SMRT

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

MCZ píše: Jinak po smrti něco je, to určitě vím, jen ještě nevím, co (a předčasně to zatím zjišťovat nehodlám), ale zjistím to, jednou určitě. Reinkarnaci bych se nebránil, ale myslím, že přijde jen cesta dál, někam jinam.
Takhle nějak bych to napsal i já...
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Hawkmoon269 píše:
MCZ píše: Jinak po smrti něco je, to určitě vím, jen ještě nevím, co (a předčasně to zatím zjišťovat nehodlám), ale zjistím to, jednou určitě. Reinkarnaci bych se nebránil, ale myslím, že přijde jen cesta dál, někam jinam.
Takhle nějak bych to napsal i já...
Ja sem v tomhle ohledu realista, a mozek mi říka že po smrti nic nebude(proto se tak bojím) ale poslední dobou už si nejsem tak jistej. Říkám si že to přece nemůže být tak jednoduchý (souvisí to s tím, že je všechno dualní) a že něco tam pak být musí i když třeba v uplně jiné rovině...a na to mozek reaguje tím že si to jenom namlouvám protože se smrti tolik bojím. A já tak nevím, jestli si namlouvám to že po smrti něco musí být, a nebo jestli si namlouvám to, že si to namlouvám :-? A zas je všechno duální...
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

SneZhulak: Mně zas mozek říká, že přece smrtí nemůže být definitivní konec mé existence... Ani nevím proč, ale jsem skálopevně přesvědčenej, že SMRT není konec... :roll:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ty hlasy, které zřejmě slyšíváte, s tím nemají žádnou zkušenost a nic o tom neví, takže bych se podle nich příliš neřídil...
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Hawkmoon269: Akce a reakce? Když zkončí existence v jednom světě, musí logicky začít v jiném?
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Hawkmoon269 píše:SneZhulak: Mně zas mozek říká, že přece smrtí nemůže být definitivní konec mé existence... Ani nevím proč, ale jsem skálopevně přesvědčenej, že SMRT není konec... :roll:
Seš skálopevně přesvědčenej, nebo ses skálopevně přesvědčil? mozek má tendence věci přetvářet a nabízet ti snadná řešení, nevěř mu :-)
Možná že to nebude konec, ale bude to konec existence tom smyslu jak jej známe, a pravě takovou existenci mozek nepochopí....
Hamster píše:Ty hlasy, které zřejmě slyšíváte, s tím nemají žádnou zkušenost a nic o tom neví, takže bych se podle nich příliš neřídil...
To nejsou hlasy...to si povídám sám ze sebou, jednoduše řečeno.
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

Tafif píše:Hawkmoon269: Akce a reakce? Když zkončí existence v jednom světě, musí logicky začít v jiném?
Asi tak...
SneZhulak píše:Seš skálopevně přesvědčenej, nebo ses skálopevně přesvědčil? mozek má tendence věci přetvářet a nabízet ti snadná řešení, nevěř mu :-)
Možná že to nebude konec, ale bude to konec existence tom smyslu jak jej známe, a pravě takovou existenci mozek nepochopí....
V tomhle mu asi budu věřit, prostě jsem si jistej, že SMRT nemůže být konec... Ono taky: Prostě taky nejsem schopnej pochopit, co by bylo to NIC po smrti... Takovýhle konec prostě nemůže přijít... Něco bude, jen nevím ještě co... ;-)
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Hawkmoon269 píše:
SneZhulak píše:Seš skálopevně přesvědčenej, nebo ses skálopevně přesvědčil? mozek má tendence věci přetvářet a nabízet ti snadná řešení, nevěř mu :-)
Možná že to nebude konec, ale bude to konec existence tom smyslu jak jej známe, a pravě takovou existenci mozek nepochopí....
V tomhle mu asi budu věřit, prostě jsem si jistej, že SMRT nemůže být konec... Ono taky: Prostě taky nejsem schopnej pochopit, co by bylo to NIC po smrti... Takovýhle konec prostě nemůže přijít... Něco bude, jen nevím ještě co... ;-)
[/quote]

