Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od sevencreature »

Jak se vám líbí? Moje pořadí je asi Hexen>Heretic 2>Heretic>Hexen 2.

Přitom Hexen je jedna z mých nejoblíbenějších her celkově (ani nevím, kolikrát jsem ho dohrál - naposledy zase včera :lol:)

Heretic 2 vypadá nádherně, hraje se taky dobře - řekl bych, že má ideální hrací dobu (dost dlouhá, ale ne tak dlouhá, že by to člověka přestalo bavit).

Heretic jsem dohrál kdysi dávno (a teď jsem ho zase začal hrát) - celkem to jde - v podstatě Doom, ale ok.

Hexen 2 jsem ještě nedohrál - začal jsem několikrát, ale vždycky mě začal nudit (nejdál jsem byl ve 4. hubu) - snad někdy (NewHexen úprava - sice to grafiku moc nevylepší, ale co...). Heh, navíc má Hexen (jednička) mnohem hezčí grafiku :-) (pokud používáte Doomsday).

Jinak pro hraní Hexen a Heretic v dnešní době vřele doporučuji Doomsday - (kromě nádherné grafiky) je tu možnost rozmanitého nastavení ovládání a dalších vymožeností, to vše bez jakéhokoliv narušení hry (tj. vypadá to stejně - hmmm, těžko vysvětlovat :lol: - chce to vyzkoušet) - pro příznivce těchto her je to povinnost 8-)

http://www.doomsdayhq.com/index.php
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Bez pořadí - já tyhle hry žeru všechny stejně :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Takže až na "malé" rozdiely som na tom dosť podobne :

Hexen som dohral trikrát a moc sa mi páčil.
Heretic 2 som nikdy nevidel.
Heretic bol/je fantsy doom a keďže som mal rád Doom 2 nemohol som nemať rád Heretica.
Hexen 2 som tiež nikdy nedokončil. Dostal som sa max. niekde za polovicu.

Na Hexenoch sa mi páčilo to prechádzanie medzi mapami 8-) . To dovtedy v žiadnej hre nebolo. No a Doomsday niekedy skúsim. Čo presne robí ? Vyššie rozlíšenie ?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

nuke: Asi tak - větší rozlišení, OpenGL - celkem detailní možnosti nastavení, hra nabíhá rychleji než normální Hexen :lol: , můžeš nastavit všelijaké ovládání (prakticky co tě napadne)... Podpora detailnějších textur (musíš si stáhnout různé modifikované packs), podpora 3D modelů (taktéž je musíš stáhnou, ale ty které jsem zkoušel nevypadaly nic moc :lol:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Heretic 1 jsem dohral, nebylo to nic extra, ta hra podle me utrpela hlavne velmi nizkym poctem textur. Porad prochazet ta sama prostredi neni moc zazivne. Heretic 2 jsem hral, nedohral, jeste mam nekdy savy :). Hexena mam taky rozehraneho, skoncil jsem nekde u konce, savy uz ale asi nemam :). Hexen 2 jsem moc nehral. Ale nekde na cedu ho mame :).
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Fajn hry, ale stejne nic nema na klasiku Black Crypt :-P
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Hexen je jednička, pak už to vidím tak nějak nastejno.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Killdozer
Sigilan
Příspěvky: 463
Registrován: 23.10.2005 15:13
Bydliště: Friendly Arm Inn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Killdozer »

heretic. skoda jen ze asi pred pul rokem se mi ztratilo(u nejakeho kamarada) cd s temahle vsechnejma hrama. plno z nich sem ani nestacil dohrat. treba kyrandii. ach jo. ale heretic byl uplne squelej. myslim, ze sem ho i dohral...
je hezké, když se lidé spojí jako řetěz.. je ale krásné, když se spojí jako kroužková košile...

http://www.immortalfighters.net
Draci doupe ponetu
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Killdozer píše:heretic. skoda jen ze asi pred pul rokem se mi ztratilo(u nejakeho kamarada) cd s temahle vsechnejma hrama. plno z nich sem ani nestacil dohrat. treba kyrandii. ach jo. ale heretic byl uplne squelej. myslim, ze sem ho i dohral...
To si nemohl nedohrát..... ;-)
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Po delší době jsem rozjel Hexena. Hlavně díky Doomsday , což opravdu stojí zato . Chci se vás zeptat . Nemáte někdo návod na tuhle hru ? Uvíznul jsem v dark woodu , v jedné mapě jsem získal nějaký klíč , který mi nikde nepasuje ... prostě jsem zakysnul a vůbec nevím jak dál . Někteří tady tvrdili , že ho projeli a dokonce vícekrát . Mohli byste mi pomoct ??
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: No já jsem Hexen dojel minimálně 5x a stejně občas zakysnu a třeba hodinu nevím jak dál :lol: Je tam docela hodně věcí, na které člověk občas pozapomene.

Návod je kdyžtak k dostání tady:
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin ... 97554.html
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

btw abych taky napsal moje hodnocení , tak ze zmíněných her mám nejraději Hexena . Moc rád bych ho projel , ale bez návodu si asi neporadím. Hned po něm je Heretic . Toho jsem projel snad 100x :) . Hexena2 jsem nehrál . Mám ho sice doma , ale nějak mi blbne . GLHexen2 mi spustit nejde kvůli nějaké chybové hlášce a když ho rozjedu přez software , tak se mi strašně seká , když jdu kolem teleportuu nebo kolem mlhy , nebo kolem vody . No a nakonec heretic2 jsem nehrál...
to Sevencreature: Nějaký návod jsem tam našel , ale bohužel je psán anglicky. Jelikož anglicky moc neumím , tak mi nepomůže . Nevíš o nějakém českém návodě ??
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

ještě něco

Příspěvek od Choosen »

zapoměl jsem se zeptat , dá se ještě někde sehnat datadisk Hexen: Death Kings of the Dark Citadel ??
Jo a editovali jste mapy do Hexena ?
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Choosen: Death Kings of the Dark Citadel nejlépe seženeš např. na bittorrentu nebo jiné p2p síti.

Mapy jsem dělal jen pro Doom 2 a brzo jsem toho nechal :-)

S tím českým návodem ti neporadím - nemám v tomhle ohledu zkušenosti - zkus něco najít v Googlu :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Choosen
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 5.2.2006 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Choosen »

Nic jsem nenašel . takže mi zřejmě nezbývá nic jiného , než vzít slovník a slovo za slovem překládat . Do hajzlu :-?
Liberate tuteme ex Infernis .
My servants can smell your blood,human .
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“