Sólo hraní

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
iks
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 24.11.2007 13:07

Re: Sólo hraní

Příspěvek od iks »

v klasickym BG1 sou scimitary od ditzze klasicky Great sword tak tam neni duvod aby je zlodej nemohl nosit ... v tutu uz to bude ale jinak tam uz to bude scimitar a zlodej ma pak smulu.
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Sólo hraní

Příspěvek od pujdeme_domu »

iks píše:v klasickym BG1 sou scimitary od ditzze klasicky Great sword tak tam neni duvod aby je zlodej nemohl nosit ... v tutu uz to bude ale jinak tam uz to bude scimitar a zlodej ma pak smulu.
nejsem extra znalec, ale neni BG1 po nainstalovaní TUTU jen v enginu nebo jak se tomu říka BG2? z toho by pro mě vyplývalo, ze zloděj ve dvojkách nemůže smictar, což je mi divný, páč já s "obráncem" hrám i dvojky (import itemů z 1 do 2).. do tý doby než sem s drizztem bojoval proti bodhi (vpodstatě ke konci serie) a po fightu a vylezení s hrobky na hřbitov přišel nějakej jeho kámoš (nejspíš nějakej vostrej mág nebo multi/dual) a že ať mu vrátim drizztovo vercajk, snažil sem se to všemožně obejít, objeví se přes dimenzionální dveře hned po tom co vylezete z hroby (ale jen za předpokladu že u sebe máte něco z driztovo výbavičky) a chce to vrátit, můžete mu sice říct že nedáte, ale on si to stejně bez voje vezme a je pryč, zkoušel sem všechno,od dropu itemu na zem v momentě kdy sem viděl že kouzlí dveře, to mu řeknete "vem si to" ale on nemá co a odejde, jakmile seberete znova, tak se objeví znova, stejnej postup zopakovat a potřetí začaruje nějakou sviňárnu že můžete pokračovat od loadu..ani nevim co, labyrint v jiný sféře (nebo tak nějak - když to kouzlí tak se okolo postavy uzavírá klec - no a pak přijdete o možnost ovládání, vpodstatě jako ty neměnný momenty ve hře jako jsou sny s irenicem apod a to trvá neuvěřitelně dlouho - tak moc dlouho že sem neměl nervy zjišťovat jestli to vůbec někdy skončí), má to vůbec smysl čekat až z něj vylezu ven? protože mě to trvalo snad 15 minut a furt nic..tak sem si řek - na to srát..zkoušel sem to i přes vyhození někoho z družiny s drizovo itemem, stejnej způsob jako u odhazování na zem, nic ale nefunguje, pokaždý to dojde do stejnýho konce - labyrint kterej na mě začaruje ..má s tímto někdo zkušenost? dík za každou radu
Naposledy upravil(a) pujdeme_domu dne 27.1.2011 22:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Sólo hraní

Příspěvek od valcik »

pujdeme_domu píše:.. má to vůbec smysl čekat až z něj vylezu ven? protože mě to trvalo snad 15 minut a furt nic.
Hm, nemal si to pauznuté? :-)
Kúzlo Labyrint trvá len určitý počet kôl, v závislosti na inteligencii uväznenej postavy. Presný popis nájdeš v manuáli, alebo priamo na zvitku s kúzlom.
Ak je hlavná postava chytená pomocou kúzla Uvěznení, ktoré ju polapí natrvalo, hra sa automaticky ukončí.
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Sólo hraní

Příspěvek od pujdeme_domu »

valcik píše:
pujdeme_domu píše:.. má to vůbec smysl čekat až z něj vylezu ven? protože mě to trvalo snad 15 minut a furt nic.
Hm, nemal si to pauznuté? :-)
Kúzlo Labyrint trvá len určitý počet kôl, v závislosti na inteligencii uväznenej postavy. Presný popis nájdeš v manuáli, alebo priamo na zvitku s kúzlom.
Ak je hlavná postava chytená pomocou kúzla Uvěznení, ktoré ju polapí natrvalo, hra sa automaticky ukončí.
to je právě to zvláštní, pauznutý sem to určitě neměl, nejsem debil :D a do manualu sem taky koukal, právě proto mě to mate, on to začaruje zároveň na všechny postavy..ono nebude probém je předtim vyhodit na chvíli, ale fakt tomu nerozumim - zvlášť proto, že +- vim co by to kouzlo mělo dělat..a bez keců podle mě snad 12 možná i 15 minut nic, prostě vězení a fakofnakof.. nebyl ste někdo ve stejný situaci? fakt budu rád za každou radu, dík!
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Sólo hraní

Příspěvek od pujdeme_domu »

teď sem to zkusil znova,stál sem tam tak dlouho začarovanej do vězení,že bylo hezky,pak začlo pršet a už je zas hezky,dobrejch 12 min..a nic
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Borg »

Drizztovo vybavení nechat nejde. Sice jde poměrně snadno ukrást, ale jeho přítel se objeví vždy a napotřetí na tebe začaruje uvěznění a za předpokladu, že ti to nenabídlo load je to bug, protože by měla hra skončit.
Jediný způsob jak zneškodnit tento problémek je nainstalovat si mód, který tohle obsahuje (myslím že v Tweat Packu tohle určitě bylo).