No ale bude to život?
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

SneZhulak píše: No ale bude to život?
Jsem optimista, takže věřím a doufám že jo... V tomhle budu radši muž víry než muž vědy... ;-)
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Hawkmoon269 píše:Jsem optimista, takže věřím a doufám že jo... V tomhle budu radši muž víry než muž vědy... ;-)
Nechci ti to vyvracet, ale přijde mi, že většina lidí kteří věří v další život po smrti si tuto výru vytvořili sami jako jakousi obranu. A vytvořili si ji tak pevně že už to ani neví. Ja věřím v to že po smrti něco bude, ale mé tělo, vzpomínky a myšlenky umřou, takže ,,to" po smrti nebude mít žádnou spojitost s tím co je teď...
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

SneZhulak píše:Ja věřím v to že po smrti něco bude, ale mé tělo, vzpomínky a myšlenky umřou, takže ,,to" po smrti nebude mít žádnou spojitost s tím co je teď...
Tak v to zas nevěřím já... V tom případě by jsi mohl žít už desítky "životů" a budeš žít dalších xxx "existencí", bez toho, aby jsi si něco pamatoval... Pokud já vím, tak tohle je můj první život... :lol:
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hawkmoon269 píše:V tom případě by jsi mohl žít už desítky "životů" a budeš žít dalších xxx "existencí", bez toho, aby jsi si něco pamatoval... Pokud já vím, tak tohle je můj první život... :lol:
Jen tak mimochodem - pokud si něco nebudeš poamatovat je celkem logické, že i když to budeš dělat technicky znovu - bude to pro tebe 'porvé' ;-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Po smrti neni nic. Jedinej duvod proc si vetsina lidi mysli opak je, ze NIC je opravdu velmi tezke si predstavit.
Obrázek
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Hawkmoon269 píše:
SneZhulak píše:Ja věřím v to že po smrti něco bude, ale mé tělo, vzpomínky a myšlenky umřou, takže ,,to" po smrti nebude mít žádnou spojitost s tím co je teď...
Tak v to zas nevěřím já... V tom případě by jsi mohl žít už desítky "životů" a budeš žít dalších xxx "existencí", bez toho, aby jsi si něco pamatoval... Pokud já vím, tak tohle je můj první život... :lol:
Ne ne...nerozumněls tomu. Ja to myslim tak že to bude UPLNĚ něco jinyho...ale totálně, prostě bez fyzykalnch zakonů jak je známe bez světa jak jej známe, bez hmoty jak ji známe a mohl bych pokracovat dlouho, není to jako klasická reinkarnace, spíš takový posun někam jinam, do jiného spektra vnímání vesmíru.
Nestačí se ptát co bylo po smrti, ale co třeba bylo před narozením? To samý co po smrti nebo něco jinýho? Veřím že před narozením něco bylo...a že to vnímání vesmíru bylo tak odlišný, že to můj nynější rozum nepobere a proto už s tím nemám žádnou spojitost, jako by to vlasně nebylo...a po smrti? zas něco jiného
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Hawkmoon269
Sigilan
Příspěvky: 41
Registrován: 4.3.2007 18:17

Příspěvek od Hawkmoon269 »

SneZhulak píše: Ne ne...nerozumněls tomu. Ja to myslim tak že to bude UPLNĚ něco jinyho...ale totálně, prostě bez fyzykalnch zakonů jak je známe bez světa jak jej známe, bez hmoty jak ji známe a mohl bych pokracovat dlouho, není to jako klasická reinkarnace, spíš takový posun někam jinam, do jiného spektra vnímání vesmíru.
Nestačí se ptát co bylo po smrti, ale co třeba bylo před narozením? To samý co po smrti nebo něco jinýho? Veřím že před narozením něco bylo...a že to vnímání vesmíru bylo tak odlišný, že to můj nynější rozum nepobere a proto už s tím nemám žádnou spojitost, jako by to vlasně nebylo...a po smrti? zas něco jiného
To se neshodneme no, co člověk, to názor... ;-)
Tinnarr píše:Po smrti neni nic. Jedinej duvod proc si vetsina lidi mysli opak je, ze NIC je opravdu velmi tezke si predstavit.
NIC si NELZE představit... ;-)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“