probírá všechno možné (především Tactics) už na začátku - čili nic objevného už se tu asi nevynoří - někdy je užitečné před tím, než začneš psát rady pročíst si starší příspěvky :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Mno mám pocit že u bg je program sloužící k nastavení. Spouští se to mj. při prvním spuštění BG, ale dá se to najít v nabídce Start ve složce BG. A taky se tam dá dostat přímo z BG, z nastavení, je tam něco jako 'Mapa kláves' nebo tak něco.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Draci jsou z tech jednodussich potvor. staci 1 mag, 1 kamenna kuze,1 odolnost proti tomu co drak pouziva, lektvar odolnosti proti tomu co drak pouziva, (zeslabeni odolnosti vudci magii), a par kouzel z oboru vzyvani. Nejradeji pouzivam magickou strelu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

tak s tou magickou strelou je to pravda... kazdeho draka som zabijal s magic missile... bohuzial, kedze moje znalosti BG2 su dost mizerne, viac sa vyznam v NWN1+2, tak mozem povedat len tolko, ze zaklinac s dostatkom magic missile, malej a velkej sprsky striel je univerzalny drakobijec... a vazne nepotrebuje ani tanka ani healera, v pohode si vystaci aj sam... ale tento thread je o BG2... tak v BG2 som drakov zabil vzdy snad na treti load, s tym, ze minsc mal nejaky draci stit, draci mec, dracie supiny na sebe, charname(ranger) mal cierne supiny(uz neskor) a aerie kuzlila chrmotaic orba magic missile(vazne to zabera), potom kopec ochrannych kuziel, potom tam bol keldorn a ten dalsi teplos( :-P :-D ) a este skecna de arnise :-D parta bola zohrata, len vzdy sa mi do toho nieco priplietlo(drak zakuzlil nieco necakane, minuli sa kuzla, opchcipala nejaka postava...), takze tak...
ono v podstate s vacsinou potvor som nemal problem... okrem mindflyerov... tych by som strielal na pockanie :evil: ziaden boss( :-? ) ma nedopalil viac nez nejaky zasraty mindflyer... viem,z e ku koncu som nieco proti nim mal, teda ani nie ku koncu, ale v tych stokach kde ich je strasne moc, tak tam som proti nim nieco mal, co ich kolabovalo, ale co? :-?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

xRage píše:viem,z e ku koncu som nieco proti nim mal, teda ani nie ku koncu, ale v tych stokach kde ich je strasne moc, tak tam som proti nim nieco mal, co ich kolabovalo, ale co? :-?
třeba kněžské kouzlo chaotic commands? (zmatené příkazy) :lol: to ti dává ochranu před psychickými útoky..
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Killdozer píše:třeba kněžské kouzlo chaotic commands? (zmatené příkazy) :lol: to ti dává ochranu před psychickými útoky..
Nebo ještě Zelený amulet.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

neviem, ci to je presne ten zeleny amulet, ale minscovi som dal na krk taky amulet, co daval odolnost voci zmameniu, ovladnutiu a este nejakym podobnym veciam...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

xRage píše:neviem, ci to je presne ten zeleny amulet, ale minscovi som dal na krk taky amulet, co daval odolnost voci zmameniu, ovladnutiu a este nejakym podobnym veciam...
Jo to bude on (je zelenej ;-) ), ale je na náboje.
Uživatelský avatar
Herald
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 22.1.2007 9:43

Příspěvek od Herald »

Hraju BG1 s Tutu a i když mam u postav nastavenej povětšinou střeleckej script, tak nejenom že při boji zblízka nepřehodí na zbraň zblízka, ale ani sami neútočí, když vidí nepřítele... Nemůže být problém v tom, že je nastavenej ten script jakoby z BG2? Oni totiž pod scripty z BG2 jsou i ty z BG1, ale nemají u sebe žádný popisky a značený jsou jen zkratkami, tak se těžko odhaduje, co kterej dělá.

edit: Fakt nikoho nic nenapadá?
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Už jsem tu zase a prosím o pomoc. Přes kostlivce co jsem řešil posledně jsem se procheatoval - naznal jsem totiž že hra je od toho aby se u ní člověk bavil a ne se vztekal nad vlastní bezmocí se probít dál. :wall: :doh: :wall:

Opomenuli fakt, že ze hřbitova kolem Sarevokový nevím co to je, jsem měl kulový. Celá tahle mapa je u mě totiž jen celistvá čerň na které se pohybují postavy.... :evil: :evil: :evil: holt nějaká chyby bůhví kde

Ale teď potřebuju poradit jak utlouct Sarevoka a ty jeho nohsledy...

Děkuju...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Příspěvek od Forest »

já sám jsem VG1 neměl problém s níkým až na ankhegi, a Sarevok jde jednoduše: pokud si dobře pamatuju, tak stojí vepředu, takže se postav s 1 postavou jen tak, abys viděl jen na něho a nech přijít Sarevoka za tebou ke své družině, místo abys chodil ty k jeho kámošům
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

KEBULE: Doporučuji následující postup:
/0./ Měj zapnutou detekci pastí, ať na ně zbytečně nešlapeš
/1./ Vyšli vpřed zloděje (hraničáře) ukrytého ve stínu, nechť vyláká Sarevokovy pohůnky, ty vyřiď první.
/2./ Až budeš bojovat se Sarevokem, přivolej si na pomoc nestvůry (mágova kouzla Povolání). Je jedno, že nebudou silné, hlavně ať jich je mnoho. Hlavním cílem je, aby zdržely Sarevoka, zatímco ty...
/3./...budeš na něj z odstupu sesílat kouzla (výborná Kouzelná střela) a nejúčinnější šípy jaké máš k dispozici. Tví bojovníci, když se posílí pár lektvary (Síla, Hrdinství), jej mohou dorazit.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Geralt píše:...Tví bojovníci, když se posílí pár lektvary (Síla, Hrdinství), jej mohou dorazit.
Oni ho nesmějí dorazit, oni ho musí zabít sami, nebo ještě lépe jen jeden! :twisted:
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

Geralt píše:/3./...budeš na něj z odstupu sesílat kouzla (výborná Kouzelná střela) a nejúčinnější šípy jaké máš k dispozici.
já nevím, ale není on Sarevok tak trošku imunní na magii? :lol:
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Zamčeno

Zpět na „Baldur's Gate I & II“