Sólo hraní

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Frco »

Mno pridam aj ja co ma tazi na srdci, snad moze byt sekcia :)

Stats:
13/18/17/18/18/3

Hram solo polelf multiclass thief/mage.

Vybava
Hlava: Vailorova helma (proste to co dava dvojnika)
Amulet: od Arana linvaila
Prsten: Gaxx 2x/switchovat samozrejme za 18 charisma pri obchodoch
Brnenie: Roba vecny
Boty: Boots of speed
Opasok: Vzdusnej sily z Trademeetu
Plast: ??? Rozhodujem sa medzi Plast zo stok +1 AC/tym z Trademeetu co rozmazava charakter/ten od Sahuaginov/je lepsi?
Rukavice: ??? Neviem vobec, teraz myslim ziadne ani nemam.

Do ruky: pouzivam cepel Dakkona Zara co dava +1 spell 1./2./3./4. urovne, to len tak na chut na zaciatok, ten mec od Licha, co nici nemrtvych, zurivost nebes, short sword +3 na prebodavanie. Len ma iba dva sloty na zbrane a preklikavat stale sa mi nechce a nie je to velmi RPG koser :)
Vacsinou nahadzem ochrany hned, nech si miniem spelly z Dakkona, potom mozem bez strachu prekliknut na Zurivost nebes,
Do druhej ruky: Shield of Balduran
V Quick slote sa mi dost osvedcila teraz Harfa Pandemonia pre barda, to je dost sila :)

Vychadza mi to na AC -7, ked budu oba ringy tak -8.

Raz davnejsie som to uz s T/M dohral, dostal som sa ale az k Melissan uplne na zaver a tam som dost zakysol, skusal som to asi hodku ju davat, aj tych elementalov, ale nemal som na to nervy, potom som save stratil, tak teraz to chcem dohrat.

Chcel by som mozno taky fun build skusit, teda bez staff of the magi, nad tym sa este rozhodujem, zatial totiz raz co som hral za T/M a asi 5x za solo mage som vzdy bral Staff of the Magi a uz je to preklikavanie na invisibility otrepane :)

Neviem ale, co dobreho mu dat ako plast a rukavice. Pripadne co by ste zmenili z tych veci hore ^^ ? Aka este dobra zbran by sa mu hodila do ruky? Piste ale v SoA, do ToB to este chvilku potrva a tam predmety este nemam absolutne v malicku :)
Som uz cca v polke hry, mam vsetky questy a idem za Imoen na Brynclaw, chybaju mi len Gaxxove prstene, tam chcem ist ked budem mat Draci dych, vzdy som ho zabil len s tym :oops:
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Field Mouse »

- při síle 13 bych určitě uvažoval o něčem, co dodává sílu - pokud chceš pás z Trademeetu, pak bych volil rukavice síly z planární koule
- štít Baldurana je ok proti beholderům, jinak pro single, kde zmámení znamená smrt, bych volil štít harmonie. Do druhé ruky je taktéž super šarlatové ninja to z měděné čelenky (Joluv) - budeš mít tři útoky
- meč probodávání je trochu zbytečný, pokud máš zuřivost nebes
- plášť dávám stokový, neboť na rozmazanou postavu se mi nechce dívat. Sahuaginský plášť je naprosto ultimate, ale přijde mi, že podobně jako hůl mágů trochu kazí hru
- gaxxe jde zabít třeba i s odolností na kouzla - ochranu, dobré je mít proti němu 2x ram ring a naklonovat se přes helmu - budeš mu pak moct dát 4 rány. Zabít se dá i melfovými meteory, pokud jsi na nízké úrovni a prý také Slayer formou.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Frco »

Stit chcem mat urcite, kvoli lepsiemu AC, dve zbrane asi nie.

