Sporty

A prach na ně usedá, brouci je prožírají.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Moje sestava při stávajícím systému: Blařek/Grigar - Zábavník, Šimůnek, Řepka, Kadlec - Sylvestre, Sivok, Kolář - Šimák, Zbyněk Pospěch, Jun
Zlámal chytal doteď za Kroměříž, což je mé trvalé bydliště, kde jsem jej tedy měl možnost sledovat... Je to příšerné kopyto. Mám pocit, že jej Sparta koupila zcela naslepo. Ovšem něco zvládá obzvláště dobře - patří k těm brankářům, kteří sice dostávají mnoho pochybných golů, ovšem dokážou při nich vypadat, že za ně vůbec nemůžou. V souvislosti s jeho jménem se mi taky vybavují nedorozumění s obránci, penaltové zákroky...
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 26.7.2006 15:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Yachiko píše:mať tak taký klub ako Sparta v meste... sedím na štadióne stále... ;-)
Myslím, že jakmile bys zažil svůj první korupční skandál, ostudné vynechání posledního zápasu sezony ze sympatií s koučem protějšího celku a úchvatné Řepkovy rozhovory, tak by Tě ta chuť přešla. :-P
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ajantis, nechci Ti odporovat, ale sám jsme něco málo odchytal a garantuji Ti, že Zlámal už teď strčí Grigara a pokud se Blažek nevrátí k předloňské formě, tak i Blažka do kapsy. Ano, obča szaplatí nováčkovskou daň, ale je to rozhodně jeden z potenicálně nejlepších golmanů u nás...

Stavět Zbyňka na kraj? myslím, že by bylo lepší jej přehodit nalevo:) Ale to je jen detail:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Ajantis píše:Z těch italských trestů mám rozpačitý pocit... Pořádně je potrestán jen Juventus a AC Milán bude hrát LM... Hm. :think:
Prostě jenom další řešení alá české poměry (aby se vlk nažral a koza zůstala celá :hand: ).. - a to se všechny postižené kluby ještě chtějí odvolat k civilnímu soudu :snooty:

btw: Dáme další sázku :?: :-P :twisted:

pro všechny (ne)Slávisty:

Obrázek

:mrgreen: 8-)
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 26.7.2006 23:49, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Ajantis: kde máš Matušoviče? ;-)
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Geralt píše:a rovněž se mi líbí, jakým způsobem se v zemi siciliské chobotnice zatočilo s fotbalovou korupcí. Ach Ivánku, kamaráde... :roll:
Hmm...nezbývá mi pronést, společně s mým oblíbeným spisovatelem Viktorem Suvorovem, Beru svoi slova obratno - čili, beru svá slova zpátky. Zmírnění trestů je totiž fraška a ještě větší tragikomedie je neodbytné odvolávání italských klubů. Juventus se bude zřejmě odvolávat až do té doby, než mu bude přičtěno třicet bodů do nové sezóny v Sérii A, jakožto kompenzace za utrpěná příkoří :shock: A to jsem ještě někde četl, že právníci Juventusu, v době před vynesením původního verdiktu komise, sami navrhovali přeřazení klubu do 3. ligy a ejhle.
Ach Ivánku, kamaráde, že ty taky umíš italsky ? :evil:

Alespoň že Boleslav mi zlepšila trochu náladu. Stav 3:0 po poločase, ten jsem nečekal ani ve snu. Snad to kluci dotáhnou do úspěšnějšího konce, než italský odvolací proces.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jj to čo sa deje s rieišením korupčného škandálu je sila... zachvíľu ešte kluby, ktoré mali pôvodne hrať Seriu B dostanú finančnú kompenzáciu a priznané tituly 10 srzón dozadu... :roll: škoda hovoriť...
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Geralt & Yachiko: Naprosto s vámi souhlasím..
Buďto se ty kluby korupce skutečně dopustily (a exemplární potrestání tudíž právem zasluhují), anebo k žádnému podplácení rozhodčích vůbec nedošlo a současný humbuk tak postrádá opodstatnění.. - ale něco mezi tím přece nemůže existovat :!: :shock:
Kde to jako jsme :?: :-x
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 27.7.2006 10:26, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

KOFi-chan píše:ale něco mezi tím přece nemůže existovat :!: :shock:
Kde to jako jsme :?: :-x
Na svete... bohužiaľ ... v takom tmavom kútiku duše som sa toho obával, že sa to stane... a nemýlil som sa...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

KOFI-chan: Mírně brzdi prosím:) Co je to exemplární trest? Já jsem o nem slyšel pouze jako o záležitosti, která je v demokratickém právním státě přísně zakázána:)

