Reklama, media a ich dopad na spolocnost

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Reklama, media a ich dopad na spolocnost

Příspěvek od Arthalion »

Prave o tom pisem clanok do skolskeho casopisu, tak by ma zaujimal Vas nazor. Piste pokojne co najvycerpavajuce odpovede.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Arthalion: Náhodou MĚ tímhle topicem úplně mluvíš z duše..

Dneska jsem totiž přišel domů po psychické stránce absolutně vyždímanej a znechucenej z tohohle pokroucenýho světa, kde reklama a komerce vládne - obzvláště teď (o Vánocích) je nám ze všech stran podsouváno, že za každou cenu MUSÍME nakupovat spoustu zbytečností a hovadin, kterými si Vánoce "zpříjemníme" a čím víc se při tom zadlužíme, tím líp.. Podle médií prostě musíme mít ty nejlepší mobily od operátora, který poskytuje nejvíce výhod, škleboňům (ještěže žádný nemám ;-) ) musíme kupovat ty nejmodernější, nejznačkovější (nejstupidnější) a nejdražší hračky a vůbec nejlepší by bylo, kdybysme všechno nakupovali jen a jen v Tescu, Hypernově, Intersparu a u podobnejch cizáckejch zlodějů (kteří nám na oplátku za to budou "prodlužovat" trvanlivost potravin :-? ) - A DRTIVÁ většina lidí se samozřejmě reklamou nechá totálně oblbnout, chová se jako stádo tupých ovcí, který jde na porážku, a masově plní prostory hypermarketů, kde jsou schopni se (pod vlivem vánoční pohody) o výhodné zboží klidně i servat :!: :evil:
Po Postějově nám třeba poslední dobu jezdí reklamní náklaďáček Tesca s obří nabídkou "výhodných koupí" a neskutečně otravným tlampačem, který jen hlásí a hlásí spam - když dnes zajel i do naší (jinak poměrně klidné) ulice, kterou VELMI pomalu projížděl, tak jsem myslel, že už ho začnu ostřelovat jedním ze svých airsoftů.. :-(
A to se ani nezmiňuju o haldách a haldách reklamních letáků, o které jsem se nikoho neprosil a které po celý rok plní snad všechny schránky v ČR :!:

To by bylo ve zkratce asi tak vše 8-)
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 15.12.2005 20:19, celkem upraveno 9 x.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Len prostriedok, ako sa ludstvo postupne stane bezduchymi konzumentmi bez schopnosti vytvorit si vlastny nazor... (to je vycerpavajuce, co? Kam sa hrabe Kofi :lol: mno, k niecomu dlhsiemu sa snad dostanem zajtra, momentalne fakt nemam naladu...)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Poslední dobou se snažím (především televizní) reklamu ignorovat, a docela se mi to daří, trochu mě jen štve, jak si občas kamarádi povídají o té "nové, úžasné a vtipné reklamě", co včera viděli v tv a já nemám vůbec páru, o čem konkrétně se baví, ale přetrpím to 8-) .
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zrovna jsem se vrátila ze Zličína..no a dlouho mě tam nikdo zase neuvidí. Příšerná hudba, můj walkman je mrtev, tedy jsem se jí nevyhnula, nejapné reklamní obrázky a lidé...vypadají jako roboti, vymazané obličeje..jsem si vzpomněla na 1984, je místo Velkého bratra tam figuroval Velký obchod :twisted: a hromada šklebanů, fuj. Navíc jsem si chtěla koupit nějaké šaty, což se mi nepodařilo, bo jediné, které byly dostatečně malé, vyhovoval materiál (cosi na způsob saténu) a ani z nich nepadaly nitě, byly za cenou, kterou si já mohu dovolit zaplatit. Jebat ježky traktorem sice kvůli tomu nepůjdu, ale nepotěší to. Poučení propříště - megastory nikdy více, vracím se do second-handů :twisted: .

K tématu: Nechá-li se někdo zmasírovat reklamou, jest není sdostatek silnou osobností, aby masáži odolal, jest tedy slabý a plně si zaslouží, aby neustále sypal penízky na dřevo za každou cypovinu, kterou prostě MUSÍ MÍT :twisted:

KOFi: Mě by se líbilo, dostat spoustu dárků :angel: , ale jelikož nejsou peníze, tak u nás letos nebudou ani dárky. Ale já letos už dárek dostala, tak co :angel:

EDIT: Arthalion: Nechceš doufám používat cizí názory a myšlenky bez uvedení autora a copyrightu, tj. přijít levně a rychle k onomu článku, že ne :twisted: ?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Vampi: Já sice taky rád dostávám dárešky, ale Vánoce prožívám čím dál tím míň - jako většina svátků je to už jenom plytká komerce a faleš.. :!: :evil:

Arthalion: Jaký onen článek :?: :roll:
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Aky clanok ? Myslis ten do casopisu ?