Tie rukavice sily skusim, akurat idem planarnu gulu, jediny quest co mi zostal :)

Plast, ze je trochu ultimate mi moc nevadi, ono preto som si aj dal thiefa, kvoli jeho pasciam, ktore ultimate urcite su. Drtivu vacsinu "tazko riesitelnych" priser vo watcher`s keep a celkovo v ToB som riesil prave cez pasce :)

Toho Gaxxa skusim s tymi baranidlovymi ringami, to je zaujimava taktika :)
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Tarreb »

Field Mouse píše:-
- gaxxe jde zabít třeba i s odolností na kouzla - ochranu, dobré je mít proti němu 2x ram ring a naklonovat se přes helmu - budeš mu pak moct dát 4 rány. Zabít se dá i melfovými meteory, pokud jsi na nízké úrovni a prý také Slayer formou.
Odolnost na ajkou třídu kouzel? Co nejčastěji sesílá?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Field Mouse »

Odolnost na ochranu - ta chrání proti Uvěznění.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Dorion Strack
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 9.11.2009 16:59

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Dorion Strack »

Zdravicko,

hram solo za povolanie assassina(kit zlodeja) lvl 31 a celkom to ide. Lvly naskakuju az prekrapivo rychlo jeden za druhym a doteraz som nenarazil na protivnika ktoreho by som nezvladol. Chystam sa prave do spellholdu a chcel som sa spytat kde nastavaju tie momenty kedy sa stava hra na solo hranie pre zlodeja zlozita? Niekde som cital, ze dohrat SoD alebo ToB za zlodeja, specialne za assassina je nemozne... Ako zbrane vyuzivam iba Celestial Fury, Staff of Rynn +4 a Tuigan bow +1, prstene: ring of gax a ring of human influence(nebavi ma switchovanie zbrani a itemov kvoli ich specialnym vlastnostiam), na nohy boots of speed a inak hluposti co som nabral po ceste..

Vcelku ma bavi vyhrat sa s tymto povolanim v zlozitych stuaciach, nemam moc rad vyuzivanie hernych nedokonalosti v moj prospech aj ked som to pri kangaxxovi demilichovi s ochranou proti nemrtvym a Staff of Rynn spravil(podla mna uboha taktika ale budiz..)

Chcel som sa spytat aka je najlepsia backstabovacia zbran pre zlodeja +4,+5,(evtl. +6?) a v akej casti hry sa da ziskat? Zatial som bol s celestial fury nadovsetko spokojny.

Su miesta ktore solo zlodej nemoze zvladnut? Preco?

Dakujem.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Jab »

Dorion Strack píše:Chcel som sa spytat aka je najlepsia backstabovacia zbran pre zlodeja +4,+5,(evtl. +6?) a v akej casti hry sa da ziskat? Zatial som bol s celestial fury nadovsetko spokojny.
Staff of Ram, Club of Detonation (tam si ale nejsem jist, nakolik backstab násobí tu fire damage - může to být i dost nevýhodné) - pak dlooouuuuho nic a následně Spectral Brand, Angurvadal (ten ovšem nastavuje sílu na 22, čímž pádem se pro postavy s nižší silou i může vyplatit). Vše skládá Cespenar:
http://www.gamebanshee.com/baldursgatei ... sforge.php

Btw:
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=3 ... it#p142799

P.S. U zloděje je ale samozřejmě dobře možné, že by se to pořadí proházelo, pokud bys měl v druhé ruce Crom Fayer (síla na 25). Pokud hraješ ale za Assassina, tak ten tohle kladivo beztak bude moci používat až se získáním HLA Use Any Item.

V posledku bych tedy užíval Staff of Ram nebo Spectral Brand a Crom Fayer (s UAI). U toho Club of detonation si opravdu nejsem jist, jak to má s tím násobením fire dmg (navíc jsem v tom svém seznamu do výsledné dmg započítal i 1/3 z 33% šance na dalších 15 dmg ohněm = 5).
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Sólo hraní

Příspěvek od PostTrauma »

Jab: Pokud vím, tak v BGII se nedá backstabovat 2h zbraní, takže ta Staff of Ram mu moc nepomůže. Ale klidně mě oprav, jestli se mýlím, osobně backstab nepoužívám vůbec.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Jab »

PostTrauma píše:Jab: Pokud vím, tak v BGII se nedá backstabovat 2h zbraní, takže ta Staff of Ram mu moc nepomůže. Ale klidně mě oprav, jestli se mýlím, osobně backstab nepoužívám vůbec.
Opravuji tě. Holí se backstabovat dá. Koneckonců výše zmíněný používá Staff of Rynn.
Dorion Strack
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 9.11.2009 16:59

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Dorion Strack »

backstabovat se da kazdou zbrani kterou muze zlodej bez uai pouzivat.

