Warcraft I, II, III + datadisky

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Yoshi: W3 je síce dobrá hra, dosť dlho ma bavila, ale povedať, že je to správna stratégia... no neviem... to mi pripadá tak trochu... preháňanie a prechvaľovanie... klikanie a klikanie... to je stratégia??? V tejto hre nejde o to, akú stratégiu na nepriateľa zvoliť, ale kto nakliká viac kúziel a featov...

IMHO správna stratégia je taký Rome: Total War či najnovší Imperial Glory - to je stratégia - musíš rozmýšlať, akú armádu na nepriateľa zložiť, v bitke improvizovať, prinútiť nepriateľa stiahnuť krídla, prelomiť stred armády, zaútočiť na falangy, kohorty zo zadu jazdou, atď... ďalej je tu skvelá možnosť diplomacie - to vo W3 mne osobne dosť často vadilo - uzatváranie obchodných zmlúv, paktov, spojenectiev, tribúty, protektoráty...

Skrátka, W3 je takou stratégiou asi ako D2 RPG-čkom...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Arronax: RTS.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Hej, a keď je v "stratégií" max. 20 vojakov pre jedného hráča... prosím ťa, to je absolútne úbohé... boje trvajú tak 1 min maximálne... Btw, v Rome je max. počet 5000 vojakov za jedného hráča (to už je dosť čo povedať)... tam sa musí aj rozmýšlať, naozaj rozmýšlať... napr. keď na falangu pošleš jazdu od predu moc nepochodíš, ale ak zo zadu či z boku, je veľká šanca, že falanga bude zmasakrovaná (to ju ale musia zamestnávať nejakí tvoji vojaci z predu) či sa dá na útek... atď, Rome je naozaj rozsiahla hra, realistická... narozdiel od W3...

Edit: Navyše je tu dôležitosť okolia a prostredia... zomknutá falanga sa na skalnatom či porastenom priestore rozpadne, vozy do kopcov moc nepolezú, na púšti sa vojaci a kone rýchlo unavia... atd, atd... je to mooooooc rozsiahle a prepracované (až na tých presilených Egypťanov)...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Re: Warcraft 1, 2, 3

Příspěvek od Koveras »

MCZ píše:
Koveras píše:Jedna z nejlepších strategií
* kašlání * 8-)
Řekni mi, nebo třeba Arian - jak W3 "nutí" člověka strategicky uvažovat? Čím je to strategie? Schválně...
Podle javora mají RTS všeobecně se strategiemi málo společného, v jistém smyslu má pravdu, ale nic to nemění na faktu, že W3 je ze všech RTS jednou z nejvzdálenějších her od tohoto pojmu...
Nevím W3 jsem na mysli neměl, protože mě to moc nenadchlo. Ale vždycky se říkalo, že W1 a W2 (+Starcraft+broodwar atd) byl základ pro všechny strategie vůbec.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Arronax: Nechápu, proč v threadu o Warcraftu spamuješ o Rome? Koho zajímá, že W3 nepovažuješ za strategii? Mně ne :-) Pokud se ti nelíbí, tak ok, to je v pořádku, ale nemusíš to rozpitvávat :lol:

Obě dvě jsou svým stylem i zaměřením odlišné hry.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Jj porovnávaš neporovnateľné - RTS ako W3 sú pre masy a ťahové stragégie (ako napr. panzer general - výborná stará hra od SSI) je pre tých, ktorí chcú stráviť hodiny iba pri hraní jednej mapy - W3 je dobrý ak od toho nečakáš nejaké strategické orgie - občas sa dá použiť nejaká vlastnosť ale mne tam strašne chýba pauza pre udeľovanie príkazov tej-ktorej jednotke. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

CrowX: jj, když jsem si po hraní baldurů dal jednu rychlou ve W3, tak jsem se taky pořád snažil mačkat mezerník :lol:

Jinak co se té pauzy u strategií Roma atd. týče, tak vězte, že ty nej hráči ji v podstatě nepoužívají...inu nechtěl bych proti nim hrát multi :-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Durdite sa koľko chcete, ja som iba vymenoval fakty, aby bolo jasné, že W3 má od stratégie dosť ďaleko... :-P :-P :-P
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Arronax píše:Durdite sa koľko chcete, ja som iba vymenoval fakty, aby bolo jasné, že W3 má od stratégie dosť ďaleko... :-P :-P :-P
polemizoval by som- rozmyslat tam musis. Inac, ako hovorili v Blizzarde, neslo im o velke bitky, preto kladli vacsi doraz na jednotky...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Některé výtky jsou skutečně opodstatněné-postavy skoro stejně velké jako jednotky,málo budov i malý počet vojáku...atd

Mě osobně to ale vůbec nevadí. Já nesoudím hru podle toho,jak je realistická,ale podle toho,jak mě baví. A to rozhodně W3 splňuje(jinak bych ho celý neprojel za 10 dní)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Elessar píše:
Arronax píše:Durdite sa koľko chcete, ja som iba vymenoval fakty, aby bolo jasné, že W3 má od stratégie dosť ďaleko... :-P :-P :-P
polemizoval by som- rozmyslat tam musis. Inac, ako hovorili v Blizzarde, neslo im o velke bitky, preto kladli vacsi doraz na jednotky...
spíš bych řekl, že si tam musíš pamatovat klávesové zkratky, jinak nemáš (hlavně v MP) šanci - v tom spočívá náročnost této hry na mozek, zbytek je ve fyzické kondici ruky, která ovládá myš, jezdí kurzorem nahoru, dolů, kliká, kliká atd. ;-) .

Koveras: ach tak! :roll: - pořád jsme se bavili pouze o W3, tak jsem si automaticky myslel, že taky mluvíš o něm ;-) . První dva díly, co jsem je párkrát hrál se mi celkem líbily.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Mna hlavne na W3 fascinuje editor- ten je bezkonkurencne najlepsi, na aky som narazil

d127Edit: 2MCZ: Už necituje :twisted:.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Editor tam skutečně dobrý je<del>, ale nevím proč u toho cituješ můj příspěvek ;-) .</del>
Co si vzpomínám, velice zdařilý editor měla také hra Sacrifice - Scapex se jmenoval a pochopení i těch složitějších akcí nebylo tak náročné jako jinde a hráč mohl docela snadno utvářet rozhovory, šáhlou krajinu (byla to šáhlá hra, tak jak jinak ;-) ), ale to už jsem moc OT 8-) .

d127Edit: To byl jenom větříček :-P.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

MCZ: Taky si myslím 8-)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

MCZ píše:
Elessar píše:
Arronax píše:Durdite sa koľko chcete, ja som iba vymenoval fakty, aby bolo jasné, že W3 má od stratégie dosť ďaleko... :-P :-P :-P
polemizoval by som- rozmyslat tam musis. Inac, ako hovorili v Blizzarde, neslo im o velke bitky, preto kladli vacsi doraz na jednotky...
spíš bych řekl, že si tam musíš pamatovat klávesové zkratky, jinak nemáš (hlavně v MP) šanci - v tom spočívá náročnost této hry na mozek, zbytek je ve fyzické kondici ruky, která ovládá myš, jezdí kurzorem nahoru, dolů, kliká, kliká atd. ;-) .

Koveras: ach tak! :roll: - pořád jsme se bavili pouze o W3, tak jsem si automaticky myslel, že taky mluvíš o něm ;-) . První dva díly, co jsem je párkrát hrál se mi celkem líbily.
imho zlozenie armady je tiez velmi dvolezite, ako som uz raz povedal, ak sa aj pokusis, nepriatelsku jednotku k smrti neuklikas ani keby si bol 3 mysky zodral ... ale je pravda, ze ak mas rychle reakcie (a nizke lagy), tak je to velke plus ...
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“