A k výši trestu - "něco mezi tím" samozřejmě existuje:) Jde o to, že se můžeš dopustit korupce v různém rozsahu a různé nebezpečnosti. Jiná věc však je, že původně to vypadalo - a v tom byl rozsudek potvrzen - na velmi závažné poškození fair play soutěže, a vzhledem k míře poškození jsou vynesené tresty skutečně směšné:( Spíše mi přijde, že to byla cílená akce proti jednomu konkrétnímu klubu a skoro to vypadá, že na objednávku některých jiných... V tomto nám budiž nápomocna jedna prastará latinská zásada - cui bono?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Vallun píše:KOFI-chan: Mírně brzdi prosím:) Co je to exemplární trest? Já jsem o nem slyšel pouze jako o záležitosti, která je v demokratickém právním státě přísně zakázána:)
Co je na odstrašujícím příkladu tak špatného (pokud svému účelu poslouží) :?: :think: - Tím spíše ve fotbale..
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

KOFi-chan píše:Co je na odstrašujícím příkladu tak špatného (pokud svému účelu poslouží) :?: :think: - Tím spíše ve fotbale..
To, že absolutně odporuje zásadám liberálnědemokratického právního státu Ti nestačí? Exepmlární, nebo odstrašující, což ovšem není to samé, tresty jsou prostě nepřípustné. On totiž žádný takovýhle trest účelu neposlouží, což je kriminologicky dokázáno. Naopak obvykle je to vážnější zásah do úrovně spravedlnosti než čin, za který se ukládá. Ale tohle je na poěmrně složitou právní debatu, která do sportu nepatří:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun: Fotbalové soutěže (resp. fotbalové svazy) jsou ovšem organizace, které si ze své povahy mohou určovat vlastní pravidla svého fungování. K tomu mají také své disciplinární orgány atp. Mohou vyloučit koho chtějí za co chtějí, potrestat jakkoliv chtějí. A s nějakými obecně právními zásadami to nemusí mít nic společného. Jde o to, jak se domluví členové té organizace.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 27.7.2006 10:22, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ajantis píše:Vallun: Fotbalové soutěže (resp. fotbalové svazy) jsou ovšem organizace, které si ze své povahy mohou určovat vlastní pravidla svého fungování. K tomu mají také své disciplinární orgány atp. Mohou vyloučit koho chtějí za co chtějí, potrestat jakkoliv chtějí. A s nějakými obecně právními zásadami to nemusí mít nic společného. Jde o to, jak se domluví členové té organizace.
To, co říkáš je sice hezké a na první pohled by to i mohla být pravda, ovšem ve skutečnosti je to trochu dost jinak - i vnitřní předpis organizace musí být v souladu s ústavními principy, zákony atd. Navíc si uvědom, že fotbalový svaz je příjemcem docela zajímavých finančních částek ze státního rozpočtu, takže se nejdená ani o ryze soukromý podnik:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun: Nechápavě jsem kroutil hlavou, už když jsi při posuzování ofsajdu pomezním rozhodčím upozorňoval na zásadu "při pochybnostech ve prospěch obžalovaného". Je to absurdní - obecně do interních pravidel nějaké takové organizace nikomu nic nejni - ty si určuje sama. Stejně tak když já si založím nějaký "Klub přátel darkfolku", stát mi prostě nemůže nakazovat, jakými pravidly se v tom klubu budeme či nebudeme řídit. Považoval bych to za neobhajitený zásah státu do sukromých věcí běžných občanů - ostatně do toho klubu vstoupili dobrovolně a mohou z něj kdykoliv vystoupit..
Napadá mě podobný případ - myslíš, že je možné, aby někdo u civilního soudu napadl církev za to, že jej exkomunikovala bez dostatečných důkazů? Ne, protože církev vyloučení ze svých řad nikomu zdůvodňovat nemusí. Mimochodem církev též získává zajímavé částky od státu, též nejni zcela soukromá.
Uznávám, že pokud stát onu organizaci nějak spolufinancuje, je to trochu problematičtější. Ostatně obhájci u soudu v korupční aféře argumentovali tím samým stylem co já, a neuspělo to. Ovšem ani tady stát netoužil po tom určovat jim pravidla, podle nichž mají hrát na hřišti, ale měl jen zájem, aby tady pouze probíhala svobodná soutěž namísto korupce. Tedy pouze chránil své prostředky, které sem vložil, nechtěl vnucovat nějaká svá pravidla.
Zamčeno

Zpět na „Archivy“