Ja Vase nazory samozrejme pouzivat nebudem. Len ma zaujimalo, co si o danom probleme myslite. :-) ;-)
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Arthalion píše:Ja Vase nazory samozrejme pouzivat nebudem. Len ma zaujimalo, co si o danom probleme myslite. :-) ;-)
Ten můj klidně použij.. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Arthalion píše:Aky clanok ? Myslis ten do casopisu ?
Ja Vase nazory samozrejme pouzivat nebudem. Len ma zaujimalo, co si o danom probleme myslite. :-) ;-)
Já si nemohla nerýpnout ;-) nic ve zlém :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

Ja bych rekl ze reklamy oblbuji jen "prumerne" lidi.. - kdokoli aspon trosku inteligentni si dokaze sam vybrat podle sveho vkusu... - cili bych nerekl ze reklamy jsou spatne... - spis ze lidi jsou hloupi a manipulovatelni...
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Ja reklamy prakticky ani nejako zvlášť nevnímam. Ak by u mňa ako konkrétneho človeka svojím výrobkom zabodovať určite by to nešlo cez reklamu. Ale myslím si, že mimo výnimiek ako ja je reklama veľmi vyplavný element. Je to neoddeliteľná súčasť médií. A späť ku môjmu postoju k reklamám - ja si reklamy všímam predovšetkým po estetickej a spracovateľskej stránke - teda ma nezaujíma čo tá ktorá reklama propaguje, aloe zaujíma ma akým spôsobom je spracovaná, jej nápad či vtip. Reklamy hodnotím práve podľa tohto kritéria. A myslím, že v posledných rokoch sa okrem reklám na pracie prášky a inej "klasiky" nájde už aj skutočne kvalitné reklamy. Tieto kvalitné delím na 2 kategóre:
1. reklamy s dobrým nápadom a vtipom, na ktorom sa zasmejem
2. reklamy s pekným umeleckým spracovaním, ktoré vo mne zanechajú aspoň nejaký estetický ( či už hudobný alebo obrazový ) zážitok...
S dobrou reklamou občas dokáže prísť T-Mobile, alebo niektoré športové značky. Konkrétne jedna z najlepších reklám bola reklama na "inteligentnú" topánku od Adidas-u, ktorá v TV bežal v prvej polovici tohto roka - úžasné ozvučrnir, fantastická atmosféra... inak momentálne nevidím reklamu, ktorú by som potreboval vyzdvihnúť...

To je zatiaľ všetko - skrátená verzia útržku môjho postoja k reklamám... ;-)
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Yachiko píše:Konkrétne jedna z najlepších reklám bola reklama na "inteligentnú" topánku od Adidas-u, ktorá v TV bežal v prvej polovici tohto roka - úžasné ozvučrnir, fantastická atmosféra...
Ta s tím mědvědem, že :?: - Jj, ta byla skvělá (obzvláště její nezkrácená verze) :!: :applause:
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

KOFi: Áno, tá...
Tú neskrátenú verziu som videl len na Eurosporte, na našich TV dávali len tú skrátenú, ktorou ma obzvlášť nasrali... inak tá reklama bola úžasná - kiež by takých bolo viac na úkor tých odpadkových reklám na pracie prášky a iné kraviny...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmmm, některé reklamy jsou náhodou docela dobré (pamatuju si kdysi dávno na reklamu na Martini s papouškem). Koneckonců i reklama může být umělecké dílko.

Navíc reklama ovlivní prakticky kohokoliv (i když si může namlouvat, že je vůči ní imunní). Minimálně (i když podvědomě) víte o tom produktu, který reklama představí - ať je to cokoliv. A pak je šance, že tu věc budete někdy kupovat - hmm, třeba dejme tomu, něco na čištění záchodu :-) - no a tipl bych, že u takovéhle v podstatě minoritní věci (většina RPG hráčů asi neleduje trh a ceny čistících prostředků) je podle mého názoru vysoká šance, že koupíte právě ten jediný, který jste mimoděk spatřili v nějaké reklamě. Hehe, zeširoka řečeno :-D

Prostě business - kdo má dobrou reklamu, má neskutečnou výhodu před ostatními. Toť fakt moderní doby. (například počítačové hry - shit, co má dobrou reklamu se prodává skvěle, zatímco dobrá hra, o které prakticky nikdo neví, zapadne, maximálně ji hraje pár znalců/příznivců tématu).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c: při čtení minulé stránky už jsem si v hlavě formuloval, jak napíšu svou odpověď, otočím.. a Tys ji napsal za mě. :-)
Podepisuju se pod to.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“