Mezinárodní organizace(EU, NATO, OSN...atd.)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Je mezinárodní sdruživání prospěšné?

Rozhodně ano
6
21%
Většinou ano, ale ne vždy
10
36%
Jak kdy
8
29%
Moc užitečné mi nepříjde
1
4%
Rozhodně ne!
3
11%
 
Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

drake127 píše:
Lerek píše:podívám-li se za hranice naší euroamerické civilizace, pak opravdu je tato listina platná jen pro naši společnost a rozhodně naše společnost na ní není postavena - stojí na desateru a judaisticko-křesťanských hodnotách, finální výstupní produkt tohoto je právě Listina základních práv a svobod
Ano, přiznávám - Evropa má svoji historii a tato listina nebyla sepsaná praotcem Čechem, nicméně docela dobře odráží principy této (dříve křesťanské) společnosti. A na to, že podle tebe odráží křesťanské desatero je docela tolerantní k ostatním náboženstvím.Podle tebe je to špatně? Můžeš se odstěhovat do Asie a pěstovat tam jógu.
mám upřesňovat očividná fakta anebo si hraješ na blbýho záměrně, abys mě shodil? diskutujme na úrovni, díky ;)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

LordArian píše:Lerek: Uvědom si, že nemluvíš s žádným dvouletým děckem. Tohle se tady nevede :-?
co jsem zase provedl? normálně vyjadřuji svůj názor a podkládám ho fakty a nejlépe tak, aby mě i ten, co mi nechce rozumět, nemohl shodit
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lerek píše:mám upřesňovat očividná fakta anebo si hraješ na blbýho záměrně, abys mě shodil? diskutujme na úrovni, díky ;)
Zkus ta fakta, lépe se tak chytám. Na urážky se mi reaguje hůře (nicméně to taky umím).

Zatím jsem se moc faktů nedočkal - poválečnou utopii jsi mi nevysvětlil, platnost listiny v Ústavě ČR a její ignorace lidmi je trochu v rozporu a preventivní útok USA na strategické cíle pro bezpečí obyvatel USA neberu jakože na to mají právo, protože jsou silnější.

BTW: shazovat tě nikdo (já) nechce, protože je mi to tak nějak jedno. Co bych z toho měl? Získal bych lepší postavení tady na fóru?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

drake127: dobře, doufám, že urážky se tu nikdo nechystá použít

nevím, co má co s fakty dělat listina ke které jsem vyjadřoval svůj názor

USA a jejich válčení - to snad netřeba komentovat, já je neobhajoval, pouze jsem říkal, že jejich síla jim dává možnost beztrestně zaútočit, zkrátka hezký příklad přírodních zákonů v praxi, prostě právo silnějšího, že to nebereš je stejné jako, že já nesouhlasím naprosto úplně totálně se vším, co je v Listině základních práv a svobod a že k ní mám výhrady

poválečná utopie jest stav, kdy všichni po WWII viděli svět přes růžové brýle, zejména se to odráží v literatuře a v tomhle samém duchu je listina základních práv a svobod, prostě humanismus tehdá frčel na plné obrátky
Naposledy upravil(a) Lerek dne 17.1.2006 22:22, celkem upraveno 1 x.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lerek píše:poválečná utopie jest stav, kdy všichni po WWII viděli svět přes růžové brýle, zejména se to odráží v literatuře a v tomhle samém duchu je listina základních práv a svobod, prostě humanismus tehdá frčel na plné obrátky
No, ale platí a soudy (alespoň ten Ústavní) podle ní soudí a nenašel jsem tam žádné přežité nebo zbytečné články, bez kterých bych se já snadno obešel.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