Podaril se mi skvely kousek... vymazat save z underdarku assassin lvl39 tak jdu od zacatku ale na solo uz ne, pripada mi to byt mnohem lehsi a prichadzam o mnozstvi zabavy popri hre.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Field Mouse »

Za single zloděje jistě dohrát lze, už jen kvůli tomu, že zloděj si může nakoupit svitky a kouzlit cokoli (při single hře dá 3M expů velmi brzo) a navíc může běhat za rožky a schovávat se do stínů. Na jednotlivé bosse odolné na magii pak stačí pasti. Strochu problém může dělat závěrečný souboj, když Irenicus přivolá kopu démonů, kteří vidí neviditelnost, jsou vesměs imunní na magii a pět pastí je všechny nezabije. Ale s dostatkem svitků to jít musí. Stejně tak ToB musí jít s dostatečným množstvím svitků, hůlek, pastí a lektvrarů projít (když dojdou pasti, lze použít lektvar na moudrost a svitek přání...).
Zbraně určitě doporučuji dvě - do levé ruky je totiž dokonalé šarlatové ninja to, které umožňuje tři útoky a ještě dává jed. Pokud chceš používat kombo vylepšený spěch + vražda, tak do levé ruky Belma, který taktéž přidává +1 útok a jde s ním navíc probodávat.
Do hlavní ruky určitě Celestial Fury, je to naprosto nejlepší zbraň ve hře. I proti hodně silným bossům má 20% šanci na stun, často však mnohem vyšší. Alternativou je zmíněná hůl beranidla, se kterou dáš ale jen jeden útok zblízka (s max. boosty tři), což je v porovnání se třemi útoky při použití dvou zbraní (s max. boosty sedmi) dost na pytel.
Fire damage u ohnivého kyje se na 99% při backstabu nenásobí.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Jab »

To už je dost otázka, jak moc se Belm (atp.) v té druhé ruce vyplatí. :think: Přece jen ta síla 25, kterou dává Crom Fayer, je taky hodně velká výhra a řekl bych, že pro zloděje se vyplatí. Koneckonců i kdybys hrál za půl-orka, tak sílu můžeš se zlodějem vytáhnout tak na hmm, 23 (tuším -> 19 základ +1 v BGTutu, +1 u Luma, +2 pokud v Hell Trials za "zlou" možnost). Určitě minimálně na probodávání bych si Crom Fayer nechal v druhé ruce. Pro souboj pak přehodit na ten Belm.
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Zdravím lid sigilský,

rád bych se zeptal, zda jde dohrát kompletní série BG pouze za čistého Thiefa?
Žádný dual ani multi, prostě čistý true class. Bez žádných modů a na střední obtížnost?

Děkuji za případné odpovědi
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Lucates »

Pokial viem, tak BG by sa mala dat dohrat solo za kazde povolanie, ale za zlodeja som to neskusal, tak ti neviem dat informaciu z prvej ruky...ale prebodavanie zozadu je dost silna vlastnost, ktoru urcite vyuzijes dokonale...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

Bezpochyby. V SoA ti může udělat malý problém, pokud budeš hrát s xcapem a nedosáhneš na HLA - ale hádám, že s pastmi a probodáváním to půjde dohrát i tak.
Jinak ve chvíli, kdy získáš UAI, do pravé ruky dáš Zuřivost (příp. Belm), do levé Šarlatové ninjato, pásek na sílu, nahodíš plášť proti magickému zranění, Gaxx ring(y) (které kouzlí zdokonalený spěch) a do batohu dáš pár magických svitků, tak by neměl být problém ani proti bossům.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“