BitTorrent clients

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jaký používáte BitTorrent klient?

Vuze (Azureus)
1
8%
µTorrent
9
75%
BitComet (a varianty)
0
Žádná hlasování
Jiný
2
17%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:Hmmm, tak jsem se zase vrátil k BitCometu, ale Azureus nevypadá až tak špatně... Kupodivu bych řekl, že zabírá asi stejně paměti jako BitComet :lol: (možná se to po nějaké době zvětší, ale třeba ne - musel bych to vyzkoušet).
Ha, haha, hahaha. BitComet je psaný v C, takže si může vzít tak 10,15 MB. Azureus mi pravidělně sežral řádově 60 MB.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: Hahaha :wink: V tuhle chvíli mi zabírá BitComet 60 MB RAM 8-)

Ale v podstatě je mi to jedno - pokud nebude zabírat víc jak 200, tak mi to nevadí :-)

Hmmm, µTorrent se přes 5 MB nedostal :-D
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:drake127: Hahaha :wink: V tuhle chvíli mi zabírá BitComet 60 MB RAM 8-)
:lol: Tak to jsem asi neprogramoval já :-) Ale stejně je teda alespoň rychlejší.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Hm, mne samotný azureus zvyčajné zaberá tak do 20MB ale ten súvisiaci spustený proces jawav.exe sa niekedy nabalí aj na 150 MB :shock: (keď to nechám pustené viac ako deň :roll: )
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nj, java není zrovna proslulá uvolňováním paměti :-)

drake127: Možná záleží i na velikosti cache, kterou si zvolíš :-?

Teď jsem narazil na zajímavý problém. Mám jeden torrent, říkejme mu třeba X, který mám cca 12 GB. Zkoušel jsem ho různě míchat v Azureu i BC (tj. začal jsem v BC, pak jsem pokračoval v Azureu, pak zase v BC).

V BC jsem měl cca 300 MB staženo (tj. asi 1.8%). Když jsem chtěl pokračovat v Azureu, tak to hodilo hlášku "Data missing: Existing data file length too large", což jsem vyřešil zaškrtnutím povolením zkrácení větších souborů, ale po force check hlásil, že je staženo jen asi 0.9 procent (cca něco přes 100 MB). Což mě teda moc nepotěšilo... Je možné, že kdybych měl už od začátku v BC zvoleno, aby alokoval místo před zahájením stahování souborů, tak by to fungovalo bez problémů - jen nějak nedůvěřuju tomu zkracování souborů :lol:

Edit: Jo, to poslední je asi featura - BitComet přidává na konec stahovaných souborů informace navíc - takže zkrácení souborů to vyřeší, a Azureus vyžaduje, aby bylo alokováno místo pro soubory před jejich stažením (nebo něco v tomhle smyslu).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Takže práve mi beží azureus a zaberá mi v pamäti cca 3,6 MB - oproti tomu java /javaw.exe/ zaberá 105 MB :-? :lol:

edit: jeden rýchly guide na základný setup azureusa
http://www.narutofob.com/forums.php?m=posts&q=631
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: No já jsem s Azureem neměl žádné problémy - jen jsem radši odinstaloval veškerý javí inkarnace, které se mi na počítači nahromadily a nechal jen dietní poslední jre.

Hmmm, radši bych lidi odkázal přímo na Azureus Wiki - to jejich FAQ je celkem dobrý a najdeš tam řešení na většinu známých problémů.

http://azureus.aelitis.com/wiki/index.php/Main_Page

(a jinak nejlepší BitTorrent client je stejně BitComet :lol:)
Ale Azureus se mi taky vcelku líbí.

Navíc v poslední verzi Azureus už nepoužívá Javu tak okatě - vypadá to, že navenek je vidět jen proces azureus.exe... Včetně připojení - tj. na javu už nenarazíš.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Sice už BitTorrent skoro vůbec nepoužívám, ale celkově se mi Azureus docela zalíbil. Takže bych ho asi taky každému doporučil :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Prosím vás,jak mám přesměrovat v Azaureu porty aby se mi torrent rychleji stahoval?Děkuji za případnou pomoc :cry:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Ave : hlavne si tie porty daj ako výnimky do firewallu.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

nuke píše:Ave : hlavne si tie porty daj ako výnimky do firewallu.
A jak se to dělá?? :-(
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Ave : najprv si pozri v Azureovi, aký port máš zadaný. Ak si ho nemenila, tak je najskôr 6881. Potom si v control panel (vo windowse) otvor Windows firewall, ďalej záložku exceptions (výnimky). Add port a tam daj jeho meno ( napr. 6881 ) a číslo ( 6881 ). Ja som si vždy dal do výnimiek oba druhy portov... neviem ktorý naozaj treba. :anxious:
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

nuke píše:Ave : najprv si pozri v Azureovi, aký port máš zadaný. Ak si ho nemenila, tak je najskôr 6881. Potom si v control panel (vo windowse) otvor Windows firewall, ďalej záložku exceptions (výnimky). Add port a tam daj jeho meno ( napr. 6881 ) a číslo ( 6881 ). Ja som si vždy dal do výnimiek oba druhy portov... neviem ktorý naozaj treba. :anxious:
Když já tam tu milou záložku nemám :shock:

EDIT:Tak to mám ale nezdá se mi že by to bylo o něco rychlejší :-(
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Ave : Ak si to predtým nemala vo výnimkách, tak by to malo pomôcť. Ďalšia možnosť je zmeniť si port v azureovi a znova ho dať do výnimiek, ale nezdá sa mi, že by to bolo nejaké geniálne riešenie... Výkon sa mi dlhodobo nezvýšil. Btw vidíš v Azureovi aj zelené "ksichtíky" ?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

nuke píše:Ave : Ak si to predtým nemala vo výnimkách, tak by to malo pomôcť. Ďalšia možnosť je zmeniť si port v azureovi a znova ho dať do výnimiek, ale nezdá sa mi, že by to bolo nejaké geniálne riešenie... Výkon sa mi dlhodobo nezvýšil. Btw vidíš v Azureovi aj zelené "ksichtíky" ?
No právě že ne.Žádný zelaný ksichtíky tam nemám.Jenom žlutej.Jak to mám udělat aby byly zelený????? :cry:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“