Ostatně, Drizztovo vybavení je stejně na nic, scimitarů je ve hře hafo a pak tu jsou i jiné zbraně.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Sólo hraní

Příspěvek od valcik »

..ešte mi napadá čestné riešenie: nedá sa celá Drizztova výbava získať v súboji, pri stretnutí blízko východu z Podtemna? Nikdy som to neskúšal. Predpokladám, že keď celú jeho družinu zahubíš, kúzelník už sa neobjaví.
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Sólo hraní

Příspěvek od pujdeme_domu »

Ha,tak hádanka rozřešena,jde obejít uvěznění (např. odolností na magii apod) a nechat si zbraň (driztovo vybavení obecně), nicméně pokud jí máte v inventáři, tak se stále znova a dokola objevuje driztův přítel malchor harpell (nebo tak nějak), pokud ji z inventáře vyndáte, harpell zmizí, v momentě kdy ji opět seberete se znova objeví (dimenzionální dveře), teď už ale nemluví, resp.: "nemá vám co říct" :-D , zkoušel jsem ho zabít, aby se trapně furt za mnou neobjevoval, protože to by při hře samotné až tak nevadilo, ale mám dojem že to není možné (bug asi) , dal sem mu kolem 2000dmg a nic (krom toho, že z něj na každej cca 3 zásah vyletí dušička), je stále modrý (neutrální ) a nebojuje. v každé další lokaci se objeví s vámi a stane se pravděpodobně něco na způsob že lokaci nebudete moci opustit z důvodu že máte zahájený rozhovor apod - což je trochu problém v momentě kdy vám harpell stále "nemá co říct" :-D takže asi tak - driztovým zbraním je tímto momentem konec. možná to jde obejít tak, že po východu z podtemna nepožádáte drizzta o pomoc a tudíž ho neuvidíte ani v souboji s bodhi a je možný že harpell se nebude potom potloukat na hřbitově a mámit z vás drizztovo vybavení - nevíte to někdo?

jinak nevim, ale mě se zdá obránce jako dokonalá zbraň pro zloděje..hraju s ním celou dvojku až do tohohle momentu..nějaký tipy na lepší?dík
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Borg »

I pokud Drizzta zabiješ při východu z podtemna, tak tím nic nezměníš, zkoušel jsem to.
pujdeme_domu
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 22.11.2010 22:16

Re: Sólo hraní

Příspěvek od pujdeme_domu »

Borg píše:I pokud Drizzta zabiješ při východu z podtemna, tak tím nic nezměníš, zkoušel jsem to.
dík za info, já sem se po podtemnu na drizzta necejtil, resp sem to zkusil a dostal sem strašně :-D , btw co je na tu jeho partičku nejúčinnější?
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Jab »

Ty jejich itemy jsou stejně v BG2 už ne tak skvělé. Ale stejně si ho plánuji ve dvojce odpicnout i s tou jeho partičkou. Jen tak ze sportu. :-) Nadto pokud jej zabijete v jedničce, tak si to v dalším díle pamatuje. Ale pro jistotu mu to kdyžtak ještě připomenu. :twisted:
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Borg »

Já ho posledně za F/T/M sólo zabíjel dost lehce, s botama spěchu se dá lehce hned na začátku souboje zdrhnout dozadu, pak neviditelnost, bodnout drizzta zdrhnout apod... Nebo je odzadu odlákávat, ale parta to tak silná není.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Sólo hraní

Příspěvek od valcik »

Ešte sa vrátim k tomu Labyrintu.
Postavy s nízkou alebo vysokou inteligenciou môžu byť uväznené na 2k4 ťahy. Jedno kolo trvá 6 sekúnd, jeden ťah predstavuje 10 kôl, teda 60 sekúnd. V najhoršom prípade teda postava blúdi v labyrinte 8 ťahov, čo predstavuje až 8 minút skutočného času.
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Chmur »

Když Drizztovi pomůžu a nenechám ho zhebnout, taky mi ten mág sebere jeho věci z BGI? Mám rád scimitar obránce...moc pěkná věc, nechci o ní přijít :pray:
Ják já tu svini černou (to není rasistický výlev) nenávidím, i jeho celou partu..... :twisted:
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Field Mouse »

Jediné, co je na Drizztově výbavě trochu zajímavé, je ten jeho stimicar, který dává +2 k OČ, všechno ostatní jsou akorát tak sellable items.. a i ten stimicar přidávající obranu je dost na pytel - když si místo něho vezmeš Belm a štít, tak máš stejný počet útoků (za předpokladu, že původně jsi měl dvě zbraně) plus bonus od štítu, který je v BG2 vyšší než 2 -> jsi na tom líp.
Takže se netrap a tu jeho výbavu prostě prodej :)
A nech si věci té jeho party - jsou mnohem lepší, hlavně zbroje a luk s neomezeným počtem střel.
Jinak Drizztova parta jde úplně nejlíp zabít ochranou před magickými zbraněmi - nemají kouzelníky, takže chráněné postavě nebudou schopní nic udělat. Dobré jsou taky Mordekainery, ze stejného důvodu.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“