SMRT

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

nj...budeme muset počkat a nechat se pekvapit
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

wosmahl: Statistiku budeme letos brát v matice, tak si to možná spočítáš i sám ;-)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Tinnarr píše:Po smrti neni nic. Jedinej duvod proc si vetsina lidi mysli opak je, ze NIC je opravdu velmi tezke si predstavit.
Uh-huh. Take brilantne vyvratenie prakticky vsetkych nabozenstiev som snad este nevidel. :shock:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Ale něco na něm je.. :idea: :idea: :idea:
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tinnarr píše:Po smrti neni nic. Jedinej duvod proc si vetsina lidi mysli opak je, ze NIC je opravdu velmi tezke si predstavit.
Pokud tomu rozumím, tak ty samozřejmě patříš mezi těch pár vyvolených, kteří si NIC představují bez problémů každý den :mrgreen: Hmm, doufám, že to není setrvalý stav :wink: :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Elessar píše:
Tinnarr píše:Po smrti neni nic. Jedinej duvod proc si vetsina lidi mysli opak je, ze NIC je opravdu velmi tezke si predstavit.
Uh-huh. Take brilantne vyvratenie prakticky vsetkych nabozenstiev som snad este nevidel. :shock:
Tvrzení troti tvrzení , kupříkladu já s tím nesouhlasím. Ale bohužel nejde ani jeden názor přesvědčivě argumentovat. Samozřejmě že věda říká že po smrti není nic a já v tom ohledu jak to vědá říká s tím můžu souhlasit i když věřím v něco jiného než věda obsáhne ;-) A myslím že říct to věřícímu člověku, taky to s jeho vírou neotřese...ale svoje sem už řekl
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Nejde mi o obsah, ale o formu. Mne je najblizsie hinduizmus a reinkarnacia, ale skutocne som nedosiahol taku transcedentalnu uroven, aby som to mohol despoticky prehlasit nieco v style 'po smrti sa reinkarnujete, a kto tomu neveri, proste odmieta prijat pravdu'... A mmch., neviem, preco by sa malo 'nieco po smrti' s vedou automaticky vylucovat :roll:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
SneZhulak
Sigilan
Příspěvky: 344
Registrován: 8.10.2005 8:13
Bydliště: vlastní hlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SneZhulak »

Proto že věda definovala jak život vzniká jak zaniká a proč tomu tak tak je. do toho potom nebo předtím už nevidí
težko pochopit, že chápu vše, protože mi nezbýva nic jiného než nechápát nic
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Já trochu nechápu, proč tohle řešíte.

Pokud po smrti nic neexistuje, pak je to jedno, protože si to stejně neuvědomím.
Pokud ano, tak záleží, jestli se do té existence promítá vaše chování za života (hupky dupky do ráje, nebo pekla). Ovšem nikdo nemůže s určitostí vědět jak se to promítá. Kdo a na základě čeho řekl, že ti dobří půjdou do ráje, hm? Takže protože to opět nevíme, tak to nemá smysl řešit.

Žijte jak umíte, dokud můžete.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Jakožto pro živou osobu je mi v téhle chvíli opravdu buřt, co je pak - nic to nezmění na tom, že člověk nebo lidi, kteří jsou nám blízcí, jsou - mrtví. To je fakt, se kterým nemůžu nic dělat a ač mě to štve, nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a žít dál. Co bude po smrti mě teda začne nejspíš zajímat, až budu mrtvá...
:-? 8-)

do té doby...budu nosit květiny a zapalovat svíčky zas o číslo dál...za dalšího člověka, který mi zmizel ze života, aniž se stačil rozloučit... :cry:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“