Sólo hraní

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

Jinak co se týče BG1, to jsem celé za single zloděje osobně dohrál a potvrzuji, že to jde - SoA a ToB jsem nezkoušel, ale viz předchozí příspěvek.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Field Mouse píše:Jinak co se týče BG1, to jsem celé za single zloděje osobně dohrál a potvrzuji, že to jde - SoA a ToB jsem nezkoušel, ale viz předchozí příspěvek.
Paráda.
Ja jsem totiž BG 1 dohral cca 7x, ale pokaždé to bylo vždy s plnou partou. A tudíž si vůbec nedovedu představit, jak budou probihat boje pouze s jednou postavou. Navíc sem nikdy plný potencionál Zloděje nevyužil.

Pokud by jsi mi mohl dát nějaké rady do začátku, byl bych ti moc vdečný.

Jenom dodám, že budu hrát za Zloděje, člověka neutrála (jakoby žoldáka :-) )....staty se pokusim naházet co nejvyšší.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

Pamatuju si, že ze začátku to bylo docela těžký, zloděj má málo útoků, nic moc THAC0 a ze začátku OČ taky nikoli extra. většině soubojů se zkoušej maximálně vyhnout ukrytím do stínů (když se pohybuješ venku v noci, máš vyšší šanci na schování!), protože bojovat s každým by bylo na hodně dlouho, hlavně zpočátku, kdy máš špatný násobitel probodnutí.
Když už musíš bojovat, tak vylákávej nepřátele po jednom a pokoušej se co nejvíc útočit stylem probodnutí - útěk - ukrytí - probodnutí. Je to občas zdlouhavé, ale na válečnické drsnění zloděj prostě nemá. A když jde do tuhého, tak se neboj použít hůlku, o kterou na začátku obereš Imoen.
Zcela zásadní je dávat dost bodů do ukrytí - vzhledem k tomu, že hodně rychle nabereš maximum zkušeností tě totiž nemusí nijak moc trápit případná nezabitá monstra a v některých lokacích je tak mnohem rychlejší a pohodlnější se prostě okolo nepřátel proplížit. Typicky třeba do jeskyně s pokladem u majáku, ale i na spoustě dalších míst.
No a poté, co se ti povede získat boty rychlosti (mimochodem dost tuhý souboj) už za pomocí taktiky stín - probodnutí - útěk - stín zabiješ prakticky cokoli.
A nezapomeň si co nejdřív kradnout Algernonův plášť, jeho schopnost zmámení je bezva proti bossům. Obzvlášť skvělý je v bitvě se Sarevokem a jeho kamarády - jestli Tazok bojuje s tebou nebo proti je celkem rozdíl :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Díky moc za rady

Mým hlavním cílem stejně ani neni splnit všechny Q....chci dosáhnout XP capu (160 000 +- už nevim přesně), sebrat všech 7 knížek na zvýšení vlastností a porazit Sarevoka a pak export do BG II.

Ze začátku mě napadlo, že bych mohl plnit nejprve takové ty mírumilovné Q (holčička a její kočička ve vodopádu, Melicamp apod.) a až pak se vrhnout ta težší souboje.

Algernonův plášť si myslim, že bude pro solo Zloděje perfektní :-)

Ještě se chci zeptat na rozdělení vlastností u Zloděje. Moudrost a Inteligenci nějak využiju jako zloděj? Charisma vzhledem k tomu, že budu jediná postava by asi bylo lepší mít co nejvetší že?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

Vlastnosti - 18/18/15/cokoli. Inteligence, moudrost a charisma je jen na pár nevýznamných dialogových možností (asi nejlepší využití je, že s nimi lze překecat Tazoka, aby tě pustil do tábora banditů bez toho, abys s ním musel cvičně bojovat). Slevy v obchodě za charismu jsou celkem zbytečné vzhledem k tomu, že za celou hru koupíš akorát tak stínovou zbroj, možná nějakou hůlku a do závěrečného souboje pár šípů.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od valcik »

V manuáli k dvojke je uvedené, že vysoká múdrosť pridáva bonus k záchrannému hodu proti kúzlam, ktoré patria do školy zariekavania. Mnohí tvrdia, že to neplatí, ale v každom prípade nájdeš v manuáli k dvojke i tabuľku, kde je to presne rozpísané. :- )

V jednotke je ale veľa kníh (3, 4?), ktoré múdrosť trvale navyšujú, s tým treba pri vytváraní postavy rátať.
Hehe, nezabudni zreferovať, ako si v kariére sólo zlodeja uspel, zrejme to bude pekne tuhé.
(Držím palce, ak máš na pláne aj prieskum Durlagovej veže.)
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Field Mouse - Tak za 5 minut házení sem si naházel 18,18,18,9,8,18 .... snad by to neměl být problém.