drake127 píše:
Lerek píše:poválečná utopie jest stav, kdy všichni po WWII viděli svět přes růžové brýle, zejména se to odráží v literatuře a v tomhle samém duchu je listina základních práv a svobod, prostě humanismus tehdá frčel na plné obrátky
No, ale platí a soudy (alespoň ten Ústavní) podle ní soudí a nenašel jsem tam žádné přežité nebo zbytečné články, bez kterých bych se já snadno obešel.
pak každý máme svůj názor(který nám ta chytrá listina také garantuje), takže je zbytečné se o tom dále hádat
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lerek píše:
drake127 píše:
Lerek píše:poválečná utopie jest stav, kdy všichni po WWII viděli svět přes růžové brýle, zejména se to odráží v literatuře a v tomhle samém duchu je listina základních práv a svobod, prostě humanismus tehdá frčel na plné obrátky
No, ale platí a soudy (alespoň ten Ústavní) podle ní soudí a nenašel jsem tam žádné přežité nebo zbytečné články, bez kterých bych se já snadno obešel.
pak každý máme svůj názor(který nám ta chytrá listina také garantuje), takže je zbytečné se o tom dále hádat
Ok, to máme (na to jsem přišel před hodnou chvílí), ovšem ukaž mi ten podle tebe zbytečný článek.

Edit: Našel jsem jen bod (2), (3) v článku 26, ale to je dáno jen mojí osobní antipatií k odborům.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

drake127 píše:
Lerek píše:
drake127 píše:No, ale platí a soudy (alespoň ten Ústavní) podle ní soudí a nenašel jsem tam žádné přežité nebo zbytečné články, bez kterých bych se já snadno obešel.
pak každý máme svůj názor(který nám ta chytrá listina také garantuje), takže je zbytečné se o tom dále hádat
Ok, to máme (na to jsem přišel před hodnou chvílí), ovšem ukaž mi ten podle tebe zbytečný článek.
já neříkám, že články jsou zbytečné a zastaralé, ale že rozhodně neplatí, pro všechny, tudíž proč tam vůbec jsou? proč vše má naprosto v moci stát - tedy režim?
už jen celý článek 17. je docela výsměch
a dále bych našel pár věcí, pokud máš zájem tak raději v poště neboť bych zde za to mohl dostat po papule viz. ten článek 17.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Lerek píše:
drake127 píše:Ok, to máme (na to jsem přišel před hodnou chvílí), ovšem ukaž mi ten podle tebe zbytečný článek.
já neříkám, že články jsou zbytečné a zastaralé, ale že rozhodně neplatí, pro všechny, tudíž proč tam vůbec jsou? proč vše má naprosto v moci stát - tedy režim?
Asi komu bys moc dal? Chaos fungovat nebude a demokracie je založena na volených zástupcích lidu, kteří reprezentují stát. Stát je jen instituce, kterou neřídí TEN stát, ale TI lidé z lidu. My máme režim demokracii, která sama o sobě nic neříká o způsobu a směru vládnutí - prostě koho si lidi zvolí ten vládne, když to lidi přesane bavit, zvolí si něco jiného. Není to tak, že prostě máme komunistický režim a tím to hasne.
Články listiny platí a je možné se jich dovolat u Ústavního soudu (jež má právo rušit zákony s touto listinou kolidující).

Co se týče článku 17, všimni si bodu (4).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Lerek píše:normálně vyjadřuji svůj názor a podkládám ho fakty
Tedy - zařekl jsem se, že na ty tvé (a teď se omlouvám té slušnější části sigilu, ale budu mluvit otevřeně) zhovadilosti, kterým říkáš fakta nebudu reagovat. Ovšem čeho je moc - toho je příliš.
Ad ta tebou omýlaná fakta - měl by jsi si uvědomit, že ideologie (ať už špatná/dobrá) či názor (špatný/dobrý) jsou pořád jen ideologie a nazóry - nikoli fakta. Faktem je pouze to, že ideologie, kterou tu (a teď nemyslím jen těchto pár konkrétních stránek) zastáváš, a kterou se oháníš, měla na svědomí jedno z největších zvěrstev, které se v minulém století událo. A můžeš to zaobalovat do dvojsmyslů, narážek a 'srandiček' jak chceš - pro mě je to čitelné více než dost.
Napsal jsi: ''dobře, doufám, že urážky se tu nikdo nechystá použít '' Ovšem nějak jsi pozapoměl na sebe.
Lerek píše:Adolf Hitler zde zanechal odkaz, myšlenky, které jsou stále použitelné a čím dál tím aktuálnější....

...dozajista se najdou body, v kterých s Hitlerem každý rozumný člověk musí souhlasit
Myslím, že tímto urážíš většinu rozumných lidí... Nehledě na to, že se mi po přečtení většiny tvých - s tímto souvisejících postů - udělalo celkem blivno.

Tímto normálně vyjadřuji svůj názor - nechápej to z mé strany jako podnět k diskuzi, jelikož se jedná o monolog a věz, že více se k tobě již vyjadřovat nebudu.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lerek: předpokládám, že Ti vadí, že i přes "údajnou svobodu slova" nemůžeš svobodně hlásat myšlenky fašismu či nacismu.
A je tak dobře, protože jsou tyhle myšlenky antisystémové- systém musí chránit svou existenci, souvisí s mnoha články ústavy odkazující na demokratický stát, jehož základní ustanovení jsou přímo nezměnitelná. Kdežto fašismus a nacismus nejenže směřují k rozbití tohoto systému, ale jsou svou povahou přímo zločinné- směřují k vraždění, genocidám, nerovnosti, porušování ZÁKLADNÍCH lidských práv... to se protiví mnoha mezinárodním listinám uznávaným po celém světě. Proti těm taky protestuješ?

Frosty: v Tvém vyjádření Tě plně podporuji a souhlasím s ním.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Lerek píše:jak vidím, tak stále převládájí lidé s humanistickou záclonou před očima :roll:
Njn. Humanismus. Taková zvrhlá idea. Víra v člověka a jeho možnosti, ble. Ještě jsi tam mohl napsat "pseudohumanismus". To je teď totiž strašně "in". :-D
Lerek píše:cár papíru, funguje jen pokud je silný celek nikoliv pokud je celek slabý,
jinak mé oblíbené heslo:
"Cokoliv, co prospěje mému národu a mé zemi, je správné!" - dle toho se budu řídit já, protože jak již řekl Palacký: "Nic než národ má právo na existenci."
Palacký žil v 19. století. :-P :-D
Tenkrát šlo vůbec o to, nějaký národ vytvořit. To se nás dnes moc netýká.
Lerek píše:poválečná utopie jest stav, kdy všichni po WWII viděli svět přes růžové brýle, zejména se to odráží v literatuře a v tomhle samém duchu je listina základních práv a svobod, prostě humanismus tehdá frčel na plné obrátky
Ehm. Ale ta listina je tu pro TEBE! Tam nejde o žádné růžové brýle (Mmj. po WWII ??). Je to prostě jen další "páka", která má chránit demokracii a osobní svobodu jedince.

P.S. A zmeň si avatar. Nebo ti ho změním já. ;-)
Naposledy upravil(a) Jab dne 18.1.2006 9:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN píše:teda nevim kde najdete Lereka nebo Drakea, ale já se budu nacházet někde hodně hluboko v protiatomovém krytu, a čekat až se ty paka nahoře vystřílí a já budu moct vylézt nahoru a užít si trochu klidu 8-)
Postnukleárního klidu, řekl bych 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:
AlieN píše:teda nevim kde najdete Lereka nebo Drakea, ale já se budu nacházet někde hodně hluboko v protiatomovém krytu, a čekat až se ty paka nahoře vystřílí a já budu moct vylézt nahoru a užít si trochu klidu 8-)
Postnukleárního klidu, řekl bych 8-)
njn, s módou to nebude moc slavný, protiradiační obleky nevypadají nic moc,
ale zase zjistím jak chutná Brahmína :-D
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

http://www.novinky.cz/eu/75094-zeme-eu- ... evrou.html
:lol: nebyl to zrovna p. Špidla (a nejen on), který tvrdil, že lidé slepě odmítající vstup ČR do EU si prostě neuvědomují o jaké možnosti by tímto přicházeli - práce v členských zemích atd. A že vyjímkou jedině snad bude pouze 'přechodné' období omezeného pohybu pracovních sil, ale že v tomto směru nevidí žádný větší problém...? :roll: :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“