Valcik - Knihy na Moudrost jsou v BG I tři.

Do Durlagovy věže půjdu pravděpodobně jenom kvuli tý jedný knize, která je díkybohu snadno dostupná :-)

Samozřejmě mám v plánu zde reportovat jak se mi daří a především řešit vzniklé problémy :-) Ale vytvářím celkem obsáhlý všeobecný návod + ho chci ještě obohatit o 3 další návody (Paladin dobro, Mág zlo, Zloděj sólo :-) ) Navíc sem si omylem smazal savy na toho Paladina tak to musím hrát znovu. Občas do toho jentak zlehka toho Mága. A vzhledem k tomu, že den má jenom 24 hodin a já chodím do práce, za přítelkyní, do bázenu a do posilovny, tak by mě zajímalo jak to všechno budu zvládat :-D
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

18 odolnosti je neefektivní - ne že by to mělo nějaký velký vliv, ale 16 je max co použiješ - tudíž je "nejlepší" dát tam na začátku 16 nebo 15 (s tím že do 16 doplníš knížkou).
Jinak o moudrosti se standardně říká, že oproti údajům v manuálu záchrany nezlepšuje - ale kdoví, ony záchranné hody jsou ve hře zveřejňované tak nějak záhadně :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Razfallow »

Moudrost záchranné hody opravdu neupravuje. :salut:

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Field Mouse - Máš pravdu, vždy sem hrál za Paladina a tomu se životy zvyšujou klidně i do 25 Odolnosti. U ostatních jenom do 16 ....asi bych se měl zajímat i o tabulky ostatních povolání :-)

Nakonec sem to upravil takto: 18,18,15,5,18,15 .....inteligenčně je sice na úrovni vypnuté pračky, ale o RP mi zde nejde :-)
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Report: Tak zatím 4.lvl....plním Q kde není nutnost boje, popřípadě snadný boj.
Stínové brnění už nakoupeno. Chci se zeptat...do kolika procent mam narvat body na Ukrytí? Teď mam 125% i se Stínovym brněnim. Jestli by taky nebylo dobrý narvat něco do Odhalování pastí?

Ještě mam jednu hodně trapnou otázku: Jelikož Zloděj neni moje parketa, tak se chci zeptat ohledně probodávání. Ten násobek probodávání se časem zvyšuje s vyššim lvlem? Probodávat se dá Dýkou, Malým mečem i Velkým Mečem?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Bhaal: Viz FAQ (6. otázka).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Field Mouse »

125% ukrytí bohatě stačí. Je vhodné mít kolem 60-70% (přesná čísla si nepamatuju) v pastech a odemykání, abys byl schopný odemykat a pastit v pozdějších fázích hry.
Backstab se s levely postupně zvyšuje, viz faq nebo manuál hry. Probodávat můžeš veškerými zbraněmi, které jsou použitelné zlodějem - pokud jsi single zloděj, tak můžeš probodávat vším, čím můžeš bojovat.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re:

Příspěvek od Bhaal »

yenn píše:Bhaal: Viz FAQ (6. otázka).
Díky...omlouvám se
Uživatelský avatar
Bhaal
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2010 16:15

Re: Dohrání série BG pouze za zloděje

Příspěvek od Bhaal »

Info: Takže momentálně 9.lvl a cca 145 000 xp. Candelkeep podruhé.

Pocity: Začátek trošku horší, skoro na nikoho jsem nemohl. Vše se ale změnilo s pláštěm Algernona. Jakýkoliv težší boj vyřešen pomocí zmámení nějakého člena nepřátelské party. Ze začátku sem získal hrozně moc xp za bazilišky a sirény. Takže než sem šel vůbec do Nashkelsých dolů, tak už sem měl nějaký 7.lvl. Mno a od té doby co mám botky rychlosti, tak je to jedna báseň :)

Zatím nejtežší byl asi Davaeorn. Přes ty jeho iluze a ochrany se nedalo backstabovat. Tak sem ho zmámil a vyplácal všechny jeho kouzla + firebally do něj samotného a až byl bez ochran, tak stačila jedna dobře mířená do zad :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“